دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۷:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۳

خطیب جمعه تهران مطرح کرد

پاکستان رفتار گذشته خود را اصلاح کند/ هشدار درباره کسری پنهان ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی بودجه

خطیب موقت جمعه تهران از نمایندگان مجلس خواست در جریان بررسی بودجه سال ۹۸ گام‌های مثبتی در جهت انضباط مالی بودجه بردارند؛ بودجه ای که براساس برآورد مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان کسری پنهان در آن نهفته است.

به گزارش ندای اصفهان،حجت‌الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد امام جمعه موقت تهران ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه تهران با تسلیت به مناسبت درگذشت آیت‌الله مومن گفت: به راستی آیت‌الله مومن آراسته به ایمان، علم و تقوا بود. وی عضو موثر شورای نگهبان قانون اساسی، مجلس خبرگان رهبری و شخصیت فرزانه در مدرسه امام خمینی بود.

خطیب موقت نمازجمعه تهران با اشاره به بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب گفت: عدالت باید در همه سطوح مدیریت جریان پیدا کند آنگاه که این آرمان بزرگ الهی محقق شد به بیان رهبری دولت  اسلامی محقق می‌گردد و آغازی برای ساختن جامعه در تراز دین است.

وی ضمن تبریک و تسلیت به مناسبت شهادت جمعی از پاسداران عزیز در حادثه تروریستی جاده خاش – زاهدان اظهار داشت: از دولت پاکستان به عنوان یک همسایه مسلمان انتظار می‌رود رفتار گذشته خود را اصلاح و راه را برای تداوم اصول برادری هموار نمایند. شایسته کشور نیست با همسایگان خود در شمال، جنوب و غرب چنین روابط نابهنجاری را داشته باشند.

وی ادامه داد: گام دوم انقلاب به عنوان منشوری برای مرحله دوم خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی و تبیین کننده فصل نوین حرکت انقلابی و عمل جهادی ملت بزرگ ایران و امت اسلام و جبهه مقاومت است. در این منشور با تحلیلی روشن از گذشته نقشه راه برای تحکیم باروری نظام انقلابی، پویا،‌ توانمند، پیشتاز در راستای دست‌یابی به تمدن اسلامی و بهبود جدی و موثر عملکرد ارکان نظام ارائه گردیده است.

ابوترابی‌فرد گفت: در بیانیه گام دوم انقلاب دستاوردهای شگرف چهار دهه گذشته در حوزه‌های امنیت، ثبات سیاسی کشور، علم و فناوری ، ایجاد زیرساخت‌های حیاتی و اقتصادی، خلق و تثبیت اراده ملی در کانون مدیریت کشور ارتقاء بینش سیاسی در مسائل منطقه و نگاه به مسائل بین‌المللی، سنگین نمودن کفه عدالت در تقسیم امکانات عمومی کشور و افزایش عیار معنویت و  اخلاق و ایستادگی شکوهمند و ابهت‌آفرین در برابر قدرت‌های استکباری و آمریکای جهان‌خوار تبیین شده است که قابل تحلیل جدی است.

خطیب موقت نمازجمعه تهران تصریح کرد: در فراز نخست این بیانیه آمده است در میان ملت‌هایی که برخاسته و انقلاب کرده‌اند کمتر دیده شده است که آرمان‌های انقلابی را حفظ کنند. انقلاب اسلامی یکی از حرکت‌های انقلابی استثنایی است که به ویژه در تاریخ چند صده ملت‌های منطقه و جهان که توانسته در طول چهار دهه براصول و مبانی انقلاب‌اش ایستادگی کند و راه حرکت پرشتاب خویش را هموار نموده است.

وی گفت: می‌خواهم به عوامل کلیدی ا ین حرکت و شتاب و ایستادگی بر اصول اشاره کنم  سه عامل کلیدی راه را برای این موفقیت هموار کرده است و ما باید بر این عوامل سه‌گانه توجه و از آن حراست کنیم.

ابوترابی‌فرد درباره عامل اول شتاب و ایستادگی بر اصول انقلاب اظهار داشت:  آرمان‌هایی ماندگار و باثبات است که با فطرت روح، جان،‌ عقل هماهنگ باشد. اندیشه و تفکری با طراوت و نشاط قلب و روح و جان انسان‌ها را فتح می‌کند که با مبانی عقلانی و با فطرت بشر هماهنگ و از پشتوانه برهانی و علمی برخوردار باشد.

خطیب موقت نمازجمعه تهران اضافه کرد: با حقایق ناب الهی آشنا شده‌ایم این حقایق ماندگار است، مبانی انقلاب اصول و ارزش‌های انقلاب اسلامی برآمده از قران، کلمات پیشوایان معصومان دین و سیره اولیاء الهی است. این مبانی استوار است و استحکام منطقی و علمی دارد؛ لذا رهبر معظم انقلاب به درستی اشاره می‌کنند که این اصول و ارزش‌ها برای همیشه در نزد انسان‌ها و جوامع بشری زیبا و پرجاذبه است زیرا با فطرت آنها هماهنگ است.

وی تاکید کرد: انقلاب اسلامی دین و دنیا را، علم و دین را، روح و جسم را در کنار هم مورد توجه قرار داده است؛ لذا شعارهای جهانی انقلاب دینی ماندگار و باثبات است. آزادی، اخلاق، معنویت،‌عدالت، استقلال، عزت، عقلانیت و برادری شعارهای انقلاب است که هر کدام جای بحث مفصلی دارد. اینها اصول و مبانی برآمده از آموزه‌های دینی است و انقلاب اسلامی این آرمان‌های بلند را در دستور کار خود دارد. این مبانی برآمده از اصول وحیانی است، حق است و حق ماندگار است.

ابوترابی‌فرد تصریح کرد: اصول و  مبانی انقلاب قابل تردید و فاصله نیست، انقلاب به اصول خود به شدت پایبند و به مرزبندی با رقیبان و دشمنان حساس  است و با خطوط اصلی خود هرگز بی‌مبالاتی نمی‌کند. چون این اصول و مبانی برآمده از اصول دینی است. انقلاب اسلامی همچون پدیده‌ای زنده، با اراده و همواره با انعطاف است و آماده تصحیح خطاهای خویش است. نقص‌ها و کاستی‌ها را می‌شناسد و در حوزه‌های مدیریتی برطرف می‌کند اما تجدید نظرپذیر و اهل انفعال نیست. این  یکی از مهمترین عوامل ماندگاری انقلاب است

وی اضافه کرد: ویژگی دیگر که رمز ماندگاری انقلاب است وجود رهبران و پیشوایانی است که از بن دندان به اصول و ارزش‌ها و مبانی انقلاب باور داشتند و در آراستگی فکری ، اخلاقی و رفتاری پیشگام، پیشرو و امام جامعه بودند. امام خمینی (ره) به تمامی مبانی و اصول انقلاب باور داشت و خود نماد باور و آراستگی به آن بود. امروز خلف صالح امام رهبر معظم انقلاب اسلامی سخت بر این اصول پای می‌فشارند و به آن آراسته هستند.

خطیب موقت نمازجمعه تهران، گفت: اگر اصول در اوج دانش و معرفت و در اوج انطباق با مبانی وحیانی باشد ولی رهبران جامعه به آن باور نداشته باشند اسلام و انقلاب از ان منحرف می‌شوند. پیشوا و رهبر جامعه باید مطابق قانون و قرآن حرکت کند تا نماد عدالت باشدو همه دغدغه‌اش بست عدالت در جامعه باشد. این ویژگی‌های رهبر و زعیم جامعه است. انقلاب اسلامی به دلیل نعمت بزرگ الهی و رهبری صالح که دیروز امام بزرگوار و امروز خلف صالح او این قله‌های بلند را فتح کردند.

ابوترابی‌فرد خاطرنشان کرد: امروز ملت اسلام و ملت‌های پیشتاز در عرصه مجاهدت در عراق، سوریه، یمن، لبنان،‌ غزه، بحرین و سراسر عالم اسلام پیشتاز هستند و هر روز سنگر جدید را فتح می‌کنند و چنین رهبر صالحی را برگزیدند. ببینید در چه شرایطی ملت بزرگ ایران پیروزی‌های بزرگ را بدست آ‌ورد. این عدالت باید در همه سطوح مدیریت کشور جریان یابد. آنگاه که این ارمان بزرگ الهی محقق شود به بیان رهبری معظم دولت اسلامی محقق می‌شود و دولت اسلامی آغازی است برای ساختن جامعه در تراز دین.

وی در مورد سومین عامل ماندگاری انقلاب گفت: عامل سوم ملت هستند اگر آموزه‌های وحیانی و ناب اصول انقلاب باشد رهبری مانند علی‌ابن‌ابیطالب (ع) مدیریت جامعه را در دست داشته باشد اما شما ملت حضور نداشته باشید پیروزی ظاهری بدست نمی‌آید. این تاریخ اسلام است.

وی خطاب به نمایندگان مجلس گفت : بررسی کنید در این لایحه چه اقداماتی برای کاهش وابستگی کشور به درامدهای نفتی انجام شده است و برای حمایت از تولید ،کاهش شدت انرژی و مدیریت مصرف چه گام هایی برداشته شده است .

ابوترابی‌فرد با بیان اینکه نظام بودجه ریزی کشور زمینه ساز بسیاری از عملکردهای ضعیف در حوزه اقتصاد است اظهار داشت : ما مشکلات را درک می کنیم اما با عزم و اراده می توان در جهت پیشرفت گام برداشت . عملکردهای ضعیف اقتصاد، کشور را از بیرون و درون با چالش مواجه کرده است اما در صورت تقویت اصلاح مشکلات داخلی می توان چالش های بیرونی همچون تحریم را بی اثر یا کم اثر کرد .

خطیب موقت نماز جمعه تهران وجود عیوب ساختاری و ضعف های مدیریتی را مهمترین مشکلات درونی اقتصاد کشور برشمرد و تاکید کرد: وابستگی اقتصاد به نفت، دولتی بودن بخشهایی از اقتصاد که در حطیه وظیفه دولت نیست ،نگاه به خارج و نه نگاه به ظرفیت داخلی ،بی ثباتی سیاستهای اقتصادی و البته بودجه بندی معیوب و نامتوازن مهمترین عیوب اقتصاد کشور از نظر سکاندار انقلاب اسلامی است .

وی از نمایندگان مجلس خواست تا در جریان بررسی بودجه سال ۹۸ گام های مثبتی در جهت انضباط مالی بودجه بردارند بودجه ای که براساس براورد مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی حدود 100 هزار میلیارد تومان کسری پنهان در آن نهفته است .

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: نمایندگان محترم بررسی کنید چند قدم می توانید از عیوب بودجه بکاهید چند قدم برای انظباط مالی می توانید بردارید، براورد مرکز پژوهش ها این است که با این ساختار بودجه سال 98 ممکن است حدود 100 هزار میلیارد تومان در این لایحه پنهان باشد .

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715