دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: بین الملل
چاپ خبر
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴

تحلیلگر آمریکایی:

تحریم‌های ایران یک مسیر واقعی به سوی صلح نیست

یک تحلیلگر آمریکایی ضمن انتقاد از تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران نوشت، تحریم‌های واشنگتن علیه تهران به هیچ وجه یک مسیر واقعی به سوی صلح نخواهد بود.

به گزارش ندای اصفهان، دولت ترامپ روز دوشنبه اعلام کرده است که معافیت‌های مربوط به واردات نفت ایران را تمدید نمی‌کند.

“بونی کریستین” تحلیلگر آمریکایی در مطلبی نوشت: این اقدام دولت آمریکا نمی‌تواند موجب تغییر رفتار تهران شود و این اقدام بیشتر به ضرر مردم ایران و ایالات متحده خواهد بود تا آنکه بتواند تاثیر مثبت و خوبی داشته باشد. نتایج قابل پیش بینی این اقدام خصمانه آمریکا افزایش قیمت نفت و بنزین خواهد بود.

این تحلیلگر آمریکایی افزود: اقدام آمریکا در عدم تمدید معافیت‌های نفتی برای مشتریان انرژی ایران می‌تواند موجب افزایش خطر تقابل نظامی با تهران شود. واشنگتن به جای لغو معافیت‌های نفتی، باید به دنبال تعامل سازنده دیپلماتیک با تهران باشد، راهکاری که می‌تواند موجب ارتقای روابط آمریکا و ایران باشد و مسیری موثر به سوی صلح باشد.

این تحلیلگر سیاسی آمریکایی نوشت: گرچه مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا ادعا کرده است که واشنگتن قصد دارد صادرات نفت ایران را به صفر برساند و این اقدام کمک به مردم ایران است”، ولی وی نمی‌تواند ادعا کند که این گونه اقدامات موجب تغییر رفتار ایران خواهد شد. این رویکرد دولت ترامپ می‌تواند بزرگترین و زیان بارترین هزینه را در پی داشته باشد: یک جنگ غیرضروری و قابل اجتناب با ایران. مهمترین و فوری ترین هزینه، بی شک هزینه‌های مالی خواهد بود. قیمت نفت در سال ۲۰۱۹ رکورد جدیدی را ثبت کرده است که علت اصلی آن اظهارات پامپئو بوده است.

بیشتر بخوانید

این در شرایطی است که ترامپ با انتشار توئیتی اعلام کرده است عربستان سعودی و سایر کشورهای اوپک تولید نفت خود را افزایش خواهند داد. البته اختلالات ایجاد شده در بازار جهانی انرژی می‌تواند تبعات جدی تری برای کشورهای وابسته به واردات انرژی داشته باشد مثل متحدان آمریکا از جمله ژاپن و کره جنوبی. اقدامات آمریکا علیه واردات نفت ایران از سوی دیگر موجب افزایش تنش بین واشنگتن و مشتریان بزرگ نفت ایران از جمله چین، هند و ترکیه شده است.

انتهای پیام/

منبع:پایگاه اطلاع رسانی کنگره

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


لیست مورد تایید مجمع نیروهای انقلاب اصفهان ویژه انتخابات مجلس
لیست مورد تایید مجمع نیروهای انقلاب اصفهان ویژه انتخابات مجلس
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق