پنج شنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۱

متن پیام تاریخی امام خمینی بنیانگزار جمهوری اسلامی ایران؛

پیام عفو عمومی و بیان خطّ مشی جمهوری اسلامی ایران

من به ملت شریف ستمدیده اخطار می کنم جای پای آن شیطان بزرگ و شیاطین دیگر را در سراسر کشور می بینم که با نقشه حساب شده همان طرح زمان رضاخان را ریخته و با شیطنت در صدد اجراء آن هستند و آن نقشه، تضعیف روحانیت متعهد و تضعیف قوای انتظامی است

به گزارش ندای اصفهان، متن زیر که برای اولین بار در فضای مجازی منتشر می شود پیام های تاریخی امام خمینی بنیانگزار جمهوری اسلامی ایران برای عفو عمومی مورخ ۲۸/ ۱۲/ ۵۸ و بیان خطّ مشی جمهوری اسلامی ایران مورخ ۱/ ۱/ ۱۳۵۹ است که توسط حزب جمهوری اسلامی دفتر قم تکثیر شده است.

قطعا اعتبارسنجی اصلی این پیام ها پباید در صحیفه امام خمینی (موسسه حفظ و نشر آثار امام) جستجو شود(+) و ما به عنوان بازخوانی فعالیت ها و اسناد حزب جمهوری اسلامی به نشر این پیام ها می پردازیم.

***

متن پیام حضرت آیت الله العظمی امام خمینی دام ظله العالی به مناسبت سال نو در مورد عفو زندانیان

تکثیر از حزب جمهوری اسلامی- دفتر قم

بسم الله الرّحمن الرّحیم

گرچه ملت شریف ایران خاطره های تلخی دارند از دستگاه سازمان امنیت و گروهی از قوای انتظامی و افرادی از روحانی نماها که به طور قاچاق خودشان را در سلک روحانیت و گویندگان اسلامی درآورده بودند؛ بسیاری از گروه های فوق پس از انقلاب اسلامی به مجازات خود رسیدند لیکن با گزارشاتی که از اطراف می رسد توطئه هایی از گروه های منحرف که به نظر می رسد الهام از خارج می گیرند و می خواهند همان نقشی که در زمان رضا خان بازی کردند عمل کنند و با شکست حتمی روحانیت متعهد و آسیب رساندن به قوای انتظامی، کشور عزیز را به دامن چپ و یا راست بکشانند و با ملت آن کنند که در زمان رژیم طاغوتی کردند و این خطر عظیمی است که غفلت از آن و بی تفاوتی در مقابل آن به هدم اسلام و کشور منتهی می شود.

من خود شاهد زمان رضاخان از کودتا تا انقراض فضاحت بار رژیم بوده ام و توطئه هایی را که به دست عمال خارجی می شد یکی پس از دیگری دیده ام. من شاهد بوده ام که روحانیت را به اسم ارتجاع و اسم های ننگین دیگر در نظر ملت ساقط نمودند و سنگرهای بزرگ اسلام را یکی پس از دیگری با دست جوانان بی خبر از عمق توطئه ها شکستند و راه را برای مقاصد شوم استعمارگران باز کردند و شاعران درباری و نویسندگان مزدور و گویندگان وابسته بر ضد اسلام و خدمتگزاران به کشور و اسلام از رجال پاکدامن گرفته تا علماء بزرگ طراز اول با قلم و زبان و شعر و مقاله آنان را از ملت و ملت را از آنان جدا کردند و سایه شوم استبداد و استعمار را در طول پنجاه سال آنچنان بر سرتاسر کشور عزیزمان گستردند که احدی را مجال گفتن حق نماند.

من به ملت شریف ستمدیده اخطار می کنم جای پای آن شیطان بزرگ و شیاطین دیگر را در سراسر کشور می بینم که با نقشه حساب شده همان طرح زمان رضاخان را ریخته و با شیطنت در صدد اجراء آن هستند و آن نقشه، تضعیف روحانیت متعهد و تضعیف قوای انتظامی است به اسم ساواکی و وابسته به رژیم طاغوتی؛ لهذا من برای احساس خطر و جلوگیری از این نقشه شوم و حفاظت کشور عزیز و اسلام بزرگ کلیه قشرهایی که دستشان به خون بی گناهی آغشته نشده و امر به قتل نفوس نکرده و شکنجه گر نبوده و امر به شکنجه منتهی به قتل نکرده و از بیت المال و اموال مردم سوء استفاده ننموده در آستانه سال جدید عفو عمومی نمودم، چه نظامی و چه سایر قوای انتظامی و چه ساواکی و چه روحانی نمای وابسته و پیوسته به رژیم سابق از این تاریخ به بعد احدی حق تعرض به کسی را ندارد، نه مقامات مسئول و نه گروه غیر مسئول و جناب آقای رئیس جمهور موظف هستند که از این هرج و مرج موجود اکیداً با قوه قهریه جلوگیری نمایند و متخلفین را از هر قشری هستند به دست قانون بسپرند و جناب آقای قدوسی دادستان کل انقلاب موظف هستند که اشخاص متخلف را از هر طبقه هستند به دادگاه احضار و به وسیله آقای رئیس جمهور آنان را الزام به حضور و عدالت را درباره آنان اجراء کنند و اما اشخاصی که متهم هستند به یکی از امور فوق که مورد عفو نمی توانند باشند احدی حق تعرض به آنان را ندارد جز محاکم صالحه و مأمورین از قِبَل آن محاکم برای تحویل به محاکم.

و تمام محاکم ایران موظفند که پس اتمام پرونده متهم، پرونده یا رونوشت آن را به تهران نزد آقای قدوسی دادستان کل انقلاب بفرستند برای رسیدگی نهائی و آقای قدوسی موظفند هیئت یا هیئت هایی مرکب از قضات شرع تشکیل دهند و رسیدگی به این قسم پرونده ها بکنند و حکم عدل اسلامی را جاری نمایند و جناب آقای رئیس جمهور پس از رسیدگی به جرائم محکومینی که در زندان هستند با گروه هایی که در این تخفیف هستند یک درجه تخفیف دهند و آنانی را که می شود آزاد کرد آزاد کنند و باید تذکر دهم که این عفو و تخفیف مشروط است به آن که این اشخاص پس از عفو و آزادی مرتکب اعمال سابق خود یا مشابه آن نشوند و الا علاوه بر مجازات جرم فعلی مجازات جرم سابق نیز اعاده می شود و من از عموم برادران ایمانی می خواهم که برای رضای خداوند تعالی از انتقام جوئی و بهانه گیری اجتناب کنند و به پیروی از رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلّم عفو و اغماض را شیوه خود قرار دهند و من از جوانان عزیز می خواهم که از خود عطوفت نشان دهند و از شیوه احسان که مرضی خداوند است و قرآن کریم بر آن تأکید فرموده پیروی کنند.

از خداوند متعال سلامت و سعادت همگان را خواستارم…

سه شنبه ۲۸/ ۱۲/ ۵۸

روح الله الموسوی الخمینی

 

متن کامل پیام ۱۳ ماده ای امام خمینی به مناسبت آغاز سال ۱۳۵۹

بسم الله الرّحمن الرّحیم

حلول سال جدید را که ره آورد آن تمامیت ارکان جمهوری اسلامی است به همه مستضعفین و به ملت شریف ایران تبریک عرض می کنم. اراده ی خداوند متعال “و له الشکر” تعلق گرفت که این ملت مظلوم را از زیر بار ستمگری ها و جنایات حکومت طاغوتی و از زیر بار سلطه ی قدرت های ستم پیشه خصوصاً دولت آمریکای جهان خوار نجات دهد و پرچم عدل اسلامی را بر فراز کشور عزیزمان به اهتزاز در آورد و وظیفه ی ماست که در مقابل ابرقدرت ها بایستیم و قدرت ایستادن هم داریم، به شرط این که روشنفکران دست از غرب و شرق و غرب زدگی و شرق زدگی بردارند و صراط مستقیم اسلام و ملیت را دنبال کنند.

ما با کمونیزم بین الملل به همان اندازه در ستیزیم که با جهان خواران غرب به سرکردگی آمریکا و با صهیونیزم و اسرائیل شدیداً مبارزه می کنیم.

دوستان عزیزم بدانید که خطر قدرت های کمونیستی از آمریکا کمتر نیست و خطر آمریکا به حدی است که اگر کوچک ترین غفلتی کنید نابود می شوید. هر دو ابرقدرت کمر به نابودی ملل مستضعف بسته اند و ما باید از مستضعفین جهان پشتیبانی کنیم. ما باید در صدور انقلابمان به جهان کوشش کنیم و تفکر این که ما انقلابمان را صادر نمی کنیم کنار گذاریم زیرا اسلام بین کشورهای مسلمان فرقی قائل نمی باشد و پشتیبان تمام مستضعفین جهان است و از طرفی دیگر تمام قدرت ها و ابرقدرت ها کمر به نابودیمان بسته اند و اگر ما در محیطی دربسته بمانیم قطعاً با شکست مواجه خواهیم شد.

ما باید حسابمان را صریحاً با قدرت ها و ابرقدرت ها یکسره کنیم و به آنها نشان دهیم که با تمام گرفتاری های مشقت باری که داریم با جهان برخوردی مکتبی می نمائیم. جوانان عزیزم که چشم امید من به شما است با یک دست قرآن را و با دست دیگر سلاح را برگیرید و چنان از حیثیت و شرافت خود دفاع کنید که قدرت تفکر توطئه علیه خود را از آنان سلب نمائید.

و چنان با دوستانتان رحیم باشید که از ایثار هرچه دارید نسبت به آنان کوتاهی ننمائید.

آگاه باشید که جهان امروز دنیای مستضعفین و دیر یا زود پیروزی از آنان است و آنان وارثین زمین و حکومت کنندگان خدائی اند. من بار دیگر پشتیبانی خودم را از تمام نهضت ها و جبهه ها و گروه هایی که برای رهائی از چنگال ابرقدرت های چپ و راست می جنگند

اعلام می کنم من پشتیبانی خود را از فلسطین رشید و لبنان عزیز اعلام می دارم. من بار دیگر اشغال سبعانه افغانستان را توسط چپاولگران و اشغالگران شرق متجاوز متجاوز شدیداً محکوم می نمایم و امیدوارم هرچه زودتر مردم مسلمان و اصیل افغانستان به پیروزی و استقلال حقیقی برسند و از دست این به اصطلاح طرفداران طبقه کارگر نجات پیدا کنند.

ملت شریف باید بداند که تمام پیروزی ها به اراده خداوند قادر و با تحولی که در سراسر کشور تحقق پیدا کرد و روح ایمان و تعهد و تعاونی که در اکثریت قاطع ملت پیدا شد به دست آمد. توجه به خدای متعال و وحدت کلمه اساس پیروزی ما شد و با از یاد بردن رمز پیروزی و سرپیچی از اسلام بزرگ و احکام مقدس آن و پیمودن راه اختلاف و تفرق، خوف آن است که عنایت حق تعالی سلب و راه برای مستکبرین باز و حیله ها و دسیسه های قدرت های شیطانی، ملت عزیز ما را به اسارت کشد و خون های پاکی که در راه استقلال و آزادی ریخته شده و رنج هایی که جوانان و پیران عزیز ما برده اند به هدر رود و بر کشور اسامی ما تا ابد آن گذرد که در رژیم طاغوتی گذشت و شکست خوردگان از انقلاب اسلامی با ما آن کنند که با مستضعفان مظلوم جهان کرده و می کنند.

