دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۸

اجرا نشدن «پایانه فروشگاهی» سبب نابسامانی در اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده شد

نماینده مردم فریدن در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دلایل نابسامانی در اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده گفت: متکی بودن دولت به اخذ مالیات بر ارزش افزوده سبب شده که این قانون برای تأثیر مثبت بر کار و تولید مورد بررسی قرار گیرد.

به گزارش ندای اصفهان،اکبر ترکی با اشاره به موضوع مالیات بر ارزش افزوده و تاثیر آن بر رونق تولید اظهار داشت: مالیات بر ارزش افزوده قانون موقتی برای سه سال بوده که به تدریج دائمی شد و در حال حاضر هم با توجه به اینکه پایانه فروشگاهی انجام نشده این نابسامانی را در جامعه ایجاد کرده است.

وی افزود: بسیاری از مراکز، مالیات بر ارزش افزوده را دریافت و برخی دیگر دریافت نمی‌کنند که در این میان آنهایی که مالیات بر ارزش افزوده می‌گیرند، بخشی از آن را به دولت می‌دهند و برخی نیز با ادعای اینکه مالیات نمی‌گیرند، پولی به دولت نمی‌دهند.

بیشتر بخوانید

نماینده مردم فریدن، فریدون‌شهر، چادگان و بوئین میاندشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات حوزه نفت و اتکاء دولت به اخذ مالیات خاطرنشان کرد: متکی بودن دولت به اخذ مالیات به دلیل مشکلات فروش نفت برای اداره کشور و جامعه، سبب شده که فشاری را بر افرادی که حاضر به اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده نیستند وارد کند.

وی یادآور شد: قانون مالیات بر ارزش افزوده تا حدودی باید باشد اما نیاز به ساماندهی و اصلاح دارد که کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی طرحی را برای این منظور ارائه داده که مشکلات این قانون اصلاح و وضعیت بهتر شود و اثر مثبتی بر کار و تولید داشته باشد.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق