پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۵

در خانه مشروطه مطرح شد؛

پیشنهاد اصحاب رسانه اصفهان برای ایجاد اطلس جامع رسانه‌ای با موضوع بیانیه گام دوم انقلاب

اصحاب رسانه اصفهان و رسانه‌های انقلابی جلسه هم اندیشی و جمع خوانی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را برگزار کردند.

به گزارش ندای اصفهان، طی هفته گذشته و پس از چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، رهبر معظم انقلاب بیانیه‌ای با عنوان گام دوم انقلاب را صادر کردند، بیانیه‌ای که مخاطب آن اغلب مردم و به ویژه جوانان بودند که این بیانیه چراغ راهی برای 40 سال دوم انقلاب به شمار می‌رود.

در این بیانیه به سرفصل‌های سرگذشت چهل ساله انقلاب، تفاوت چالش‌های دیروز و امروز انقلاب با مستکبران، ظرفیت‌های مهم کشور برای گام دوم، توصیه‌هایی برای ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمی (عج)، اقتصاد و عدالت و مبارزه با فساد پرداخته شده است.

به همین منظور و در راستای منویات رهبر معظم انقلاب اصحاب رسانه اصفهان و رسانه‌های انقلابی جلسه هم اندیشی و جمع خوانی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را در خانه مشروطیت اصفهان برگزار کردند که در این جلسه هم اندیشی ضمن قرائت بیانیه گام دوم انقلاب درباره این بیانیه بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

لزوم تدوین یک سند راهبردی در ارتباط با بیانیه گام دوم انقلاب

رضا غفوری مسئول سازمان فضای مجازی بسیج استان با بیان اینکه باید جوان‌ها را به میدان و پای کار آورد، تصریح کرد: باید صحبت‌های رهبر معظم انقلاب دیده و بازنشر شود، بیانیه واضح است و نیاز به تبیین چندباره آن نیست، پس بهتر است یک سند راهبری نوشته و بر اساس آن تقسیم وظایف صورت گیرد.

بیانیه گام دوم روحیه و توان مجددی را به مردم تزریق کرد

حجت‌الاسلام جواد جلوانی مدیر شبکه فعالان فرهنگی انقلابی فضای مجازی اصفهان بیان کرد: این بیانیه روحیه مجدد و توان مضاعفی را به جامعه و به ویژه جوانان انقلابی تزریق کرد، خطاب هم دیگر به دولت‌ها نیست و جوانان مدنظر هستند، هم افزایی میان رسانه‌های انقلابی هست اما بهینه نبوده و باید به صورت بهینه‌تر گام برداریم.

مطالبه‌گری از مسئولان نظام باید در راستای گام دوم به خوبی صورت گیرد

حجت الاسلام احسان تیموری مدیر مسئول پایگاه خبری فراتحلیل نیز اظهار داشت: بسیاری از مسئولان بلندپایه نظام در اصفهان برای سخنرانی در مراسم مختلف حضور پیدا می‌کنند، بنابراین دیگر سئوالات نباید درباره انتخابات باشد بلکه باید درباره بیانیه گام دوم و مسائل روز از شخصیت‌ها سئوال کرد.

وی افزود: در اصفهان رسانه‌های انقلابی همیشه در کنار یکدیگر بوده‌اند و اختلافی میان رسانه‌های انقلابی وجود نداشته، به همین دلیل و برای همفکری و هم افزایی بیشتر چنین جلساتی باید گسترش یابد.

با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب، رسانه‌ها باید از همه دستگاه‌های استان مطالبه‌گری کنند

سعید ساکت مدیر نمایندگی خبرگزاری تسنیم در استان اصفهان درباره بیانیه گام دوم انقلاب اظهار داشت: پس از اعلام بیانیه توسط رهبر معظم انقلاب برخی رسانه‌ها که عیار حرکتی آنها مشخص است بخشی از این بیانیه را تیتر کردند که با روح کلی‌ آن در تضاد بود.

وی افزود: برخی رسانه‌ها با اصرار بیشتر به بحث اینکه جمهوری اسلامی حاضر است خطاهای خود را به نوعی تصحیح کند تاکید می‌کردند در حالی که فضای حاکم بر محتوای بیانیه سرشار از حس امید آفرینی و مشی و منش برای 50 سال آینده انقلاب بود، لذا باید تاکید کنم فضای رسانه‌ای در قبال موضوع آغاز شده لذا رسانه های انقلابی باید با نگرش دقیق اطلس جامع رسانه‌ای روی این موضوع قرار دهند تا بتوان بحث را به شایستگی در فضای عمومی جامعه و خصوصا جوانان تبیین کرد.

مدیر خبرگزاری تسنیم در استان اصفهان خاطرنشان کرد: سیاست‌های ابلاغی کلان و روشن است ما نیز بنا بر حوزه تاثیر رسانه‌ای و فعالیت خود لازم است گام دوم را در مقیاس شهر و استان اصفهان مورد مطالبه قرار دهیم تا مسئولان رده های مختلف نسبت به دغدغه های رهبر معظم انقلاب دچار غفلت، کم عمقی و بی توجهی نشوند.

وی گفت: یکی از موضوعاتی که رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید دارند مطالبه‌گری است، یکی از چالش‌های جدی رسانه‌ها نیز در این موضوع است باید مطالبه گری اصحاب رسانه از محورهای بیانیه گام دوم انقلاب شاخص شود و حاشیه امن دستگاه‌های خدماتی و اجرایی و دولتی از زیر سایه حمایتی بخش‌های حقوقی آنها جدا گردد تا اجازه مطالبه گری به رسانه‌ها و جامعه در این خصوص داده شود؛ باید قصور ها در قبال عدم توجه به بیانیه گام دوم و هرگونه انحراف از مسیر تبیین شده توسط مسئولان به مردم معرفی شود.

براساس بیانیه گام دوم انقلاب جوانان باید پیشگام در شکستن محاصره تبلیغاتی باشند

مدیر نمایندگی خبرگزاری فارس در استان اصفهان با اشاره به اینکه برخی مسئولان تنها به دنبال اجرای شعاری و نمادین مسائل هستند، خاطرنشان کرد: متأسفانه مفاهیم بسیار ارزشمندی را رهبر معظم انقلاب مطرح کردند که اغلب به سمت حرکات کم اثر رفته و بیشتر ارزش آن عبارات و صحبت‌ها با برگزاری اقدامات شعاری از بین می‌رود، مانند کلمه اقتصاد مقاومتی که صاحبان اصلی اقتصاد رانتی دولتی به راحتی آن را در سمینارها استفاده می‌کنند تا بگویند ما آن را مدنظر قرار داده‌ایم.

علی صالحی تصریح کرد: اگر کاری انجام نمی‌دهیم از ارزش آن‌ هم کم نکنیم، این بیانیه مأموریت جمهوری اسلامی در 5 دهه آینده است و نکته اصلی آن به جز 7 بند مطرح شده و پیش از طرح 7 بند اشاره شده که جوانان باید پیشگام در شکستن محاصره تبلیغاتی بوده و نهال امید را خود پرورش داده و ترس را از دیگران برانید و این نخستین و ریشه‌ای‌ترین جهاد شماست.

وی بیان کرد: اگر اصحاب رسانه تنها به این بخش یعنی شکست حصار تبلیغاتی و امیدبخشی بپردازند، حصار تبلیغاتی اجازه نمی‌دهد روند شکل گیری انقلاب اسلامی را از پیش از انقلاب تا امروز ببینیم و بازنمایی واقعیت می‌کند و اجازه نمی‌دهد مسیر آینده را روشن کنیم.

رسانه‌ها باید نشر هنری بیانیه گام دوم انقلاب را مدنظر قرار دهند

احمد فروزبخش فعال رسانه‌ای در استان اصفهان اظهار داشت: زمانی که بیانیه منتشر شد این ذهنیت پیش آمد که ما باید چه اقدامی در این راستا داشته باشیم، شاید ساده‌ترین مسئله در این مسیر خواندن بیانیه باشد، رسانه‌ای‌ها 2 وظیفه عمده در این راستا دارند که ابتدا نشر این بیانیه است که می‌تواند نشر متن و نشر هنری متن باشد.

وی افزود: این بیانیه به 3 قسمت تاریخ، جریان شناسی و آینده‌نگری تقسیم شده و این بیانیه یک برنامه است، باید در این زمینه گفت‌وگوی صمیمانه و پس از آن گفت‌وگوی هدفمند داشته باشیم.

این فعال رسانه‌ای خاطرنشان کرد: این بیانیه به نوعی سنجش و شاخص است که رسانه در پایان هر سال بررسی کنند که در کارکرد روی هر بند چه میزان به آن پرداخته‌اند.

باید با ترویج ضد ارزش‌ها توسط دشمنان مقابله کنیم

منصوره سادات مرتضوی فعال فرهنگی و رسانه‌ای اصفهان خاطرنشان کرد: با توجه به بیانیه گام دوم ما باید به گذشته توجه داشته باشیم و باید مستندهایی ساخته شود تا جوانان امروز ما با گذشته خود آشنا شوند، در بخش سبک زندگی که در بیانیه آمده دشمن سعی بر این دارد تا مقابل ارزش‌ها باشد و ضدارزش در سبک زندگی مردم را ترویج دهد.

وی تصریح کرد: مسئله دیگر که باید به آن توجه شود برخی از برنامه‌های صدا و سیماست زیرا فرم بسیاری از برنامه‌های امروز صدا و سیما از روی شبکه‌های خارجی تقلید شده و با توجه به ارزش‌های کشور ساخته نشده که به این موضوع نیز باید توجه بسیاری شود.

به گزارش تسنیم جلسه هم اندیشی و جمع خوانی بیانیه گام دوم انقلاب به میزبانی خبرگزاری تسنیم، خبرگزاری فارس، باشگاه خبرنگاران جوان و مجموعه فرهنگی و رسانه‌ای پارسا سایبر برگزار شد.

انتهای پیام/ تسنیم

برچسب‌ها: , , , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام مدرسه علمیه مشکات ویژه دانشجویان تراز انقلاب 09133663084
ثبت نام مدرسه علمیه مشکات ویژه دانشجویان تراز انقلاب 09133663084
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715