لهذا من با احساس وظیفه الهی و شرعی مطالبی را گوشزد می نمایم و جناب آقای رئیس جمهور و شورای انقلاب و دولت و قوای انتظامی را اکیداً عهده دار اجرای آن می نمایم و از عموم ملت می خواهم که با تمام قوا و تعهدی که به اسلام دارند در سراسر کشور از پشتیبانی جدی آنان خودداری نکنند من توطئه های شیاطین ضد انقلاب را برای باز کردن دست شرق و غرب در حال گسترش می بینیم و برای دولت و ملت ما وظیفه الهی، انسانی و ملی است که با تمام توان از آن جلوگیری نمایند.

اینک مسائلی را متذکر می شوم:

۱- امسال سالی است که باید امنیت به ایران باز گردد و مردم شریف در کمال آسایش زندگی نمایند. بار دیگر پشتیبانی کامل خودم را از ارتش نجیب ایران اعلام می دارم ولی ارتش جمهوری اسلامی باید ضوابط و مقررات را کاملاً مراعات نماید.

جناب آقای رئیس جمهور که به نمایندگی از طرف اینجانب به فرماندهی کل قوا منصوب شده اند، موظف هستند که هرکس با هر درجه و مقامی که خواست در ارتش اخلال کند و یا اعتصاب راه بیندازد و یا کم کاری کند و یا نظم و مقررات ارتش را نادیده گیرد و یا از قوانین ارتش سرپیچی کند، شدیداً مؤاخذه نماید و در صورت اثبات جرم بلافاصله از ارتش اخراج نمایند و تحت تعقیب قانونی قرار دهند. من دیگر بی نظمی در ارتش را به هیچ وجه تحمل نمی کنم و هر کس که در کار ارتش اخلال نماید بلافاصله به عنوان ضد انقلاب به ملت معرفی می شود تا ملت عزیز حسابش را با باقیمانده ارتش شاه جنایتکار روشن گرداند.

برادران عزیز ارتشیم، ای کسانی که به شاه پلید و ایادی چپاولگرش پشت نمودید و به ملت پیوستید امروز روز خدمت به ملت و ایران عزیز است، سعی کنید با تلاش پیگیر خویش این مرز و بوم را از دست دشمنان اسلام و ایران نجات دهید.

۲- بار دیگر پشتیبانی خود را از سپاه پاسداران اعلام می نمایم و به آنان و فرماندهان آنان گوشزد می نمایم که کوچکترین تخلف موجب تعقیب است و اگر خدای ناکرده کاری کنید که موجب اخلال در نظم سپاه شود بلافاصله اخراج می گردید و تمام آنچه را که درباره ارتش گفتم درباره آنان به اجرا در می آید.

فرزندان انقلابیم مواظب باشید که با همه، با مهربانی و اخلاق اسلامی مواجه شوید.

۳- شهربانی و ژاندارمری کشور باید نظم را رعایت نمایند، از قرار اطلاع کم کاری عجیبی در کلانتری ها دیده می شود. اینان که از گذشته تجربیات خوبی ندارند برای هرچه بیشتر همگامی با مردم و نظم در سراسر ایران کوشش نمایند و مردم را از خودشان بدانند.

امید است در آینده تجدید سازمانی اساسی برای ژاندارمری و شهربانی در نظر گرفته شود. قوای انتظامیه خود را از اسلام و مسلمین بدانند. انفجارات جنوب مرا شدیداً متأثر کرده است که چرا سپاه و شهربانی و ژاندارمری عده ای خدانشناس وابسته به رژیم فاسد خارجی متکی به آمریکا را دقیقاً شناسائی نمی نمایند و به مجازات نمی رسانند. اینان مفسدین فی الارض هستند چه آنان که مستقیماً در اینگونه اعمال شرکت می نمایند و چه آنان که این گونه جریانات را هدایت می کنند و حکم مفسدین فی الارض روشن است.

دادگاه های انقلاب هرچه بیشتر قاطعیت به خرج دهند تا ریشه آنان را بر کنند.

۴- دادگاه های انقلاب در سراسر ایران باید نمونه کامل اجراء حدود الله باشند. باید سعی کنند که قدمی از احکام خدای تعالی منحرف نشوند و احتیاط کامل را رعایت نمایند. باید با صبر انقلابی به قضاوت بنشینند. دادگاه ها حق ندارند نیروی مسلح از خود داشته باشند. باید بر طبق قانون اساسی عمل نمایند و به تدریج دستگاه قضائی اسلامی مسئولیت های این دادگاه ها را برعهده گیرند.

قضات باید با تمام جدیت جلوی تخلفات را بگیرند و اگر خدای ناکرده کسی از دستور الهی سرپیچی کرد بلافاصله به ملت معرفی شده و به مجازات برسند.

۵- دولت موظف است اسباب کار و تولید را برای کارگران و دهقانان و زحمت کشان فراهم آورد، ولی اینان نیز بدانند که اعتصاب و کم کاری نه تنها موجب تقویت ابرقدرت ها می شود بلکه سبب می شود امید مستضعفان کشورهای اسلامی و غیر اسلامی ای که به پاخواسته اند به یأس مبدل شود.

مردم هر شهر به محض اطلاع از اعتصاب هر کارخانه خود را به آنجا رسانند و ببینند آنان چه می گویند. باید ضد انقلاب را شناسائی و به مردم معرفی نمایند. مردم شریف ایران دیگر نمی توانند حقوق بی جهت به عده ای از خدا بی خبر دهند.

زحمتکشان عزیزم، بدانید آنانی که هر روز در گوشه ای بلوا به پا می کنند و اصولاً با منطق اسلحه به میدان می آیند دشمنان سرسخت شما هستند و می خواهند شما را از مسیر انقلاب منحرف نمایند. آنان دیکتاتورانی هستند که اگر روزی روی کار آیند به هیچ یک حق نفس کشیدن نمی دهند. با آنان در تمام زمینه ها مبارزه کنید و آنان را به عنوان دشمنان شماره یک خود به مردم معرفی نمائید و از بستگی آنان و وابستگی آنان به شرق متجاوز و یا غرب استثمارگر پرده بردارید.

دولت موظف است اشخاصی که در اینگونه اعمال دست دارند شدیداً مجازات کنند.

۶- من نمی دانم دولت چرا طرح های متوقف شده خود را که به سود ملت می باشد به کار نمی اندازد. باید دولت هرچه سریع تر طرح های به سود ملت را که متوقف شده و آن ها که جدید است به اجرا گذارد تا وضع اقتصادی کشورمان سر و سامان یابد.

۷- در ادارات دولتی باید همه از دولت برگزیده تبعیت کنند در غیر این صورت شدت عمل لازم است. باید بی درنگ هر کس در هر اداره ای که خواست اخلال کند، او را اخراج و به ملت معرفی نمایند. من تعجب می کنم که چرا اولیاء امور از نیروی مردم غفلت می کنند. مردم خود حساب ضد انقلاب را می رسند و او را رسوا می کنند.

۸- مصادره اموال متجاوزین از طرف افراد غیر مسئول و یا محاکم غیر صالحه شدیداً محکوم است. تمام مصادرات باید از روی موازین شرعیه با حکم دادستان و یا قضات دادگاه ها باشد و هیچکس حق دخالت در اینگونه امور را ندارد. متخلفین باید شدیداً مؤاخذه شوند.

۹- زمین ها باید روی موازین شرعیه توزیع گردد و بعد از اثبات این موضوع محاکم صالحه حق اخذ دارند. هیچ کس حق تجاوز به زمین و یا مسکن و یا باغ کسی را ندارد و اصولاً اشخاص غیر مسئول حق دخالت در اینگونه امور را ندارند ولی اطلاعات خود را درباره زمین و مسکن و باغ طاغوتیانی که به ناحق اموال مردم را غصب نموده اند به مسئولین امور برسانند و اگر کسی برخلاف موازین اسلامی و قانونی اقدامی بنماید شدیداً قابل تعقیب است.

۱۰- بنیاد مسکن و بنیاد مستضعفین هر چه زودتر بیلان کار خودشان را بدهند تا مردم از فعالیت این دو نهاد انقلابی مطلع گردند.

بنیاد مسکن باید روشن کند که چه میزان کار کرده است و بنیاد مستضعفین صورت اموال منقول و غیر منقول طاغوتیان خصوصاً شاه و خاندان و دار و دسته کثیفش در سراسر ایران را به روشنی برای مردم بیان دارند و بگویند چه کرده اند، اموال شاه خائن را به چه کسانی داده اند، آیا راست است که بنیاد مستضعفین بنیاد مستکبرین گردیده است؟! اگر چنین است تصفیه ضروری است و غفلت از این امر مهم حرام.

باید این دو نهاد دقیقاً برای مردم شرح دهند که چرا از این سریع تر نتوانسته اند کار نمایند. و اگر کسانی به اسم مستضعفین خلاف می کنند بر دادگاه های سراسر ایران است که سریعاً اقدام کنند.

۱۱- باید انقلابی اساسی در تمام دانشگاه های سراسر ایران به وجود آید تا اساتیدی که در ارتباط با شرق و یا غربند تصفیه گردند و دانشگاه محیط سالمی شود برای تدریس علوم عالی اسلامی. باید از بدآموزی های رژیم سابق در دانشگاه های سراسر ایران شدیداً جلوگیری کرد زیرا تمام بدبختی های جامعه ایران در طول سلطنت این پدر و پسر از این بدآموزی ها به وجود آمده است. اگر ما ترتیبی اصولی در دانشگاه ها داشتیم هرگز طبقه ی روشنفکر دانشگاهی نداشتیم که در بحرانی ترین اوضاع ایران در نزاع و چند دستگی با خودشان باشند، از مردم بریده باشند و از آنچه بر مردم می گذرد چنان آسان گذرند که گوئی در ایران نیستند.

تمام عقب ماندگی های ما به خاطر عدم شناخت صحیح اکثر روشنفکران دانشگاهی از جامعه اسلامی ایران بود و متأسفانه هم اکنون هم هست. اکثر ضربات مهلکی که به این اجتماع خورده است از دست اکثر همین روشنفکران دانشگاه رفته ای است که همیشه خود را بزرگ می دیدند و می بینند و تنها حرف هایی می زدند و می زنند که دوست به اصطلاح روشنفکر دیگرشان بفهمد و اگر مردم هیچ نفهمیدند، نفهمیدند، زیرا دیگر چیزی که مطرح نیست مردمند و تمام چیزی که مطرح است خود اوست.

برای این که بد آموزی های دانشگاهی زمان شاه، روشنفکر دانشگاهی را طوری بار می آورد که اصولاً ارزشی برای خلق مستضعف قائل نبود و متأسفانه هم اکنون هم نیست. روشنفکران متعهد و مسئول بیائید تفرقه و تشتت را کنار گذارید و به مردم فکر کنید و برای نجات این قهرمانان شهید داده خود را از شر “ایسم” و “ایست” شرق و غرب نجات دهید. روی پای خود بایستید و از تکیه به اجانب بپرهیزید.

طلاب علوم دینی و دانشجویان دانشگاه ها باید دقیقاً روی مبانی اسلامی مطالعه کنند و شعارهای گروه های منحرف را کنار گذارند و اسلام عزیز راستین را جایگزین تمام کج اندیشی ها نمایند. این دو دسته باید بدانند اسلام خود مکتبی است غنی که هرگز احتیاجی به ضمیمه کردن بعضی از مکاتب با آن نیست، و همه باید بدانند که التقاطی فکر کردن خیانتی بزرگ به اسلام و مسلمین است که نتیجه و ثمره تلخ این نوع تفکر در سال های آینده روشن می گردد.

با کمال تأسف گاهی دیده می شود که به علت عدم درک صحیح و دقیق مسائل اسلامی بعضی از مسائل اسلام را با مسائل مارکسیستی مخلوط کرده اند و معجونی به وجود آورده اند که به هیچ وجه با قوانین مترقی اسلام سازگار نیست.

دانشجویان عزیز، راه اشتباه روشنفکران دانشگاهی غیر متعهد را نروید و خود را از مردم جدا نسازید.

۱۲- مسئله دیگر مطبوعات و وسائل ارتباط جمعی است. من بار دیگر از مطبوعات سراسر ایران می خواهم که بیائید و دست در دست یکدیگر نهید و آزادانه مطالب را بنویسید ولی توطئه نکنید. من بارها گفته ام که مطبوعات باید مستقل و آزاد باشند ولی متأسفانه و با کمال تعجب تعدادی از آن ها را در مسیری دیدم که با کمال بی انصافی مقاصد شوم راست و یا چپ را در ایران پیاده می کردند و هنوز می کنند.

مطبوعات در هر کشوری نقشی اساسی را در ایجاد جوی سالم یا ناسالم دارند. امید است که در خدمت خدا و مردم در آیند و همچنین رادیو، تلویزیون باید مستقل و آزاد باشند و همه گونه انتقاد را با کمال بی طرفی منتشر سازند تا بار دیگر شاهد رادیو تلویزیون زمان شاه مخلوع نگردیم. رادیو تلویزیون باید از عناصر طرفدار شاه و یا منحرف پاکسازی شود.

۱۳- این روزها حملات به روحانیت اصیل که به راستی چه در زمان شاه و چه در زمان پدرش از بارزترین اقشاری بودند که با قیام های متعدد خود در مقابل فساد دستگاه به افشاگری و مبارزه پرداختند و مبارزات “ضد شاهی، آمریکائی” را در طول مبارزات بر حق مردم شریف هدایت می کردند و به پیروزی رساندند، از طریق ایادی شاه و دار و دسته اش گسترش پیدا کرده است.

درست زمانی که روحانیت مبارزه سرسختی اش را در سال های ۴۱ و ۴۲ علیه شاه خائن شروع کرد، شاه روحانیت متعهد و مسئول را ارتجاع سیاه نامید، زیرا تنها خطر جدی برای او و سلطنتش روحانیون مبارزی بودند که ریشه در عمق جان مردم داشتند. در مقابل او و ستمکاریش ایستادند، درست اکنون ایادی شاه برای خرد کردن روحانیت که اساس استقلال و آزادی این مملکت است کلمه “ارتجاع” را در دهان فرزندانم که از عمق جریانات مطلع نیستند انداخته اند.

فرزندان عزیز و انقلابیم، امروز توهین و تضعیف روحانیت ضربه به استقلال و آزادی و اسلام است. امروز راه شاه خائن را رفتن و کلمه “ارتجاع” را به این طبقه محترم که از نادرترین قشرهائی هستند که زیر بار شرق و غرب نمی روند، خیانت است.

خواهران و برادران عزیزم بدانید آنانی که روحانیون را “مرتجع” می دانند در نهایت راه شاه و آمریکا را می روند. ملت شریف ایران با پشتیبانی از روحانیت اصیل و متعهد ایران که همیشه حافظ و سنگربان این مرز و بوم بوده اند دین خود را به اسلام ادا می نمایند و طمع ستمکاران تاریخ را از کشور قطع می نمایند.

از طرف دیگر من به روحانیون محترم در هر جا هستند اعلام می کنم ممکن است شیاطین با ایادی خود تبلیغات سوئی علیه جوانان عزیز، خصوصاً جوانان دانشگاهی بکنند، باید روحانیون بدانند که امروز تکلیف آن است که همه قشرهای ملت خصوصاً دو قشر معظم که مغز متفکر ملت هستند دست به دست هم داده و علیه قدرت های شیطانی و مستکبرین کوشش نموده و در صف واحد، نهضت اسلامی را جلو رانده و استقلال و آزادی را چون جان عزیز خود نگهبانی کنند.

نقشه جهانخواران و عمال آنان جدا کردن این دو طبقه مؤثر و متفکر از یکدیگر در زمان رژیم طاغوتی بود و مع الاسف موفق شد و کشور را به تباهی کشاند و آن نقشه بار دیگر در دست اجراست که با غفلت جزئی رو به تباهی خواهیم رفت. امیدوارم که همه طبقات ملت خصوص این دو طبقه محترم در این سال جدید از توطئه ها و دسیسه ها غافل نباشند و با وحدت کلمه نقشه های شوم را باطل کنند.

***

در خاتمه لازم است در این سال جدید بعد از طلب مغفرت برای شهدای انقلاب اسلامی و قدردانی از فداکاری های آنان، به بازماندگان آنان، مادر و پدران آنان، تبریک عرض نمایم که چنین شیرزنان و شیرمردانی تربیت نمودند و نیز به معلولین و آسیب دیدگان انقلاب که در پیشبرد نهضت ملت و تحقق جمهوری اسلامی پیش قدم بودند، تبریک عرض کنم. الحق انقلاب اسلامی ما مرهون فداکاری های این دو قشر عزیز است.

اینجانب و ملت ما این دلاوری ها را فراموش نمی کنیم و یاد آنان را گرامی می داریم، از خداوند متعال عظمت اسلام و مسلمین را خواستارم…

والسلام و علیکم و رحمه الله و برکاته

۱/ ۱/ ۵۹

“روح الله الموسوی الخمینی”

 

پیام تبریک حزب جمهوری اسلامی به امت قهرمان ایران به مناسبت سالگرد استقرار جمهوری اسلامی

بسم الله الرحمن الرحیم

خون سرخ فرزندان راستین انقلاب شکوهمند اسلامی ما اسطوره های استعباد، استحمار، استعمار، استبداد، استثمار را در هم شکست و راه سومی به دور از شرق و غربزدگی به ملت های مستضعف جهان نشان داد که استقلال و آزادی را در پرتو مکتب اسلام از راه پیروزی خون بر شمشیر می توان به دست آورد.

و به دور از دیکتاتوری طبقه یا قشری خاص و بدون توسل به بازی های مسخره سیاسی غربی و برخلاف اکثر انقلاب های دیگر جهان می توان در عرض یک سال حاکمیت را به نمایندگان منتخب مردم بازگرداند. و قانون مترقی و دشمن شکن تهیه نمود و علی رغم همه توطئه های ابرقدرت ها و عمال داخلی و عناصر ناآگاه و تحت تأثیر قرار گرفته استقلال آزادی و جمهوری اسلامی را برقرار و روز به روز مستحکم تر و استوارتر به پیش رفت.

دومین بهار آزادی بهار حرکت در صراط مستقیم الهی بهار تداوم خط امام خمینی، بهار ستیز با غرب جنایتکار، بهار مقابله با شرق تجاوزگر، بهار امنیت ایران، سالگرد ایجاد نظام جمهوری اسلامی که شهیدان گلگون کفن انقلاب به خاطر آن جان و خون خویش نثار کردند بر امت قهرمان ما مبارک باد

حزب جمهوری اسلامی- ۹/ ۱/ ۵۹

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
لیست مورد تایید مجمع نیروهای انقلاب اصفهان ویژه انتخابات مجلس
لیست مورد تایید مجمع نیروهای انقلاب اصفهان ویژه انتخابات مجلس
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
وعده صادق
وعده صادق