شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۲
 جیرودی: نسل جوان آثار صفارزاده را نمی‌شناسد/ انگیزه اعتقادی صفارزاده را معرفی کنیم   

محمدکاظم جیرودی، شاعر و نویسنده، گفت: شاید بهترین شیوه برای انتقال پیام این ادیب و پژوهشگر معاصر به نسل امروز بازخوانی و نقد آثار او باشد که امیدوارم به‌طور جدی آغاز شود.

به گزارش ندای اصفهان ، محمدکاظم جیرودی، شاعر و نویسنده و فعال حوزه ادبیات معاصر، درباره نقش و جایگاه ادبی پژوهشی طاهره صفارزاده گفت: مطالعات و تجربیات مرحوم صفارزاده در حوزه ادبیات و شعر معاصر بسیار بالا بود، او به‌ویژه آشنایی خیلی خوبی نسبت به حوزه شعر نیمایی و سپید داشت و در این زمینه‌ هم آثار زیادی از خود بر جای گذاشت.

وی ادامه داد: یکی از ویژگی‌های خانم صفارزاده فعال بودن و پرکاری ایشان بود. او از بانوان کاملا فعال دوران معاصر کشور ما بود و در زمینه‌های مختلف از ادبیات گرفته تا پژوهش و ترجمه کار می‌کرد.

جیرودی ویژگی منحصر به فرد طاهره صفارزاده را «محتوای اصیل و اعتقادی آثار او» دانست و توضیح داد: محتوای اعتقادی و مذهبی نهفته در آثار او با توجه به تعهدی که ایشان نسبت به قرآن و دین اسلام داشت بسیار باارزش و ارزشمند بود و این تعهد آثار او را منحصر به فرد کرده است.

این شاعر و نویسنده گفت: با توجه به اهتمامی که این بانوی فعال مسلمان نسبت به پژوهش در عرصه دین و اعتقادات داشت و همچنین پرکار بودن و فعال بودنش، می‌توان ایشان را به عنوان نمونه و الگویی برای زنان مسلمان در جامعه امروز معرفی کرد تا جوانان ما با نظر به نوع کار و فعالیت فکری و هنری ایشان راه خود را در جهان جدید پیدا کنند.

وی افزود: اما متاسفانه دوستان فرهنگی و هنری ما و البته رسانه‌ها هنوز کار مناسبی برای معرفی شخصیت و جایگاه و آثار ایشان انجام نداده‌اند و با کمال تاسف باید بپذیریم که هنوز آثار ایشان برای نسل جوان ما شناخته شده نیست.

جیرودی با اشاره به انگیزه بالای طاهره صفارزاده در ترجمه قرآن گفت: «انگیزه‌ی بالا و تعصب اعتقادی» از مهم ترین ویژگی‌های خانم صفارزاده بوده است و دوستان فرهنگ‌پرور و مسئولان فرهنگی باید تلاش کنند این ویژگی را بیشتر به نسل جوان بشناسانند. به نظر من بیشتر باید روی انگیزه کارها و موضوعاتی که کمتر از ایشان شناخته شده است کار کرد.

وی در پایان با تاکید بر برگزاری نشست‌هایی با محور بررسی و نقد آثار طاهره صفارزاده، گفت: شاید بهترین شیوه برای انتقال پیام این ادیب و پژوهشگر معاصر به نسل امروز بازخوانی و نقد آثار او باشد که امیدوارم به طور جدی آغاز شود.

مراسم سومین جایزه ادبی-علمی طاهره صفارزاده، روز سه شنبه ۱۹ آبان‌ماه ساعت ۱۵ در تالار سوره حوزه هنری برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز