دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶

در واکنش به اجرای آهنگ مبتذل ساسی مانکن؛

بیانیه کانون تمدن اسلامی ۳۱۳ حوزه علمیه رکن الملک اصفهان

جمعی از طلاب مدرسه علمیه رکن الملک (که در میان مدارس حوزه علمیه اصفهان به عنوان مدرسه ای فعال در عرصه های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی شناخته می شود) در واکنش به اجرای آهنگ مبتذل ساسی مانکن در برخی دبستان های کشور بیانیه ای صادر کرده اند...

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، مدرسه علمیه رکن الملک که در میان مدارس حوزه علمیه اصفهان به عنوان مدرسه ای فعال در عرصه های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی شناخته می شود در واکنش به اجرای آهنگ مبتذل ساسی مانکن در برخی دبستان های کشور بیانیه ای صادر کرده است. در این بیانیه که توسط کانون تمدن اسلامی ۳۱۳ حوزه علمیه رکن الملک تنظیم شده است خواستار برخورد قضایی با عاملان این قضیه (درصورت تعمدی بودن) شده است.

***

بسم الله الرحمن الرحیم

سند ۲۰۳۰ که یک سند از سمت بیگانه ها بوده است به دنبال اهدافی چون تغییر فرهنگی و تهاجم فرهنگی تنظیم شده است. و از آن جهت که مخالفت رهبری و شورای عالی انقلاب و به دنبال آن تاکید وزیر آموزش و پرورش کشور در راستای منع اجرای سند ۲۰۳۰ به همراه داریم و از طرفی قانون مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی را به همراه تاکید وزیر آموزش و پرورش مبنی  بر محکومیت اجرای مفاد این سند را داشته ایم.

برگزاری و دعوت دانش آموزان به رفتاری در راستای اجرای سند ۲۰۳۰ (اجرای موسیقی های زیرزمینی با محتوای غیر اخلاقی) در بعضی از مدارس مغایر قوانین و حرکت اصیل فرهنگ اسلامی بوده و جهت دهی فکری و عقیدتی قشر دانش آموزان را به سمت لیبرالیزه شدن و غربی شدن می کشاند.

و از آن منظر که جمهوری اسلامی ایران در اغنای فکری و عقیدتی مردم و جوامع در حرکت است و قصد سعادتمندی و تکامل انسانی و ساخت انسان کامل را در اهداف و آرمان های فرهنگی و تئوریک خود به همراه دارد چنین حرکت هایی مخالف جریان سازی اسلامی و فرهنگ اسلامی بوده و می تواند ساختارها، رویکردها، بینش ها و عملکردهای جامعه را پس از این واقعه برای تقویت جریان هایی که مخالف با جریان های اسلامی  هستند دچار استحاله و هم مسیر با آن ها کرده و مسیر آرمانی انقلاب اسلامی را با خطر جدی رو به رو سازد و در نهایت جامعه ای اسلامی را در مسیری غیرحقیقی، غیر واقعی و غیراصیل قرار دهد.

از سویی دیگر این حرکت نیز برخلاف مفاد گام دوم انقلاب اسلامی بوده و در صورت بسط و استمرارِ این امر، مسیر و جریان گام دوم انقلاب اسلامی به مراتب در بعد فرهنگی و اجتماعی می تواند با مشکل رو به رو شود.

فلذا این حرکت اگر عامدانه باشد از مقامات قضایی و مدیریتی درخواست می کنیم که این افراد و این نوع از حرکت ها با اشد برخورد مواجه شوند و خبر آن اعلام شود
و اگر غیر عامدانه باشد تمهیداتی برای مهار این مهم مد نظر گرفته شود.

مشاهده امضا: اینجا

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق