سه شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس:
چاپ خبر
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۲
"فصلی نو از مبارزه" امروز در دانشگاه صنعتی شریف؛
 سردار فدوی: انقلاب اسلامی امروز در بهترین و قویترین حالت خود است/ اگر طبق روال انقلاب ادامه دهیم با قدرت باقی می مانیم   

در ادامه ویژه برنامه های دهه استکبارستیزی، همایش "فصلی نو از مبارزه" با حضور سردار فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران، امروز در دانشگاه صنعتی شریف، برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، در ادامه ویژه برنامه های دهه استکبارستیزی، همایش “فصلی نو از مبارزه” با حضور سردار فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران، امروز در دانشگاه صنعتی شریف، برگزار شد.

این مراسم بعد از نماز ظهر و عصر با راهپیمایی دانشجویان و اساتید انقلابی از مسجد دانشگاه آغاز شد.دانشجویان پس از تجمع مقابل سالن شهید جباری و سردادن شعارهایی مانند”دانشجو می میرد،ذلت نمی پذیرد”، “هیهات من الذله”، “مرگ بر آمریکا” به استقبال سخنرانی سردار فدوی رفتند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه در آغاز سخنان خود با اشاره به خط مشی و مواضع انقلاب اسلامی بیان کرد: اگر به ماهیت انقلاب اسلامی و ماهیت امریکا توجه نشود اشتباه محاسباتی صورت می‌گیرد؛ چیزی که الان هم بعضا دچار آن هستیم.

دریادار فدوی ادامه داد: اگر ماهیت این دعوا، اقتصادی و سیاسی و نفوذ در غرب آسیا بود، تا الان تمام می‌شد با توجه به اینکه این موضوع، موارد مشابه نیز در دنیا دارد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه در عین حال تاکید کرد: ماهیت این دعوا، منازعه حق و باطل است و تا آخر نیز ادامه خواهد داشت.

فدوی با بیان اینکه حضرت امام(ره) از ابتدا به اصل موضوع یعنی شیطان بزرگ پرداخت نه به شیطانهای کوچک، تصریح کرد: ایشان یک نظریه پرداز بود که به حرکت در این مسیر تا آخر اعتقاد داشت و هرچند دشمن مسیر مقابله سخت با انقلاب را در پی گرفت ولی ابتکار عمل بدست انقلاب بود.

وی خاطرنشان کرد: دولت موقت نیز در همان مقطع، انقلابی بودن را تا زمان اوایل انقلاب قبول داشت ولی بعد میگفتند که ما هم باید مثل بقیه دولتها باشیم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه به تلاش آمریکایی‌ها در مقاطع مختلف در تقابل با انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: ۵-۶ کودتا در سالهای انقلاب رخ داد که یکی از آنها رسانه ای شد و پشت همه انها هم امریکا بود.

فدوی اظهار داشت: دعوای ما با امریکا همیشگی بوده و یک لحظه هم از شدت آن کم نشده است.

وی در ادامه به موضوع مذاکرات هسته ای اشاره کرد و گفت: شاید در این مذاکرات یکی دو ساله،به دنبال این بودند که ما هم مثل سایر دولت ها در روال سیاسی جهان قرار بگیریم که در این صورت در این صورت زمان زیادی نمی کشد که از انقلاب و مشخصه های ان چیز زیادی نخواهد ماند. لذا آنهایی که مدعی‌اند که حواسشان جمع است به این موضوع توجه کنند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه اضافه کرد: اگر فردی مسولیتی را در انقلاب اسلامی بپذیرد و قسم یاد کند اما مبانی انقلاب اسلامی را قبول نداشته باشد، کار خیلی خراب می‌شود.

فدوی خاطرنشان کرد: عدم اعتقاد مسئولین به مبانی انقلاب، هدفیست که امریکا بدنبال آن است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی امروز در بهترین و قویترین حالت خود است، گفت: دشمن به قدرت انقلاب اسلامی اذعان دارد اما متاسفانه افرادی در داخل در جایگاه و مقامی هستند که این را قبول ندارند. چیزی که باید به آن اعتقاد داشته باشند و دشمن هم به آن اقرار می‌کنند را قبول ندارند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه منافع و امنیت ملی امریکا را در تضاد با منافع و امنیت دیگر کشورها دانست و افزود: وجود ما نشانه قدرت انقلاب اسلامی است و اگر امریکا یک لحظه مطمئن بود که در جنگ با ایران پیروز می‌شود با انقلاب درگیر می‌شد.

فدوی با بیان اینکه سالهای طولانی است که در حالت بازدارندگی با امریکا بسر می‌بریم، اظهار داشت: قدرت ما از هر لحاظ حتی قابل مقایسه با چند سال پیش هم نیست چه برسه به اول انقلاب و این قدرت بازدارندگی هم یک ادعا نیست بلکه اقرار خود دشمن است و ۱۰سال است که این بازدارندگی نمود علنی دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، خلیج فارس را یکی از استثنایی ترین مناطق دنیا عنوان کرد و گفت: نیروی دریایی ارتش امریکا، یک ارتش کامل است و توان نظامی امریکا دریاپایه بوده و طبق اسناد خودشان، تنها جایی که ارزش یکسان با خاک این کشور دارد، همین خلیج فارس است.

فدوی تصریح کرد: به برکت روال و مشی انقلاب اسلامی که توسط نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس اعمال می‌شود، توان امریکایی ها در این منطقه رو به اضمحلال است.

در انتها سردار فدوی با اشاره به این که اگر روال انقلاب با تمام مشخصات و تعاریف امام خمینی(ره) ادامه پیدا کند،تمام وعده های امام محقق می شود، اظهار امیدواری کرد: ان شاد الله وعده ی آخر ایشان نیز که تحویل پرچم انقلاب به حضرت ولیعصر (عج) بود، به زودی تحقق یابد.

در ادامه این مراسم از خانواده سردار شهید همدانی در حضور فرمانده نیروی دریایی سپاه تجلیل شد.

خاتمه این همایش سخنرانی دکتر دکلن هیس، فعال بین الملل و کارشناس مسایل خاورمیانه، بود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز