سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۶

رئیس جمهور در شورای اداری استان گیلان

ما از مذاکره فرار نمی‌کنیم اما امریکا اول باید به برجام بازگردد

رئیس جمهور در جلسه شورای اداری استان گیلان با بیان اینکه ما از مذاکره فرار نمی‌کنیم، گفت: امریکا اول باید برگردد به برجام و اعتراف کند ما کار اشتباهی کرده ایم.

به گزارش ندای اصفهان، حسن روحانی در دومین روز سفر خود به استان گیلان، صبح پنجشنبه در جلسه شورای اداری این استان شرکت کرد.

حجت السلام حسن روحانی با اشاره به اینکه بسیاری از انحرافات و مفاسد از این چشم و زبان آغاز می‌شود، اظهار کرد: در ماه رجب بر چشم و زبان کنترل کنیم.

وی با اشاره به اینکه ماه‌ها و روزهای سختی بر مردم ما گذشته است، افروزد: البته کسب موفقیت‌ها در صحنه‌های بین المللی جای شکر دارد.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه امروز شاهد تحریمی هستیم که تنها چند موافق داشته است، بیان کرد: ما از اوایل انقلاب هم تحریم شده‌ایم اما زمانی نبوده که فقط سردمداران امریکا و حمایت کننده آن رژیم صهیونستی و چند کشور مرتجع موافقش باشند و بسیاری از حتی در درون امریکا با آن مخالف باشند. این امر بی شک یک پیروزی سیاسی است.

وی با بیان اینکه موفقیت سیاسی در افکار عمومی بسیار مهم است، ادامه داد: در منطقه موفقیت‌های بسیاری بدست آورده‌ایم این نعمت الهی است.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم در منطقه توفیقات بزرگی بدست آورد، افزود: همه دست به دست دادیم دولت سلاح را تأمین و بخش بزرگی از کار اطلاعاتی را انجام می‌دهد و نیروهای مسلح وارد میدان می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه ما نمی‌توانیم نسبت به همسایگان خود بی تفاوت باشیم، گفت: قطعاً اگر حمایت ایران نبود بغداد و سوریه سقوط می‌کرد و داعش بر منطقه تسلط می‌یافت و بسیاری از مهاجران این کشورها وارد ایران می‌شدند و از همه این موفقیت‌ها مهم‌تر حضور ملت ایران است که نشان داد ایستادگی می‌کند.

روحانی با بیان اینکه مردم ۲۲ بهمن باشکوهی را به نمایش گذاشتند، ادامه داد: حضور مردم نشان دهنده آگاهی است ما می‌دانیم امروز مردم سختی و مشکل دارند ولی برای کشور و نظام ایستادگی می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه در زلزله سال ۹۷ حدود ۷۱ هزار خانه بازسازی یا ساخته شد این آمار کمی نیست، افزود: این به معنای ایمان و اعتقاد و اخلاق و ایثار مردم است.

رئیس جمهور با تاکید براینکه ما راهی جز ایستادگی و مقاومت نداریم، اظهار کرد: در سال گذشته هشت بار آمریکا از من درخواست ملاقات کرده اما من نپذیرفتم. امریکا اول باید برگردد به برجام و اعتراف کند ما کار اشتباهی کرده‌ایم. ما در پی آنها نیستیم آنها در پی ما هستند ما از مذاکره فرار نمی‌کنیم اهل این کار هستیم و من تخصص مذاکره دارم.

وی ادامه داد: ما از چیزی ترس نداریم اصل حرف این است که به منافع ملی خود برسیم هدف این است که بر روی منافع کشور حرکت کنیم.

بزرگترین طرح گازی در عسلویه افتتاح می‌شود

روحانی با بیان اینکه ملت ایران تاکنون در صحنه‌های مختلف موفق بوده و آمریکا خواسته ما را بشکند، گفت: تا پایان سال جاری بزرگترین طرح گازی در عسلویه افتتاح می‌شود و در هر سفر استانی نیز هزاران میلیارد پروژه افتتاح می‌شود.

رئیس جمهوری با اشاره به افتتاح بزرگترین پالایشگاه در سال جاری با وجود همه مشکلات اقتصادی تاکید کرد: افتتاح پروژه‌ها و کلنگ زنی‌ها به این معناست که ما مأیوس نیستیم و به راهمان ادامه می‌دهیم.

روحانی با تاکید بر اینکه ما با دنیا رابطه یک طرفه نداشته و روابطمان از اروپا، تا روسیه، چین، هند و همسایگان بر مبنای منافع مشترک است، گفت: میدان مبارزه، فراز و نشیب دارد و همه تلاش ما بر آن است که علاوه بر تلاش بیشتر هزینه‌ها را کم و پرداخت کنیم چرا که در صورت پرداخت نکردن هزینه باید تسلیم شویم. اگر می‌خواهیم بایستیم و مقاومت کنیم، اگر می‌خواهیم دشمن را به عقب برانیم، باید هزینه بدهیم و تلاش مسئولان باید این باشد که این هزینه کاهش یابد.

وی ضمن قدردانی از حضور مردم در صحنه‌های مختلف این حضور را ناشی از آگاهی و رشد مردم دانست و افزود: می‌دانیم مردم با وجود مشکلات مختلف در زندگی روزمره پای نظامشان ایستاده اند و ساخت و مرمت ۷۱ هزار خانه در طول یک سال توسط جمهوری اسلامی ایران در حوادث زلزله سال ۹۶ آمار کوچکی نیست در حالی که در آمریکا وقتی دچار حادثه‌ای می‌شوند، چقدر طول می‌کشد تا بازسازی کنند.

حجت السلام روحانی با بیان اینکه کار بزرگی از سوی ملت ایران انجام شده تصریح کرد: این به معنای ایمان، ایثار و تعامل مردم است که وقتی مشکل پیش می‌آید همه شانه آماده می‌کنند تا زیر بار مسئولیت بگذاریم که این اخلاق و ایثار است.

دولت به عنوان مجری قانون هرچقدر هم که سخت باشد آن را اجرا می‌کند

وی با اشاره به اینکه دولت، مصوباتی را که مجلس تصویب کرده و به تأیید شورای نگهبان رسیده باشد اجرا می‌کند، افزود: نمایندگان مجلس شورای اسلامی به مشکلات حوزه خود واقف هستند و بر مبنای دلسوزی حرف می‌زنند و افکار عمومی از آنان مطالبه گرند.

رئیس جمهور تاکید کرد: در مجلس هم که این روزها راجع به معیشت مردم بحث بود ممکن است مجلس نظری داشته باشد و دولت موافق یا مخالف باشد اما در نهایت اگر مجلس تصمیم نهایی گرفت و شورای نگهبان تأیید کرد ما به عنوان مجری قانون هرچقدر هم که سخت باشد آن را اجرا می‌کنیم ولی همیشه بین دولت و مجلس بحث‌های این چنینی هست و این موضوع طبیعی است.

رئیس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش به نبود حزب در کشور و نداشتن بخش خصوصی قوی اشاره و تاکید کرد: ما دولت حزبی نداریم و این موضوع کار را دشوار می‌کند در حالی که در دنیا دولت‌ها حزبی هستند و حزب، هم حاکم بر دولت و هم حاکم بر مجلس است.

حجت السلام روحانی با بیان اینکه متأسفانه سیستم حزبی در کشور وجود ندارد، گفت: در لایحه ارائه شده به مجلس از سوی دولت هویت بخشی به احزاب مطالبه شده است چرا که وجود احزاب فصلی باعث ناقص بودن حرکت ما می‌شود و باید توجه داشت که دموکراسی بدون حزب سخت است و البته این در حالی است که دولت تدبیر و امید دولت کاملاً غیرحزبی و غیر جناحی است.

وی با تاکید بر اینکه احزاب باید به مردم تعهد بسپارد افزود: مشکل دیگر ما بخش خصوصی است که باید تقویت شده و باید به بخش خصوصی توانمند و قدرتمندی تبدیل شود که بتواند در کشورهای منطقه و جهان رقابت کند و این مورد را در کشور کم داریم.

رئیس جمهور بیان کرد: در صورت در اختیار قرار دادن اقتصاد در ایران به بخش خصوصی آگاه و آشنا به تجارت جهانی تحریم کمتر بر کشور تأثیر می‌گذاشت.

انتهای پیام/

منبع: خبرنگار مهر

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق