دوشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸

استاندار اصفهان: تعطیلی ۳۰۰ واحد تولیدی توسط بانک‌ها ننگ است

استاندار اصفهان در جلسه هم‌اندیشی با صنعتگران شهرک صنعتی مورچه‌خورت گفت: ننگ است که بیش از ۳۰۰ واحد تولیدی قفل شده و در اختیار بانک‌ها قرار گرفته، بانک‌ها هم هیچ استفاده‌ای از آن نمی‌کنند و کارگران آن‌ها هم بیکار شدند.

به گزارش ندای اصفهان،عباس رضایی پیش از ظهر امروز در جلسه هم‌اندیشی با صنعتگران شهرک صنعتی مورچه‌خورت اظهار کرد: در بازدید هفته گذشته از شهرک صنعتی جی اعلام شد که ۵۹۰ واحد صنعتی در آنجا فعالیت دارد و ۴۹۰ هم در این شهرک حضور دارند که امکان نشستن پای صحبت‌ همه این واحدها نیست.

استاندار اصفهان افزود: به همین دلیل به این شهرک‌ها سر می‌زنیم تا مشکلات را احصا کنیم و اگر امکان برطرف کردن در استان هست، همین جا و اگر نیست از طریق هیأت دولت و یا حتی مجلس پیگیری کنیم.

وی بیان کرد: از این جلسات ناراحت نیستم و در جلسات بعدی هم دیگر نیازی به پلاکارد خیرمقدم نیست چون من برای شنیدن مسائل و مشکلات این صنعت‌گران می‌آیم.

رضایی با اشاره به جلسه قبل، بیان کرد: چند واحد صنعتی که با بانک صنعت و معدن مشکل داشتند، مشکلات را مطرح کردند که جلسه با مدیر این بانک تشکیل دادیم و مشکلات آن‌ها را حل کردیم.

استاندار اصفهان مطرح کرد: ارگان‌های نظارتی برای مدیران دشواری ایجاد کرده‌اند و اینکه گفته می‌شود جسارت مدیران گرفته شده کاملاً درست است و مجلس هم در این زمینه وظیفه دارد که باید پیگیر باشد.

وی بیان کرد: ننگ است که بیش از ۳۰۰ واحد تولیدی قفل شده و در اختیار بانک‌ها قرار گرفته و بانک‌ها هم هیچ استفاده‌ای از آن نمی‌کنند و کارگران آن‌ها هم بیکار شدند؛ ننگ است که تولیدکننده کالای خود را از استان دیگر صادر می‌کند.

رضایی عنوان کرد: در شرایط فعلی نباید همه چیز را از دولت انتظار داشت، همین سیل به تنهایی به اندازه یک‌سوم بودجه کشور هزینه ایجاد کرد.

استاندار اصفهان ادامه داد: استان اصفهان از نظر کمک‌های نقدی به مناطق سیل‌زده رتبه نخست را دارد و اینکه می‌گویند ما استان دوم هستیم را قبول ندارم چون که کمک‌هایی زیادی هم به صورت خودجوش ارسال شده که آمار همه آن‌ها را نداریم.

وی اذعان کرد: قوانین و ضوابط ما مربوط به شرایط عادی است درحالی که ما در شرایط جنگی هستیم؛ مدیران اگر مشکلی با واحدهای نظارتی و … دارند باید منتقل کنند تا ما پیگیری کنیم؛ همچنین قرار شد هفته‌ای ۲ روز در اتاق بازرگانی حضور داشته باشم و مسائل تولیدکنندگان را از این طریق حل کنیم.

رضایی تاکید کرد: همه باید تلاش کنیم که حتی یک نفر هم بیکار نشود و قهرمان واقعی کسی است که یک شغل بتواند ایجاد کند؛ در اولین فرصت مسائل و مشکلات خود شهرک و مسائل مربوط به واحدهای صنعتی را به تفکیک به ما انتقال کنید.

استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: هم به خاطر تحریم و هم به خاطر سیل ظرفیت برای تولید ایجاد شده و تقاضا بالا رفته است و شما که متخصص تولید و اقتصاد روش مناسب برای فروش استفاده کنید؛ تخصص من در پنس، سوزن و سقط جنین است، شما خودتان روش مناسب را پیدا کنید.

وی با بیان مثالی گفت: یک میلیون و ۵۰۰ هزار کولر آبی در تابستان روشن خواهد شد که روزانه ۲۵۰ لیتر آب مصرف می‌کنند و در مدت ۱۲۰ روز حدود یکصد میلیون مترمکعب آب می‌شود که این میزان به اندازه یک تونل ماست؛ اگر مشکل همین کارخانه اسنوا حل شود، می‌تواند تولید اسپلیتر کند که ما هم می‌توانیم درخواست کاهش تعرفه برق دهیم تا از این طریق هم مصرف آب کاهش یابد و هم کمک به تولید می‌شود و هم می‌تواند اشتغال‌زایی کند.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
لیست مورد تایید مجمع نیروهای انقلاب اصفهان ویژه انتخابات مجلس
لیست مورد تایید مجمع نیروهای انقلاب اصفهان ویژه انتخابات مجلس
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
وعده صادق
وعده صادق