دوشنبه ۰۳ آبان ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹

دولت حجم نقدینگی را به سمت تولید سوق دهد

نماینده مردم اصفهان در مجلس ‌گفت: نام‌گذاری سال ۹۸ با نام "رونق تولید" بسیار نیکو و کارآمد است به شرطی که دولت حجم نقدینگی را به سمت تولید سوق دهد، مواد اولیه کارخانجات را با کمترین قیمت برای رقابت در سطح جهانی تأمین کند.

به گزارش ندای اصفهان،حجت‌الاسلام و المسلمین احمد سالک درباره نام‌گذاری سال 98 از سوی مقام معظم رهبری با نام “رونق تولید” اظهار داشت: رونق تولید ترکیبی از 2 کلیدواژه رونق، توسعه و گسترش فعالیت‌های تولیدی و تولید تشکیل شده است.

وی با اشاره به این‌که تولید 3 وجه مهم دارد، بیان کرد: مدیر تولید، محتوای تولید و نیاز جامعه به تولید این 3 رکن اصلی است که تولید بایستی بر اساس نیاز جامعه محقق شود، اگر توجهی به ماهیت و اصل رونق تولید کنیم ثمراتی از جمله رفع مشکل بی‌کاری، ایجاد اشتغال نو بر اساس شرایط مکانی و زمانی، احیای مسائل ازدواج و مسکن خانواده و تأمین مسکن افراد را به همراه دارد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رفع بی‌نیازی از بیگانگان، عدم وابستگی به نفت، قدرت خودکفایی بر اساس صادرات غیر نفتی و ساخت‌وساز ماشین‌آلات مورد نیاز داخلی از دیگر مؤلفه‌ها و ثمرات رونق تولید است.

وی گفت: رونق تولید عامل به وجود آمدن یک حرکت جدیدی است که رونق کالاهای ایرانی را به همراه دارد که جلوگیری از واردات بی‌رویه و رشد صادرات از ویژگی‌های حمایت از آن است.

بیشتر بخوانید

سالک بیان کرد: نام‌گذاری سال 98 با نام “رونق تولید” بسیار نیکو و کارآمد است به شرطی که دولت حجم نقدینگی را به سمت تولید سوق دهد، مواد اولیه کارخانجات را با کمترین قیمت برای رقابت در سطح جهانی تأمین کند، برای موانع رشد تولید از قبیل بانک‌ها بسترسازی کند و بیمه و بانک‌ها نیز با مردم مدارا کنند تا رونق تولید به شکوفایی خود دست پیدا کند.

وی به اشاره مقام معظم رهبری به “تقی‌زاده‌های” زمان در سخنان نوروزی ایشان اشاره و خاطرنشان کرد: اگر در زمان گذشته یک تقی‌زاده داشتیم متأسفانه در این روزها و ماه‌ها چند تقی‌زاده در کشور ایران رشد پیدا کرده است، یکی از آن‌ها اعلام کرد که حرکت مدنی مردم بایستی ساماندهی شود و یکی دیگر از آن‌ها حمایت از بدحجابی و بی‌حجابی، گستردگی اعتصابات و شورش‌ها برای تغییر نظام  را در دستور کار خود قرار داد.

وی ادامه داد: ارتقا بصیرت جامعه و تکیه بر ضوابط، محورها و ارزش‌های دینی از عواملی است که در جامعه یک نوع فرهنگ‌سازی ایجاد می‌کند تا تفکرات تقی‌زاده‌های زمان در جامعه کم‌رنگ‌تر شود.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715