سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۶

عضو شورای شهر اصفهان:

رسالت اصلی خیریه ها و انجمن ها، کمک به توانمندسازی افراد است

محمدی با اشاره به شهرهای توسعه یافته عنوان کرد: این شهرها نسبت به ما خیریه های کمتری دارند اما نکته مهم اینجاست که خیریه های آنها به سم تو توانمند سازی حرکت کرده و ب ه جای ماهی گرفتن، ماهی گیری را آموزش داده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ندای اصفهان، دکتر کورش محمدی شامگاه امروز در مراسم گردهمایی مربیان مرکز خیریه چتر نیلی(حمایت از کودکان) پیرامون فعالیت این مجموعه عنوان کرد: این مجموعه که به واسطه زحمت دکتر بابایی گرد هم جمع شدیم سفره برکت الهی است.

وی با بیان اینکه نگاه خدا امشب در این جمع متمرکز است متذکر شد: در دنیای امروز که پر از مادی گرایی و منفعت طلبی و دورغ است چنین انسانهای با اخلاقی کم است.

عضو شورای شهر اصفهان با اشاره به اینکه دکتر پورصادق که دردمندانه به جایی رسیده امروز به عنوان خیر جهانی از آن یاد می شود اظهار کرد: نگاه خیریه ها در تمام دنیا بر اساس توانمند سازی است.

وی با اشاره به اینکه قطعا کشوری مثل اتریش تعداد کمتری خیریه نسبت به ما دارد افزود: آنها به سمت توانمند سازی پیش می‌روند و کارشان فقط صدقه دادن نیست.

محمدی بزرگترین معضل امروز را ناتوانی در مهارت ها دانست و عنوان کرد: مشکل عمده کشور ما فقر فرهنگی و جا گذاشتن ارزش های فرهنگی در حرکت به سمت مدرنیته است

وی با بیان اینکه ما روزی افتخار می‌کنیم که به جای افزایش تعداد خیریه افراد را توانمند کنیم تاکید کرد: هزینه هایی که صرف یک خیریه می‌کنیم اگر صرف ۲ خانواده کنیم و آنها را توانمند کنیم و ۲ کودک کار را نجات دهیم بهتر است.
عضو شورای شهر اصفهان تصریح کرد: باید الگوهای توانمند سازی را تعمیم دهیم و مدیرها را در خدمت این برنامه قرار دهیم.

وی با تاکید بر اینکه باید به سمتی برویم که الگوهای موفق در خیریه ها مثل دکتر بابایی را تکثیر کنیم که زنان سرپرست خانوار را کارآفرین می‌کنند خاطرنشان کرد: با این وجود دیگر نیازی به صدقه نداشته باشند.

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

  1. ستایش گفت:

    این جلسه مربوط به آخرین دوشنبه اسفند ماه هست نه امروز!!!

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715