سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۵:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۳

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج‌علی‌اکبری:

بیانیه گام دوم از جنس نامه ۳۱ نهج‌البلاغه امیرالمؤمنین است/ نباید اسیر حرکت‌های تبلیغاتی و نمایشی شویم

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان به تبیین بیانیه گام دوم رهبر انقلاب پرداخت و این نامه را از جنس نامه ۳۱ نهج‌البلاغه امیرالمؤمنین(ع) خطاب به امام حسن مجتبی(ع) دانست.

به گزارش ندای اصفهان،نشست هم‌اندیشی اعضای قرارگاه های استانی کشور در خصوص بیانیه گام دوم رهبر فرزانه انقلاب با حضور نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج علی‌اکبری با تأکید بر لزوم زمینه‌سازی برای خوانش حداکثری این بیانیه در میان جوانان و نوجوانان گفت: خواندن شکل‌های مختلفی دارد، ولی من معتقدم بیانیه گام دوم را باید عاشقانه خواند، چون عاشقانه نوشته شده ‌است.

وی ادامه داد: بیانیه گام دوم جمع‌بندی هوشمندانه و خردمندانه‌ای از حرکت بزرگ اما ناشناخته‌ انقلاب اسلامی است؛ بیانیه‌ای که در عین محتوای نغز و کامل با مهر و محبت پدرانه عجین شده است و حسی که به انسان منتقل می کند شبیه به نامه ۳۱نهج‌البلاغه امیرالمومنین(ع) است؛ ترکیبی از توصیه‌های مهم و در عین حال محبت آمیز پدر به فرزندش است.

 نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان ادامه داد: شاخصه تشکیلاتی اتحادیه ایجاب می‌کند که سوابق،تجربیات و ظرفیت‌هایش را در راستای این بیانیه فعال کرده و در این مسیر پیشگام باشد. اما این پیشگامی به این معنا نیست که درگیر اقدامات تبلیغاتی و نمایشی شویم.

وی افزود: باید مراقب باشیم که اسیر حرکت‌های تبلیغاتی و نمایشی نشویم و اقدامات حول محور بیانیه باید مانند باران، آرام اما پیوسته و گسترده ببارد، نه مانند سیل که ناگهانی و مقطعی است و به سرعت تمام می‌شود و چیزی جز تخریب برجای نمی گذارد. باید مانند باران بهاری، آرام و دلنشین کاری کنیم که همه از این بیانیه پدرانه بهره‌مند شوند.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: این نشست هم‌اندیشی نمونه‌ای از خواندن جمعی است. ما باید در اتحادیه خوب خواندن را به صورت جمعی تجربه کنیم و به سوی تعاون در فهم و درک و مطالعه در حرکت جمعی حرکت کنیم؛ کاری که در روزهای اخیر و در هم اندیشی‌های اعضای انجمن‌های اسلامی پیرامون بیانیه گام دوم شکل گرفته است.

حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری با تاکید بر تفاوت تاثیرگزاری میان عمل و ادعا، افزود: صدای عمل همیشه رساتر از حرف است. اینکه شما دانش‌آموزان را به مطالعه بیانیه دعوت کنید بسیار مفیدتر از بخشنامه و ابلاغ بالادستی و… است؛ البته معتقدم وزارت آموزش و پرورش هم باید اقدامات جدی را پیرامون بیانیه به کار بندد ولی مخاطب صحبت‌های من بچه‌های انجمن اسلامی هستند؛ چرا که دانش آموزان زبان یکدیگر را بهتر می‌فهمند.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با تاکید بر عدم برخورد شتاب آلود با این بیانیه خاطرنشان کرد: نباید با این بیانیه شتاب‌آلود برخورد کنیم. نگاه‌های سطحی و تبلیغاتی و همایشی، آفت رفتارهای مربوط به بیانیه است، البته این تعمق نباید منجر به تأخیر هم بشود. رعایت سرعت در عین تعمق و دوری از برداشتهای سطحی باید در دستور کار ما در اتحادیه قرار گیرد، شاید فعالیت های پیرامون بیانیه از این حیث قابل مقایسه با مدرسه انقلاب باشد، از جنس تعمق و تحلیل و البته اقدام به موقع.

حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری در پایان افزود: این هم‌اندیشی و آزاداندیشی حول محور بیانیه را ادامه دهید و در نظر داشته باشید که مخاطب این بیانیه تمام جوانان هستند؛ باید مراقب باشیم طوری رفتار نکنیم که انگار مخاطب نامه فقط ما بچه های انجمن اسلامی هستیم.

انتهای پیام/

منبع:

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715