پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
۰۵:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۴

با هم کتاب بخوانیم؛

بسته پیشنهادی کتاب ندای اصفهان برای سال 1398

تعطیلات سال جدید فرصت مناسبی است برای کتاب هدیه دادن و کتاب خواندن. هدیه کتاب به عنوان عیدی و بلندخوانی کتاب در جمع خانواده می تواند به یکی از ماندگارترین خاطرات این ایام تبدیل شود...

ندای  اصفهان- محمد فاتحی

تعطیلات سال جدید فرصت مناسبی است برای کتاب هدیه دادن و کتاب خواندن. هدیه کتاب به عنوان عیدی و بلندخوانی کتاب در جمع خانواده می تواند به یکی از ماندگارترین خاطرات این ایام تبدیل شود. تیم تولید محتوای ندای اصفهان بر آن شده است که بسته پیشنهادی کتاب را به مناسبت سال جدید پیشنهاد دهد.

قصه دلبری/ محمدعلی جعفری/ روایت فتح

«یک عاشقانه آرام» شاید بهترین توصیف در خصوص این کتاب باشد. کتاب پر است از ناگفته های عاشقانه یک زندگی. از قصه عشق و عاشقی در دانشگاه تا تقلا و جنب و جوش مرد در اتاق زایمان بیمارستان خصوصی! خواندن این کتاب را به همه زوج های جوان پیشنهاد می کنیم!

لبخند من انتقام من است/جوا آودیچ/ کتابستان معرفت

جنگ بوسنی و کشتار مسلمانان این کشور در جولای ۱۹۹۵ و در جریان کشورگشایی صرب ها از مهمترین وقایع کمتر دیده شده تاریخ معاصر است. در مورد مظلومیت قربانیان این کشتار همین بس که با گذشت سال ها از این واقعه تلخ، هنوز هم نوشتن از این واقعه در بوسنی ممنوع است!

خانم جوا آودیچ (Dzeva Avdic) نویسنده این اثر، از سن ۹ سالگی شاهد این فجایع بوده است. وی به شرح خاطرات خود با زبانی ساده و بدون اغراق و تکلف پرداخته است. آنچه در این اثر بیش از هر چیز دیگری به چشم می خورد صداقت نویسنده است.

برگردان عالی و بدون نقص مترجم جذابیت خواندن این اثر را دوچندان کرده است. مقدمه مترجم نیز کمک شایانی به مخاطب برای همراهی با نویسنده کرده است. این کتاب تاکنون به زبان های فارسی و انگلیسی ترجمه شده است.

این کتاب که به همت نشر کتابستان معرفت در سال جاری منتشر شده است می تواند هدیه خوبی برای جوانان و نوجوانان باشد.

 حقیقت سمیر/ یعقوب توکلی/ سوره مهر

این کتاب به زندگی و مبارزات سی ساله سمیر قنطار اسطوره جریان مقاومت می پردازد. استاد توکلی تمام تلاش خود را در این کتاب به کار گرفته است تا خاطرات سمیر قنطار را به صورتی روان و شفاف برای خواننده ایرانی روایت کند. بیان جزیی ترین مسائل و نکات ریز در زندگی و دوران اسارت قریب به سی ساله سمیر قنطار از جمله این ویژگی هاست.

در خلال بیان خاطرات در این کتاب، موضوعاتی مانند هدف از عملیات های شهادت طلبانه، قوانین حاکم بر عملیات های شهادت طلبانه (از جمله کشتن صرفا افراد نظامی)، پرده برداری از تشیع سمیر قنطار، فلسفه عملیات تبادل اسرا، تلاش های رژیم صهیونیستی برای هدایت جنگ در بین کشورهای مسلمان، خلأ ایدئولوژی در مبارزات و تغییر مواضع رهبران مبارز، پیروزی انقلاب اسلامی ایران و ظهور قدرت جدیدی به نام «حزب الله لبنان» در محور مقاومت بیان می شوند.

مطالعه این کتاب که روایت جذابی از زندگی یک جوان لبنانی دروزی مذهب است، می تواند پاسخگوی بسیاری از سوالات و ابهامات موجود در فضای فکری جامعه کنونی باشد. از فلسفه وجودی مدافعان حرم تا ارتباط مساله فلسطین و قدس شریف با امنیت ایران. خاطرات سمیر قنطار فصل الخطابی برای تک تک سوالاتی است که در این طیف مطرح می شود.

شماس شامی/ مجید قیصری/ افق

تاریخی، مذهبی، آیینی. این پسوندها آنقدر سنگین هستند تا بر ذهن نویسنده یک رمان سایه اندازد و روند نوشتن را به حاشیه ببرند. «شماس شامی» نوشته مجید قیصری رمانی است که همه این پسوندها را یکجا به دوش می کشد و به خوبی از قید و بندها بیرون آمده است.

روابط متکامل زن و مرد/ علی صفایی حائری / لیله القدر

این کتاب مجموعه دو نوشته و یک سخنرانی است از مرحوم علی صفایی حائری (عین صاد).

موضوع فصل اول کتاب ازدواج است که در آن به ارزش و آثار ازدواج و وظایف همسران در قبال یکدیگر پرداخته شده است. در فصل دوم در مورد تساوی حقوق مرد و زن بحث هایی شده و به برخی شبهات مربوطه پاسخ داده شده است. فصل سوم به مساله حجاب پرداخته و در نهایت در فصل آخر کتاب بحثی در مورد روابط میان همسران مطرح کرده است.

در مجموع می توان گفت که این کتاب حاوی نکات آموزنده فراوانی است که با ادبیاتی شیوا و جملاتی مختصر و پرمغز بیان شده است؛ نکاتی که نشان دهنده دقت و باریک بینی نویسنده و کثرت تاملات و تجربیات وی بوده است. مبنای قرآنی و روایی نویسنده، برداشت های نغز و دقیق از آنها و استفاده از اصطلاحات قرآنی از ویژگی های این کتاب است.

سرباز کوچک امام/ فاطمه دوست‌کامی/ پیام آزادگان

این کتاب خاطرات مهدی طحانیان جوان ترین اسیر ایرانی در زندان‌های رژیم بعث عراق (۱۳۶۱ تا ۱۳۶۹) است. ماجرای دیدار طحانیان با «عدنان خیرالله» وزیر دفاع عراق و پسر دایی صدام و مصاحبه با «نصیرا شارما» خبرنگار هندی است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام مدرسه علمیه مشکات ویژه دانشجویان تراز انقلاب 09133663084
ثبت نام مدرسه علمیه مشکات ویژه دانشجویان تراز انقلاب 09133663084
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715