سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۲

ابوترابی: حضور ناو جنگی یعنی جنگ نخواهد شد

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: ناو به هرکجا برود یعنی جنگ نخواهد شد چراکه ناو جنگی بزرگ‌ترین سیبل و بی‌دفاع‌ترین جنگ‌افزار در برابر سامانه‌های موشکی است.

به گزارش ندای اصفهان،ابوالفضل ابوترابی اظهار کرد: دولت اشتباهی استراتژیک در برجام مرتکب شد و برخلاف شروط نه‌گانه رهبری که در مجلس نیز به قانون تبدیل شده بود همه تعهدات برجامی را اجرا کرد در حالی که برجام باید متناسب با عمل متقابل کشورهای متعهد در این توافق اجرا می‌شد.

نماینده مردم نجف‌آباد و تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: همه اشتباهات را متوجه شخص رئیس جمهور می‌دانیم که با ساده‌انگاری برجام را به طور کامل اجرا کرد که یک سال پس از خروج آمریکا از برجام و تحریم هسته‌ای ایران شاهد واکنش دیرهنگام و بی‌خاصیت ایران هستیم.

وی این اقدام روحانی را نمایشی دانست و افزود: رئیس جمهور روغن ریخته را نذر امام‌زاده می‌کند، الان که آمریکا کشور را مشمول تحریم هسته‌ای کرده و نمی‌توانیم آب سنگین و اورانیوم غنی‌شده صادر کنیم شرط شورای عالی امنیت ملی در عمل برای ایران قابل اجرا نیست.

ابوترابی تصریح کرد: اقدام شورای عالی امنیت ملی در اصطلاح حقوقی تحصیل حاصل است، برای ما صادرات آب سنگین مقدور نیست تا بتوانیم دنیا را تهدید کنیم چرا که طبق تحریم چند روز پیش آمریکا کسی آب سنگین از ایران نخواهد خرید.

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: سال گذشته و پس از خروج آمریکا از برجام، مقام معظم رهبری فرمودند که دو هفته به آمریکا فرصت می‌دهیم و سپس از برجام خارج می‌شویم، باید آن زمان که توان اقتصادی ما بیشتر بود و گره تحریم‌ها تا این اندازه کور نبود از این تعهد خارج می‌شدیم.

وی پیشنهاد داد: در دوماه آینده باید با کشورهای همسو مانند چین، روسیه، ترکیه، عراق و سوریه وارد گفتمان اقناعی استراتژیک شویم، باید بپذیریم که چین، روسیه و ایران در بسیاری از مسائل اقتصای و سیاسی جهان می‌توانند نقش یک ابرقدرت بازدارنده بزرگ را ایفا کنند که مسائل سوریه و ونزوئلا از مصادیق آن هستند.

ابوترابی گفت: روحانی هم‌چنان نگاه به غرب دارد در حالی‌که آزموده را آزمودن خطاست، مطمئناً کشورهای اروپایی در دو ماه آینده هیچ اقدامی نخواهند کرد، تجربه نشان داده غربی‌ها توان ایستادگی در برابر آمریکا را ندارند و حتی حاضر به هزینه دادن در برابر آمریکا نیز نیستند، بلکه سرویس‌های اطلاعاتی آن‌ها در پشت صحنه همسو با آمریکا عمل می‌کنند.

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که حضور ناوهای جنگی در تمام دنیا امری از پیش تعیین‌شده است، افزود: ناو به هرکجا برود یعنی جنگ نخواهد شد چراکه ناو جنگی بزرگ‌ترین سیبل و بی‌دفاع‌ترین جنگ‌افزار در برابر سامانه‌های موشکی است، حضور ناو آمریکایی نیز حاوی این پیام است که آمریکایی‌ها قصد جنگ ندارند چراکه حدود 5 هزار نیرو و ده‌ها هواپیما لقمه چرب و نرمی برای موشک‌های پیشرفته ما خواهد بود.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام مدرسه علمیه مشکات ویژه دانشجویان تراز انقلاب 09133663084
ثبت نام مدرسه علمیه مشکات ویژه دانشجویان تراز انقلاب 09133663084
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715