دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۴:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۲
نوبخت در نشست خبری:
 هیچ پولی از طرف “بابک زنجانی” واریز نشده است/ قیمت تضمینی خرید گندم هر کیلو ۱۲۷۰ تومان اعلام شد   

سخنگوی دولت گفت: قیمت تضمینی خرید گندم هر کیلو ۱۲۷۰ تومان اعلام شد.

به گزارش ندای اصفهان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، “محمدباقر نوبخت”سخنگوی دولت در نشست خبری هفتگی خود با اصحاب رسانه که صبح امروز سه‌شنبه( ۱۲ آبان ماه) برگزار شد، گفت: قیمت تضمینی خرید گندم  هر کیلو ۱۲۷۰ تومان اعلام شد.
*سرمایه‌گذاری ۶ میلیارد دلاری یک شرکت اروپایی در ایران
وی افزود: یک شرکت اروپایی برای احداث ۴ نیروگاه سیکل ترکیبی به ظرفیت ۳۵۲۰مگاوات و احداث یک نیروگاه بادی به مبلغ ۶ میلیارد دلار قراردادی با وزارت نیرو امضا کرده است، این سرمایه‌گذاری نسبتا بزرگ در سال جاری و در شرایط سیاسی که هنوز برجام و رفع تحریم آغاز نشده  صورت گرفته است
*پرداخت ۱۴ هزار و ۲۱۸ میلیارد تومان به طرح های عمرانی در ۷ ماه
وی گفت: تسهیلات پیش بینی شده ۱۲ و ۱۶ درصدی در بسته اقتصادی مقدمه کاهش نرخ سود بانکی خواهد بود؛ از روزهای آینده اجرای اعطای تسهیلات به صورت هدفمند به بخش‌هایی از صنعت آغاز خواهد شد، اما سازمان مدیریت و برنامه ریزی وظیفه خود را در جهت پرداخت به طرح‎‌های عمرانی برای تشویق صنایعی همچون سیمان و میلگرد نیز انجام می‌دهد.
نوبخت گفت: تا ۷ آبان ماه سال جاری ۱۴هزار و ۲۱۸میلیارد تومان به طرح‌های عمرانی پرداخت شد و در کنار آن نیز ۲۱۰۰ میلیارد تومان برای آب‌های مرزی و ۳هزار میلیارد تومان به صورت اسناد خزانه پرداخت شد، یکهزار و ۱۳۷میلیارد تومان برای حوادث که جمعا ۲۰هزار و ۴۵۵میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی پرداخت شد که این رقم پرداختی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۱۳هزار و ۱۹۰میلیارد تومان پرداخت شده بود، بیش از هفت هزار و ۲۶۵میلیارد تومان است.
*مرکز آمار رشد اقتصادی را در شش ماهه اول مثبت ۱ درصد اعلام کرده است
سخنگوی دولت ادامه داد: رشد اقتصادی ۶ ماهه اول سال در بخش کشاورزی، مثبت ۵/۷ درصد بوده، این رقم در بخش صنعت منفی ۱/۱ در صد و در خدمات مثبت ۰/۹ در صد بوده است، لذا در مجموع مرکز آمار رشد اقتصادی را در شش ماهه اول مثبت ۱ درصد اعلام کرده است.
نوبخت ⁠⁠⁠⁠⁠تاکید کرد: روند خرید تضمینی گندم در سال جاری، ۱۱۵۰ تومان سال است، در سال ۹۳، ۱۰۵۰، در سال ۹۲، ۸۰۰ تومان و در سال۹۱، ۴۲۰ تومان بوده، لذا قیمت خرید گندم طی سه سال، از ۴۲۰ تومان به ۱۲۷۰ تومان افزایش یافته است که این مهم برای افزایش انگیزه در بحث تولید بوده است.
وی اضافه کرد: این قیمت‌گذاری برای دولت بار مالی به همراه خواهد داشت و دولت قیمت خرید تضمینی را با قیمت ۶۵۰ تومان به فروش می‌رساند، که این فاصله خرید تا فروش نشانگر آن است که قیمت نان با افزایش کم در اختیار مردم قرارگیرد، این مهم در مورد چای هم اتفاق افتاد و ۳۰درصد تولید چای نسبت به سال قبل افزایش یافت که این میزان افزایش از دلایل خرید تضمینی دولت بوده است.
*فعلا هیچ پولی از طرف بابک زنجانی واریز نشده است
سخنگوی دولت با اشاره به ادعای پرداخت بدهی بابک زنجانی به شرکت ملی نفت ایران، تاکید کرد: پرونده بابک زنجانی پرونده دو نفر نیست، ما از وی پول می‌خواهیم نه اموال تا مشکلات ارزی ما را حل کند. فعلا هیچ پولی از طرف وی واریز نشده است. اینکه شماره حساب داده نشده است، بهانه جویی است.
نوبخت ادامه داد: آقای فریدون در سفر بنده به مناطق سیل‌زده ایلام همراه بودند و زحمات زیادی هم کشیدند، اما از اینکه تصویر وی را در مصاحبه بنده حذف شده، چیزی نشنیده‌ام و اطلاعی ندارم.
*سازمان مدیریت درنظر گرفتن گرایش‌های موجود، مدلی از تجمیع بیمه بزودی ارائه خواهد کرد
سخنگوی دولت در پاسخ به باشگاه خبرنگاران جوان، در مورد اقدامات دولت در زمینه تجمیع بیمه‌ها گفت: رئیس جمهور موضوع تجمیع بیمه‌ها را به سازمان مدیریت و برنامه ریزی محول کرده است، احتمال دارد این سازمان تا هفته آینده بدون در نظر گرفتن گرایش‌های سایر دستگاه‌ها، مدلی از تجمیع بیمه‌ها به نفع سلامت کشور ارائه کند.
این خبر درحال تکمیل است….

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز