یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۲
 داستان «طوطی و بازرگان» برای بچه‌های انگلیسی روایت شد   

انتشارات جغد کوچک که ترجمه آثار کودک ایرانی را نیز انجام داده شنبه در لندن، یک برنامه کتاب‌خوانی برای کودکان و نوجوانان برگزار کرد و قصه «طوطی و بازرگان» و «آدم برفی و خورشید» را برای کودکان انگلیسی همراه با تصویر روایت کرد.

به گزارش ندای اصفهان انتشارات جغد کوچک که ترجمه آثار کودک ایرانی را نیز انجام داده شنبه در لندن، یک برنامه کتاب‌خوانی برای کودکان و نوجوانان برگزار کرد و قصه «طوطی و بازرگان» و «آدم برفی و خورشید» را برای کودکان انگلیسی همراه با تصویر روایت کرد.

قصه «طوطی و بازرگان» نوشته شده برای گروه سنی کودکان بر اساس داستان مولوی است که مرجان وفاییان آن را تصویرگری کرده و قصه «آدم برفی و خورشید» نوشته سوسن طاقدیس است و تصویرگری آن را علی مفاخری انجام داده است .

در این مراسم که در کتابخانه‌ای در مرکز لندن برگزار شد٬ کودکان به روایت یکی از قصه‌های کلاسیک ایرانی و داستانی از یک نویسنده معاصر کودک و نوجوان گوش دادند.

انتشارات تاینی آول یا جفد کوچک سال گذشته انتشار کتاب‌هایش را شروع کرد و تا کنون چندین کتاب کودک ایرانی را به انگلیسی ترجمه و راهی بازار بین‌المللی کتاب کرده است.

“ماهی سیاه کوچولو” نوشته صمد بهرنگی و تصویرگری فرشید مثقالی نخستین کتابی است که از این مجموعه منتشر شده است و به گفته ناشر با استقبال مخاطبان کودک و نوجوان غیرفارسی زبان روبرو شده است.

“پرنده‌ای برای خودش” نوشته و تصویرگری آناهیتا تیموریان، “چوپان دروغ‌گو” با تصویرگری ماهنی تذهیبی٬ “پرنده زیبای تهمینه” نوشته و تصویرگری پرویز کلانتری و “موش باهوش” نوشته و تصویرگری آناهیتا تیموریان نیز در بازار کتاب‌های انگلیسی زبان منتشر شده‌اند.

در این مجموعه دو کتاب از آناهیتا تیموریان تصویرگر ایرانی با نام‌های “پرنده‌ای برای خودش” و “موش با هوش” هم منتشر شده است. آثار خانم تیموریان جوایز معتبر جهانی کسب کرده و در آلمان، ژاپن، سوییس، ایتالیا و فرانسه منتشر شده‌ است.

دو کتاب از احمدرضا احمدی با نام‌های “زندگی دوباره” که نشر ثالث آن را با نام سفر در ایران منتشر کرده است و “همه چراغ‌های جهان ناگهان روشن شدند” که نشر نظر آن را منتشر کرده است، دیگر کتاب‌های این مجموعه را تشکیل می‌دهند.

این کتاب‌ها همزمان در فروشگاه‌های مجازی کتاب از جمله سایت آمازون و برخی از کتابفروشی‌ها و موزه‌های بریتانیا نیز عرضه شده است.

انتهای پیام/

منبع :فارس

 

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز