جمعه ۰۲ اسفند ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰

برخورد با ۶۶۹ واحد مروج بدپوششی در اصفهان؛ لباس‌های غیرمتعارف از سطح بازار جمع‌آوری شد

فرمانده انتظامی استان اصفهان از برخورد قانونی با ۶۶۹ واحد صنفی که با فروش لباس‌های غیر متعارف در زمینه ترویج بدپوششی اقدام می‌کردند در راستای اجرای طرح تطهیر خبر داد.

به گزارش ندای اصفهان، سردار مهدی معصوم‌بیگی اظهار داشت: حجاب و عفاف یکی از ارزشمندترین نمادهای فرهنگی، اجتماعی در میان مردم ایران در دوران قبل و بعد از اسلام به شمار می‌آید و رعایت آن از جمله موضوعات مورد تاکید مردم و مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران از ابتدای انقلاب تا کنون بوده است‌.

وی با بیان اینکه سنگر حجاب و عفاف همواره مورد هجمه شدید دشمنان قرار داشته است، افزود: نظام‌های استکباری و سرمایه داری در این سال‌ها تلاش کردند تا با عرضه پوشاک نامتعارف که مبین فرهنگ منحط غرب است، مردم و خصوصاً دختران و پسران جوان را از طهارت و پاکی دور کنند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه حفظ و پاسداری از ارزش‌ها برعهده نیروی انتظامی است به همین جهت طرحی تحت عنوان “تطهیر” با هدف برخورد و مقابله با مروجان بد پوششی و فروشندگان لباس‌های غیر متعارف در دستور کار مجموعه پلیس امنیت عمومی این فرماندهی قرار گرفت.

سردار معصوم بیگی از تشکیل گشت‌های ویژه مشترک با بازرسان اتحادیه‌های صنفی و ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر به منظور نظارت بر واحدهای صنفی فروش پوشاک خبر داد و افزود: در اجرای این طرح با ۶۶۹ واحد صنفی فروش لباس که به نوعی مروج بدپوششی بودند برخورد قانونی صورت گرفته و نسبت به پلمب و جلوگیری از ادامه فعالیت این واحدها با حکم مقام قضائی اقدام لازم به عمل آمد.

بیشتر بخوانید

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه از این واحدها لباس‌های غیرمتعارف و مانکن‌هایی که مصداق ترویج بدپوششی و مبین فرهنگ منحط غرب بودند جمع‌آوری شدند، تصریح کرد: بیشتر این واحدها فاقد پروانه کسب بوده و بدون مجوز قانونی اقدام به فعالیت می‌کردند که برخوردهای لازم با آنان صورت گرفت.

این مقام ارشد انتظامی از صدور اخطار پلمب به یک‌هزار و ۷۰۳ واحد فروش لباس و اخذ تعهد از متصدیان ۲ هزار و ۲۴۶ واحد صنفی و همچنین تذکر به یک هزار و ۳۱ فروشنده دیگر در راستای اجرای طرح مذکور خبر داد.

سردار معصوم بیگی خاطرنشان کرد: در صورتی که نوع پوشش فروشندگان خانم واحدهای صنفی فروش پوشاک، غیر متعارف و مروج بد پوششی باشد در مرحله اول با تذکر و تعهد مواجه شده و در مرحله بعد به مراجع قضائی معرفی می‌شوند.

فرمانده انتظامی استان با اشاره به ابراز رضایت گسترده شهروندان از اجرای طرح مذکور، ضمن تقدیر و تشکر از همکاری و تعامل مسئولان اتاق اصناف و اتحادیه‌های صنوف لباس فروشی با این فرماندهی بر تداوم طرح مذکور با هدف حفظ عفاف و حجاب و ایجاد طهارت و پاکی در جامعه تاکید کرد.

انتهای پیام/

منبع:پایگاه خبری پلیس

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
لیست مورد تایید مجمع نیروهای انقلاب اصفهان ویژه انتخابات مجلس
لیست مورد تایید مجمع نیروهای انقلاب اصفهان ویژه انتخابات مجلس
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
وعده صادق
وعده صادق