یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس:
چاپ خبر
۱۴:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۵

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان:

هوای مردم را داشتن مطالبه رهبری و خواسته شهدا است

وکیلی گفت: شهدا در وصایای خود به مسئولان توصیه کرده‌اند هوای مردم را داشته باشند چون این مردم پای انقلاب و نظام ایستاده‌اند و باید به این موارد توجه کرد که این امر مطالبه رهبری هم هست.

به گزارش پایگاه خبری ندای اصفهانی، داریوش وکیلی در نشست هم اندیشی با خبرنگاران و فعالان حوزه دفاع مقدس اظهار داشت: فرهنگ ایثار و شهادت و دفاع مقدس ما برگرفته از فرهنگ عاشوراست و با همدلی و همراهی و فکر باز باید این حرکت را پیش ببریم.

وی افزود: چهارمین دوره جشنواره ملی ایثار و شهادت در تهران برگزار شد و ۴۰ اثر از استان اصفهان به این جشنواره ارسال و در نهایت ۲ نفر حایز رتبه‌های برگزیده شدند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان بیان کرد: استان اصفهان ۶ درصد جمعیت کشور و ۱۰ درصد جامعه ایثارگری را داراست.

وکیلی با اشاره به سختی‌های زندگی جانبازان به ویژه جانبازان اعصاب و روان گفت: زندگی با جانبازان اعصاب و روان صبر زینبی(س) می‌خواهد و باید به همسران و خانواده این افراد و جانبازان قطع نخاعی خدا قوت گفت.

وی با بیان اینکه ۳ هزار و ۵۵۴ آزاده در استان اصفهان هستند، بیان کرد: این رقم ۸ درصد آزادگان کشور را شامل می‌شود و دلیل بیشتر بودن تعداد شهدا این است که اصفهانی‌ها در دوران جنگ بیشتر در یگان‌های رزم خط شکن بودند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس بیش از ۱۲۸ خلبان از آسمان اصفهان به پرواز درآمدند.

وی تصریح کرد: باید به جامعه فهماند که اسیر ۱۳ ساله ما در دوران اسارت چگونه زندگی کرد و چه رفتارهایی داشت که پوزه استکبار را به خاک می‌مالید و مفسر قرآن و نهج البلاغه شده است.

وکیلی افزود: امروز استکبار جهانی با برنامه پای نظام ایستاده و قصد نابودی آن را دارد و ما باید با همدلی، برادری، رفاقت و عمل زینبی فرهنگ ایثار و حماسه را زنده نگه داریم و پوزه استکبار را به خاک بمالیم.

وی با بیان اینکه همه شهدای ایران یکسان هستند و مرز جغرافیایی برای آن‌ها مطرح نیست، گفت: رزمندگان اصفهانی در جنگ خط شکن بودند و باید این خط شکنی را امروز حفظ کنیم و با فرهنگ خواندن کتب متفاوت فرهنگ ایثار و شهادت را به جوانان انتقال دهیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان بیان کرد: امروز ۱۱ هزار مادر شهید و ۵ هزار پدر شهید در قید حیات هستند که باید گنجینه‌های نهفته در سینه‌ آن‌ها را استخراج کرد.

وی با اشاره به نحوه نگه‌داری اسناد و تصاویر مربوط به شهدا افزود: استاندارد جهانی می‌گوید تنها تا ۴۸ ساعت بعد از وقوع هر اتفاقی می‌توان اطلاعات درست را جمع آوری کرد اما ما بعد از ۳۰ سال ۱۴ هزار وصیتنامه و ۸۵۰ برگ از خاطرات شهدا را جمع آوری کرده‌ایم.

وکیلی با بیان اینکه هیچ شهیدی برای رسیدن به شهادت وارد میدان جنگ نشد، گفت: شهدا برای ادای تکلیف رفتند و خواسته‌شان از ما این است که وحدت و همدلی را حفظ کنیم.

وی خاطرنشان کرد: شهدا توصیه به تقوا و اخلاق اسلامی، امر به معروف و نهی از منکر، نماز اول وقت، پیروی از ولایت فقیه داشتند و به مسئولان توصیه کرده‌اند هوای مردم را داشته باشند چون این مردم همه جوره پای انقلاب و نظام ایستاده‌اند و باید به این موارد توجه کرد.

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شرکت قارچ یکتای سپاهان بزرگترین تولید کننده در صنعت قارچ ایران
شرکت قارچ یکتای سپاهان بزرگترین تولید کننده در صنعت قارچ ایران
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715