سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۳
مراقب باشید؛
 پیامکی که باعث دزدی از حساب بانکی شما می شود   

شرکت Dr.Web، بدافزاری را یافته است که از طریق پیامک ، تلفن همراه کاربر را آلوده کرده و حساب بانکی او را تخلیه می کند.

به گزارش ندای اصفهان به نقل از باشگاه خبرنگاران، Dr.Web یک شرکت تولیدکننده ی نرم افزارهای امنیتی است که در کشور روسیه قرار دارد. این بدافزار از نوع تروجان است. روش کار این تروجان به این صورت است که ابتدا پیامکی را برای کاربر ارسال می کند. در متن پیامک ، برای فریب دادن هر چه بیشتر قربانی ، نام صاحب تلفن همراه نیز قید شده است. پیامک موردنظر حاوی یک لینک است. زمانی که کاربر بر روی این لینک کلیک می کند ، یک نرم افزار به صورت خودکار بر روی تلفن همراه کاربر دانلود می شود.

 

درصورتی که کاربر این نرم افزار را نصب کند ، پیامی به او نمایش داده می شود که باید به اجبار آن را تأیید کند. با تأیید این پیام ، کاربر به تروجان اجازه ی دسترسی به کلیه ی بخش های تلفن همراه را می دهد. اجبار برای تأیید پیام حاکی از مشکوک بودن این نرم افزار است و کاربران باید نسبت به چنین مواردی هشیار باشند. پس از نصب شدن بر روی تلفن همراه قربانی ، تروجان موردنظر به سرورهای فرماندهی و کنترل هکرها متصل می شود. تروجان موردنظر در اولین اتصال ، اطلاعتی اولیه ی تلفن همراه قربانی را برای سرورهای فرماندهی و کنترل خود می فرستد؛ اطلاعاتی از قبیل شناسه ی تلفن همراه ، مدل تلفن همراه ، زبان تلفن همراه ، شماره ی سیم کارت ، نسخه ی سیستم عامل و … در مرحله ی بعد ، تروجان مذکور ، تلفن همراه قربانی را برای یافتن هرگونه نرم افزار بانکی جستجو می کند.

 

به محض یافتن نرم افزار بانکی ، تروجان موردنظر موجودی حساب بانکی کاربر را به حساب دیگری منتقل می کند. زمانی که حساب کاربر تخلیه شد ، بانک نتیجه ی تراکنش را در قالب یک پیامک برای کاربر ارسال می کند. تروجان این پیامک را قبل از رسیدن به کاربر به سرورهای فرماندهی و کنترل خود ارسال کرده و پاک می کند. به این ترتیب ، سیستم پیامکی بانک نیز دور زده می شود. به گفته ی محققین امنیتی ، تروجان موردنظر قابلیت این را دارد که در آینده ای نه چندان دور بدون اجازه و تأیید کاربر بر روی تلفن همراه کاربر نصب شود. این تروجان تاکنون حساب های بانکی زیادی را در روسیه تخلیه کرده است.

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز