جمعه ۰۹ آبان ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷

امام‌جمعه فریدون‌شهر:

رئیس سازمان صدا و سیما اگر نمی تواند برنامه خوب تولید کند استعفا دهد

حجت‌الاسلام اسماعیل شامحمدی گفت: بی‌بندوباری، ابتذال و لاابالی‌گری فرهنگی شایسته صداوسیمای جمهوری اسلامی نیست؛ رئیس این سازمان اگر قادر نیست برنامه خوب تولید کند استعفا دهد و این حجم از انتقادات را متوجه رهبری نکند.

حجت‌الاسلام اسماعیل شامحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ندای اصفهان، در واکنش به برخی برنامه‌های تلویزیونی، اظهار کرد: بی‌بندوباری، ابتذال و لاابالی‌گری فرهنگی شایسته صداوسیمای جمهوری اسلامی نیست؛ رئیس این سازمان اگر قادر نیست برنامه خوب تولید کند استعفا دهد و این حجم از انتقادات را متوجه رهبری نکند.

امام‌جمعه فریدون‌شهر با بیان اینکه ائمه جمعه به نمایندگی از مردم از وضعیت برنامه‌های صداوسیما اعلام نارضایتی می‌کنند، تصریح کرد: چگونه است که دولت به امام‌جمعه یک شهر به‌عنوان متولی فرهنگی آن شهر هزار تومان هم بودجه نمی‌دهد امّا بودجه‌های میلیاردی برای ساخت برنامه‌های بی‌محتوا و ضد فرهنگی اختصاص داده می‌شود؟
وی افزود: این‌که در برنامه‌ای تلویزیونی عده‌ای زن و مرد نامحرم دور هم جمع شوند، با یکدیگر شوخی کنند، صدای حیوان دربیاورند و بخندند در شأن مملکت اسلامی نیست؛
شامحمدی عنوان کرد: در این شهرستان برای جمع‌کردن یک‌میلیون تومان پول برای برگزاری یک جشن برای ائمه اطهار (س) باید به ۱۰ جا رو بزنیم آن‌وقت در تلویزیون ما جایزه‌های ۱۰۰ میلیون تومانی در قبال درآوردن صدای حیوان می‌دهند.

اسماعیل شامحمدی گفت: مردم راضی به‌صرف این چنینی بودجه کشور نیستند، مسئولان به‌ویژه نمایندگان مجلس جلو این روند بگیرند؛ باز شدن گوش و چشم دل منوط به فهم هدف و راه انبیاء و قرار گرفتن در آن راه است و گناه و معصیت اجازه باز شدن گوش و چشم دل و شکوفا شدن انسان را نمی‌دهد.
امام‌جمعه فریدون‌شهر بیان کرد: این روزها برنامه تلویزیونی استعدادیابی در حال پخش است و افرادی که استعدادهای جسمانی خود را شکوفا کرده‌اند جلو دوربین می‌آیند؛ اما آنچه موجب رشد و تعالی اولیاءالله شد همین شکوفایی استعدادها و ظرفیت‌ها است اما نه استعدادهای جسمانی بلکه استعدادهایی که لازم است آحاد جامعه درکنار تربیت جسمانی تربیت روحانی هم بکنند و صداوسیما می‌تواند در این امر موثر باشد که متأسفانه با پخش برخی برنامه‌های بی‌محتوا وگاهاً ضد فرهنگی موجبات عقب‌افتادگی فرهنگی را فراهم می‌کند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715