چهارشنبه ۰۲ مرداد ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۷

رئیس اتحادیه گز و شیرینی اصفهان:

شکر دولتی به همه قنادی‌ها تخصیص یافت/ قیمت پسته تولید گز را ۸۰ درصد کاهش داد

رئیس اتحادیه گز و شیرینی اصفهان گفت: قیمت شکر با کمک جهاد کشاورزی و اداره صمت، مهار شد و شکر به قیمت دولتی به اتحادیه تخصیص پیدا کرده و اتحادیه نیز این شکر را بین واحدها توزیع کرده است.

به گزارش ندای اصفهان،حسن شریفی در خصوص وضعیت بازار گز و شیرینی در آستانه شب عید اظهار کرد: صنف گز و شیرینی اصفهان، آمادگی کامل برای تأمین نیازهای مردم برای شب عید را داراست و این صنف تا ۱۵ فروردین در آماده باش کامل به سر می‌برد و اکثر واحدها به صورت دو شیفت از ۸ صبح تا ۱۲ شب باز خواهند بود.

رئیس اتحادیه گز و شیرینی اصفهان تصریح کرد: تولید محصولات با ماندگاری بالا نظیر شیرینی نخودچی در کارگاه‌های شیرینی و گز، از اوایل ماه بهمن آرام آرام آغاز شده تا پاسخگوی نیاز مردم در اسفند و فروردین باشد چون در عرض ۵ روز آخر سال، حدود تقاضای دو ماه سال را باید به بازار عرضه کرد و اگر پیش‌بینی‌های لازم دیده نشده باشد، بازار دچار مشکل می‌شود.

وی ادامه داد: در خصوص نظارت بر واحدها نیز، طرح‌های نوروزی برنامه‌ریزی شده تا در آن، گروه‌ها با هماهنگی بازرسی اصناف، اداره اماکن، بازرسی صنعت و معدن و اتحادیه‌های مربوطه، نظارت لازم بر بازار شب عید اعمال شود و پیش‌بینی‌های لازم در این خصوص صورت گرفته است.

شریفی خاطرنشان کرد: صنف گز و شیرینی صنفی است که همیشه قیمت مشخص دارد و قیمت‌های آن، از سوی کارشناسان صنف تعیین شده و همه محصولات عرضه شده در واحدهای قنادی دارای اتیکت قیمتی هستند.

به گفته وی، تخلفات صنف گز و شیرینی همیشه در حداقل خود بوده و سال گذشته نیز این صنف از سوی دستگاه‌های نظارتی مورد تشویق قرار گرفت.

رئیس اتحادیه گز و شیرینی اصفهان در خصوص رشد قیمت شکر و اثرگذاری آن بر تولید گز و شیرینی اظهار کرد: قیمت شکر با کمک جهاد کشاورزی و اداره صمت، مهار شد و شکر به قیمت دولتی به اتحادیه تخصیص پیدا کرده و اتحادیه نیز این شکر را بین واحدها توزیع کرده است و از این رو افزایش قیمتی در شیرینی و گز از این محل ایجاد نمی‌شود.

شریفی تاکید کرد: مشکلی در تأمین مواد اولیه وجود ندارد اما برخی اقلام نظیر جعبه شیرینی ۴ برابر شده است و در حال حاضر قیمت برخی شیرینی‌ها از جعبه آن کمتر است.

وی اعلام داشت: مردم مطمئن باشند که نظارت کامل روی بازار شیرینی برقرار بوده و قیمت‌های درج شده روی اتیکت‌ها، قیمت‌های کارشناسی شده است و بازرسان به طور مستمر در حال رصد بازار هستند.

رئیس اتحادیه گز و شیرینی اصفهان متذکر شد: واحدهای بدون مجوز زیرزمینی نیز در این چند روز شناسایی شدند و چند مورد پلمب این واحدها نیز از سوی اتحادیه صورت گرفت.

وی در خصوص رشد قیمت گز یادآور شد: در سال جاری مغز پسته به دلیل جهش قیمتی ارز، حدوداً ۴ برابر شد و همین امر، قیمت تمام شده گز را افزایش داد که نتیجه آن، کاهش قدرت خرید مردم و کاهش حدود ۸۰ درصدی تولیدات کارگاه‌های گز در طی یک سال بود.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به همدیگر «همکلاسی» هدیه بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به همدیگر «همکلاسی» هدیه بدهیم!
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق