ندای اصفهان

گرامیداشت شهدای مدافع وطن در دانشگاه اصفهان

کدخبر: 110932
۲۰ اسفند ۱۳۹۷ در ساعت ۳:۱۵ ب٫ظ

به گزارش ندای اصفهان،مراسم گرامیداشت 27 شهید حادثه تروریستی زاهدان همزمان با سالروز شهادت امام هادی (ع) شامگاه یکشنبه در مصلای الغدیر دانشگاه اصفهان برگزار شد.

حجت‌الاسلام محسن کریمی دبیر ستاد جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان اصفهان با اشاره به آیه 84 سوره نساء اظهار داشت: خداوند در این آیه تاکید می‌کند من تو را کفایت می‌کنم، قدرت عالم در دست من است و هرکس که در مسیرم قرار نگرفت به پست‌ترین، بدترین و ذلیل‌ترین عذاب‌ها دچارش می‌کنم.

وی خاطر نشان کرد: حدود یک ماه قبل یک اتوبوس در مسیر زاهدان حرکت می‌کند و طی یک حرکت تروریستی نفر از مدافعان وطن به شهادت می‌رسند؛ این حرکت توحیدی است و قیام برای خدا اینطوری هست، چون قیام کردند مورد تعرض قرار گرفتند و گرنه کسی کاری با آن‌ها نداشت.

دبیر ستاد جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان اصفهان با بیان این که شهادت هدف نیست بلکه وسیله ای‌ست برای کارهای بزرگ‌تر، تصریح کرد: رفقایی که شهید شدند صرفاً به خاطر امنیت ملی ما نبود بلکه این شهادت برخاسته از تفکر و اعتقاد ماست.

کریمی افزود: همانطور که خداوند در آیه 169 سوره مبارکه آل‌عمران می‌فرماید، فکر نکنید کسانی که در راه خدا جهاد کردند مرده‌اند، بلکه 27 شهید دارند برای انقلاب کار می‌کنند، همانطور که خون شهید حججی آن موج را به وجود آورد، حالا هم صبر کنید که این 27 شهید چگونه رویش می‌دهند.

در این مراسم که با حضور جمعی از خانواده‌های معظم شهدا و دانشجویان دانشگاه اصفهان برگزار شد، محمد یزدخواستی و سید رضا نریمانی به مداحی پرداختند.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , ,