سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۰:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹

بسیجی زمان جنگ کشور بدون نفت را هم اداره می‌کند

رئیس دانشگاه اصفهان گفت: بسیجی بود که در دفاع مقدس مقابل صدامیان ایستاد، همان روحیه‌ای که جنگ را اداره کرد امروز سیل را اداره می‌کند و فردا کشور بدون نفت را اداره خواهد کرد.

به گزارش ندای اصفهان،هوشنگ طالبی بعد از ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان به صفر رسیدن تولید نفت را موهبت دانست و عنوان کرد: باید کشور را بدون پشتوانه نفتی و با تکیه بر فکر، عقل و نیروی انسانی نخبه بسازیم همانطور که کشورهای زیادی هستند که نفت و معادن ندارند و خودشان را ساخته‌اند، امروز ما می‌ایستیم و دشمنان این تفکر را که می‌توانند ایران را وادار به تسلیم کنند به گور خواهند برد، هرچند که ممکن است دوران سختی داشته باشیم.

رئیس دانشگاه اصفهان با تأکید بر لزوم حفظ وحدت در سختی‌ها تصریح کرد: بسیج شدن مردم در کمک به سیل‌زدگان از سراسر کشور یادآور همان بسیجی بود که در دفاع مقدس مقابل صدامیان ایستاد، همان روحیه‌ای که جنگ را اداره کرد امروز سیل را اداره می‌کند و فردا کشور بدون نفت را اداره خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: بسیج در دانشگاه دارای ابعاد ویژه‌ای است که آن را از سایر رده‌های بسیج متفاوت می‌کند، بسیج علمی و متشکل از نیروهای فرهیخته‌ای است که حرف علمی می‌زنند و با علم کشور را اداره خواهند کرد.

بسیج دانشجویی باید به حل تخصصی مسائل نظام اقدام کند

محمدحسین کفعمی نیز در این مراسم اظهار کرد: بسیج دانشجویی در واپسین روزهای عمر امام خمینی و پس از یک جنگ تمام عیار هشت ساله شکل گرفت و در پیامی که امام به مناسبت تشکیل بسیج صادر کردند افق‌های جدیدی را از عرصه‌هایی که بسیج باید میدان‌دار آن‌ها باشد را ترسیم کردند، عرصه‌هایی که نشان از نگاه بلند امام به هویت بسیج و حرکت به سوی تمدن‌سازی نوین اسلامی با تشکیل هسته‌های مقاومت در جهان داشت.

مسؤول ناحیه بسیج دانشجویی استان اصفهان با اشاره به مطالبات مقام معظم رهبری از جوانان در بیانیه گام دوم انقلاب عنوان کرد: نقش بسیج دانشجویی برای تحقق یک سند راهبردی مانند بیانیه گام دوم نقشی اثرگذار است و به عنوان تشکیلات انقلاب اسلامی در دانشگاه‌ها 7 مطالبه رهبری را عملی و در راستای تحقق مراحل پنج‌گانه انقلاب اسلامی قدم بردارد.

وی افزود: یکی از زمینه‌های موفقیت بسیج دانشجویی ارتباط مناسب با سایر مجموعه‌های دانشگاه است، بسیج باید تقویت‌کننده جریان انقلاب اسلامی در دانشگاه باشد و این جز با راهنمایی‌های نهاد نمایندگی رهبری، نصیحت‌های پدرانه بسیج اساتید و حمایت‌های مسؤولان دانشگاه محقق نمی‌شود، بسیج دانشجویی رقیب سایر تشکل‌ها نبوده و نباید باشد و تعامل فعلی باید ادامه پیدا کند.

کفعمی حوزه بسیج دانشگاه اصفهان را جزو حوزه‌های اثرگذار استان دانست و بیان کرد: بسیج دانشجویی باید جدی‌تر برای شناخت و حل تخصصی مسائل نظام و نقش‌آفرینی میدانی ورود پیدا کند.

به گزارش فارس، عصر امروز در مراسم تودیع و معارفه مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان از زحمات حسن سیوندیان مسؤول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان تقدیر و محمدامین احمدی به عنوان مسؤول جدید بسیج دانشجویی این دانشگاه معرفی شد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715