چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۰۹:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۴

ما و مساله آینده فرزندانمان؛

«بازی» و «مهارتهای زندگی» محور آموزش در پیش دبستانی طاها

ما در پیش دبستانی پسرانه طاها به عنوان مجموعه ای با رویکرد تربیتی، بازی را محور آموزش قرار داده ایم و تلاش می کنیم تا از این حق طبیعی کودک به شکل عالمانه برای تربیت و موفقیت نوآموزانمان بهره جوییم...

به گزارش ندای اصفهان، مدرسه تربیتی طاها(+) با استفاده از روش های نوین آموزشی، توجه به شادی و نشاط در مدرسه، آموزش مهارت های زندگی و ایجاد زمینه هایی جهت پرورش روحیه معنوی، برای سال تحصیلی ۹۸-۹۹ از بین متقاضیان برای مقاطع پیش دبستانی، و دوره های اول و دوم ابتدایی طی فرآیندی مشخص به صورت محدود ثبت نام می کند.
متن زیر دیدگاه های «فرزانه عمرانی» مسوول شورای راهبردی پیش دبستانی طاها درباره بازی و نقش آن در تربیت کودکان است که در ادامه می خوانیم.

***

اول آنکه: پدر و مادری را نمی شناسم که این سوال را بارها از خود نپرسیده باشند: چگونه آینده روشن و خوبی را برای فرزندم رقم بزنم؟ پول؟ امکانات کامل زندگی؟ تحصیل در بهترین مدارس؟ کدام راه چاره است؟

دوم آنکه: آنچه باعث خوشبختی است رضایت از خود و توانمندیهای خود است و خشت اول این رضایت و اعتماد به نفس نهفته  در بازیهای دوران کودکی است!

سوم آنکه: بازی جزء مهمی از زندگی انسان از تولد تا مرگ است که البته در دوران کودکی مهمتر و اثرگذارتر است.

کودک در ابتدا از محیط پیرامونش شناختی ندارد، اما در حین بازی به کمک حواس و عضلاتش تجربه ای لذتبخش از دنیای خود پیدا می کند و همزمان رشد فکری، عاطفی، جسمی و اجتماعی می یابد.

در بازی نقاط ضعف، قوت، سلیقه و روحیه کودک معلوم و به این ترتیب مقدمات شناخت ما از کودک و شخصیت او فراهم می شود. برخی فکر می کنند یادگیری و تفکر فقط در مغز انسان رخ می دهد؛ در حالیکه عموم یادگیری ها علی الخصوص در دوران کودکی از طریق ارتباط لذتبخش با محیط از طریق حواس و در حین بازی رخ می دهد و نتایج این ارتباط به مغز ارسال می گردد.

بسیاری از مشکلات ارتباطی و اجتماعی  انسانها در سنین بزرگسالی مربوط به پردازش حواس است و جالب آنکه تقویت و یکپارچگی این حواس در دوران کودکی اتفاق می افتد و بازی همان معجزه گر و کیمیایی است که اگر از زمان طلایی خود یعنی پیش از دبستان به صورت اصولی جهت داده شود زمینه تعادل، هماهنگی اندامها، ادراک صحیح، ثبات هیجان و تقویت هوش و یادگیری را فراهم می کند.

و آخر آنکه: ما در پیش دبستانی پسرانه طاها به عنوان مجموعه ای با رویکرد تربیتی، بازی را محور آموزش قرار داده ایم و تلاش می کنیم تا از این حق طبیعی کودک به شکل عالمانه برای تربیت و موفقیت نوآموزانمان بهره جوییم.

@tahaschooll

www.taha-school.ir

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

  1. خلیق گفت:

    انقدرشعاربیعمل دیدیم وشنیدیم که باوربعضی چیزها سخته امیدوارم شعارنباشه😒

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به همدیگر «همکلاسی» هدیه بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به همدیگر «همکلاسی» هدیه بدهیم!
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق