شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۳

فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان خبرداد:

راه اندازی پلیش ۱۱۰ فتا برای اولین بار در اصفهان/تشکیل سه هزار و ۷۰۰ فقره پرونده مبارزه با قاچاق کالا

سردار معصوم بیگی گفت: کماکان با رشد جرائم در فضای مجازی مواجه هستیم، ۱۵۱ درصد افزایش جرم در فضای مجازی در سال جاری وجود داشته استلذا برای اولین بار پلیس ۱۰۰ فتا برا یمشاوره و راهنمایی در زمینه فضای مجازی راه اندازی شد.

سردار مهدی معصوم بیگی در آخرین نشست خبری خود در سال ۹۷ با گرامی داشتن روز شهید، اظهار کرد: همه ما مدیون ایثار و از خود گذشتگی شهدا هستیم، بی‌تردید امنیت امروز کشور به‌گونه‌ای دیگر بود.

فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان گفت: گام دوم انقلاب که رهبر انقلاب آن را تشریح کردند بر هفت محور و اصل تأکید می‌کند که تمام برنامه‌ریزی و چشم‌اندازها و عمل‌ها باید بر محور این هفت اصل باشد.

وی ‌افزود: رسانه‌ها خیلی خوب انجام وظیفه کردند و از دلسوزی آن‌ها صمیمانه تشکر می‌کنم.

سردار معصوم بیگی با بیان اینکه مقابله با سرقت یکی از اولویت‌های نیروی انتظامی استان است، تصریح کرد: اهتمام حداکثری در این باره رخ داد و ۱۲۹ باند سرقت را شناسایی و با آن‌ها برخورد کردیم.

وی در ادامه بیان کرد: بیشترین باندهای سارقان دستگیرشده شامل سرقت از منازل ۲۸ درصد، سرقت داخل خودرو ۱۸ درصد، سرقت از اماکن ۱۳ درصد، سرقت احشام ۱۱ و سرقت به عنف ۹ درصد بود

فرمانده نیروی انتظامی اصفهان ادامه داد: ۳۳ درصد افزایش دستگیری سارقان را نسبت سال گذشته داشتیم و اموال مکشوفه امسال نسبت به سال گذشته ۷۳ درصد افزایش یافت.

برگزاری ۲۰ طرح سراسری مقابله با سرقت

وی با اشاره به برگزاری ۲۰ طرح سراسری مقابله با سرقت در سطح استان، گفت: کشف اموال دزد دیده‌شده مردم و استرداد آن‌ها از شاخصه‌های مهم فعالیت‌های پلیس اصفهان است؛ مبارزه با قاچاق کالا و ارز را اولویت دیگر نیروی انتظامی اصفهان است که امسال سه هزار و ۷۰۰ فقره پرونده مبارزه با قاچاق تشکیل شد و دستگیری حدود چهار هزار نفر را در برداشت.

سردار معصوم بیگی اضافه کرد: ارزش اموال مکشوفه از قاچاقچیان ۱۱۸ میلیارد تومان برآورد شده است که افزایش ۵۷ درصدی شناسایی باندهای قاچاق نسبت به سال گذشته را داریم؛ عمده انبار کالاها در استان شناسایی و شناسنامه‌دار شده است تا از روند قاچاق کالا پیشگیری شود.

وی با اشاره زمین‌خواری در استان، ادامه داد: امسال از دو میلیون مترمربع زمین‌خواری در استان اصفهان پیشگیری شد که اغلب آن‌ها در شهرستان‌های لنجان، مبارکه و خمینی‌شهر بود.

مقام ارشد انتظامی استان با تأکید بر اینکه ۴۹ باند در حوزه جعل و کلاه‌برداری شناسایی‌شده و ۶۱ درصد نسبت به سال گذشته افزایش‌یافته است، بیان کرد: امسال موفق شدیم کاهش جان‌باختگان ناشی از تصادف را در اصفهان شاهد باشیم اما با این وجود در سال جاری ۳۵۳ نفر در حوزه راهنمایی و رانندگی جان باختند.

۸۱ درصد جان‌باختگان درون‌شهری را موتورسواران و عابران پیاده تشکیل می‌دهند

سردار معصوم بیگی ادامه داد: ۸۱ درصد جان‌باختگان درون‌شهری مربوط به موتورسیکلت‌سواران و عابران پیاده و تعداد جان‌باختگان موتورسیکلت‌سوار ۱۲.۸ کاهش و جان‌باختگان عابر پیاده ۱۷ درصد افزایش‌یافته است؛ پرحادثه‌ترین روز هفته، پنجشنبه و پرحادثه‌ترین ساعت شبانه‌روز ۱۰ تا ۱۱ صبح و بیشترین عامل حادثه‌ها عدم توجه به جلو است.

وی گفت: با ۴۰۰ هزار خودرو آلوده‌کننده هوا در سطح استان توسط نیروی انتظامی برخورد شده است؛ ۳۲ هزار خودرو نو شماره شده است و در کل یک‌میلیون و ۵۵۰ هزار دستگاه خودرو کل خودروها استان و یک‌میلیون و ۳۰۰ هزار دستگاه موتورسیکلت کل موتورسیکلت استان است.

رئیس پلیس استان اصفهان با بیان اینکه محور میمه – دلیجان و آزادراه نطنز – بادرود رتبه‌های بعدی آمار بالای تصادف در جاده‌ای در اصفهان را به خود اختصاص داده است، تأکید کرد: ۱۴ درصد تصادفات در آزادراه، ۲۶ درصد بزرگراه و ۲۸ درصد راه اصلی بوده است.

سردار معصوم بیگی ادامه داد: ۵۶ درصد تصادفات در جاده در روز و ۴۴ درصد در شب رخ‌داده و بیشترین خودروهای تصادفی نیز پراید با ۲۶ درصد و پژو ۲۸ درصد بوده است، طبق آمار حدوداً هر یک ماه یک هواپیما در اصفهان سقوط می‌کند.

دستگیری ۲۳ هزار نفر قاچاقچیان در یک سال گذشته

وی با بیان اینکه در حوزه مبارزه با مواد مخدر بیش از ۳۴ تن مواد مخدر کشف‌شده که این کشفیات تلاش مجاهدت نیروهای انتظامی است، تصریح کرد: بیش از ۲۳ هزار نفر قاچاقچیان عمده، خرده و عمده‌فروش و معتادان سخت در این طرح دستگیر شدند که ۱۷۹ باند تهیه و توزیع مواد مخدر شناسایی و در سال جاری با آن‌ها برخورد شد.

فرمانده انتظامی استان اصفهان تأکید کرد: کماکان با رشد جرائم در فضای مجازی مواجه هستیم و عمده این آمار ناشی از فرصت‌هایی است که مردم در اختیار مجرمان می‌گذارند؛ ۱۵۱ درصد افزایش جرم در فضای مجازی در سال جاری وجود داشته است که بیشترین فراوانی جرم در فضای مجازی مربوط به برداشت اینترنتی از حساب‌های مردم است.

وی ادامه داد: کلاه‌برداری یارانه‌ای و انتشار فیلم‌های خصوصی نیز رتبه دوم و سوم این جرائم را به خود اختصاص داده‌اند که پلیس فتای اصفهان بیش از ۸۷ هزار سایت مجرمانه را رصد کرده است.

سردار معصوم بیگی با بیان اینکه در سال جاری ۱۸۴ جلسه آموزشی برای گروه‌های هدف داشتیم تا از آسیب فضای مجازی پیشگیری کنیم، اظهار کرد: واحدهای صنفی اینترنتی تحت رصد قرارگرفته که ۷۶ درصد این کنترل افزایش‌یافته است.

وی بیان کرد: حدود دو میلیون و ۵۰۰ هزار تماس با پلیس ۱۱۰ در سال جاری داشتیم و آمار میانگین آن روزانه ۹ هزار تماس را نشان می‌دهد که نسبت به مدت مشابه با افزایش ۳۰ درصدی را شامل می‌شود.

رئیس پلیس استان اصفهان با تأکید بر اینکه امسال تجمیع خطوط ۱۱۰ را شاهد بودیم، ابراز داشت: بدین ترتیب از این پس از ستاد فرماندهی استان اصفهان نیازهای همه امداد خواهان قابل رصد است و در صورت ضعف نیروی انتظامی در این بخش موضوع قابل‌پیگیری است.

وی با اشاره به حضور پلیس ۱۱۰ گردشگری در اصفهان گفت: پلیس ۱۱۰ گردشگری از دیگر اقدامات پلیس در سال جاری بود و از امروز پلیس ۱۱۰ فتا نیز راه‌اندازی شد.

 

سردار معصوم بیگی تأکید کرد: در سال جاری باند فروش لوازم‌آرایشی و بهداشتی تاریخ گذشته و تقلبی شناسایی شد که ارزشی مالی ۶۰۰ میلیون تومان است از انواع لوازم بهداشتی مشهور در این اقلام وجود داشته است.

وی با بیان اینکه طبق آمار ستاد پلیس کشور نسبت به سال گذشته، ۱۳ درصد شکایت مردم نسبت به عملکرد پلیس اصفهان کاهش یافته است و افزایش تقدیر و رضایتمندی با رشد ۳۱ درصدی مواجه بود، خاطرنشان کرد: این آمار نشان می‌دهد که اولویت‌بندی‌های انتظامی اصفهان درست و برای رفاه حال شهروندان است.

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به همدیگر «همکلاسی» هدیه بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به همدیگر «همکلاسی» هدیه بدهیم!
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق