چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸

سرلشکر باقری مطرح کرد

همكاري ايران و عراق براي دفاع هوايي مشترك/ قول بغداد برای بازگشایی مرز خسروی

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح پس از دیدار با همتای عراقی خود گفت: امروز در خصوص موضوعات مرزي و لايروبي اروند و امنيت اين كار بحث و بنا شد نيروهاي مسلح دو كشور امنيت اين كار را بر عهده بگيرند. همچنين همكاری های مشترك دو كشور در دهانه اروند رود براي تامين امنيت خليج فارس نيز مورد تاكيد بود.

به گزارش ندای اصفهان،سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح صبح امروز پس از دیدار با رئیس ستاد مشترک ارتش عراق و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با ارتش عراق روابط گرمی داریم در جلسات قبلی و نشست سه جانبه دمشق بحث هایی را با هم داشتیم.

وی افزود: در این جلسه نیز تفاهم کامل وجود داشت که دو کشور علایق و روابط بسیار عمیقی دارند و ارتباط ما با عراق با سایر روابط بین الملل کاملا متفاوت است.

سرلشکر باقری با بیان اینکه بایستی نیروهای مسلح 2 کشور در جهت امنیت بهتر روابط خود را توسعه دهند، تصریح کرد: امروز در خصوص موضوعات مرزی و لایروبی اروند و امنیت این کار بحث شد و بنا شد نیروهای مسلح 2 کشور امنیت این کار را بر عهده بگیرند. همچنین همکاری های مشترک دو کشور در دهانه اروند رود برای تامین امنیت خلیج فارس نیز مورد تاکید بود.

باقری ادامه داد: ضرورت بازگشایی مرز خسروی برای زوار مورد تاکید قرار گرفت که رئیس ستاد مشترک ارتش عراق قول دادند به سرعت امنیت استان دیالی را برای تردد زوار برقرار کنند. همچنین اینکه زوار ایرانی بتوانند از طریق مرزهای مشترک ادامه مسیر به سمت سوریه برای زیارت بدهند که طرف عراقی آمادگی کامل را برای این کار دارند.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح دفاع هوایی پیوسته جمهوری اسلامی ایران و عراق را دیگر موضوع مطرح شده و مورد تفاهم در این دیدار عنوان کرد و گفت: از آنجایی که ممکن است ما از جانب مرزهای غربی تهدیدات هوایی را احساس کنیم، قرار شد بخش های دفاع هوایی دو کشور از نزدیک با هم کار کنند.

وی ادامه داد: همچنین در مورد همکاری های آموزش و رزمایش های مشترک و انتقال تجربیات ایران به عراق هم تفاهم های خوبی شد که در سفر رسمی ایشان به ایران پس از ماه مبارک رمضان این همکاری ها نهایی خواهد شد.

سردار باقری در باره حضور نیروهای آمریکایی در عراق نیز گفت: در مورد مسئله مقابله با تحریم و عدم مشارکت عراق در تحریم‌های آمریکا علیه ایران هم مقامات سیاسی ‌ نظامی اطمینان می‌دهند و تا الان هم همکاری خوبی با کشور ما داشته‌اند. در مورد حضور نظامی آمریکا در عراق صحبت شد و طرف‌ عراقی اطمینان داد که کنترل های بیشتری در این باره خواهد داشت و‌نیروهای آمریکایی حضور شان صرفا برای آموزش نیروهای عراقی است ‌ و آنها تحت کنترل ارتش عراق هستند.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715