پنج شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۹

چه باید کرد؟

دست آوردهای انقلاب اسلامی، مشکلات و راه حل ها

در دنیایی که بت آن ماده است و همه چیز حول تربیت و رشد ماده(تکنولوژی) دور می زند و اگر اخلاقیاتی(مثل انضباط، وجدان کاری و ...) نیز در آن لحاظ می شود ناظر به حفظ و رشد زندگی مادی است و نه اصالت اخلاق، انقلاب اسلامی ضمن موافقت با تکنولوژی اما اصالت را به تربیت انسان داد

ندای اصفهان- مهران آدرویش

دستاوردهای معنوی انقلاب اسلامی

الف. حاکمیت پرچم توحید در برابر اومانیسم

در دنیایی که بیش از ۷ میلیارد جمعیت آن است و همه دول و ملل حذف خداوند از زندگی اجتماعی و سیاسی خود را قبول کرده اند و انسانی را که قرار بود “جانشین خدا” در زمین باشد، “جایگزین خدا” نموده اند، ایران تنها کشوری بود که بانگ الله اکبر را فریاد زد و معتقد است که در راس حکومت باید ولیّ ماذون از سوی خداوند حاکم باشد و از تمام قوانین اجتماعی و سیاسی و اقتصادی و … اسلام باید صیانت گردد(ولایت فقیه و شورای نگهبان دو مظهر اسلامیت انقلاب ایران هستند).

تشکیل حکومت اسلامی، بالا نگه داشتن نام و یاد خدا در ابعاد گوناگون زندگی انسان و ادامه راه حضرات معصومین عبیهم السلام است. تشکیل حکومت اسلامی تحقق بخش لا حکم الا لله، تحقق بخش یکفر بالطاغوت و یومن بالله، استمساک به عروه الوثقی و تحقق بخش مهمترین عامل تربیتی انسان است. لذا ابعاد ارزشی این مساله به قدری است که در دنیای خاکی ما نمی گنجد و پیوندی ناگسستنی با ابدیت دارد.

ب. اصالت تربیت انسان در برابر اصالت تربیت ماده(تکنولوژی)

در دنیایی که بت آن ماده است و همه چیز حول تربیت و رشد ماده(تکنولوژی) دور می زند و اگر اخلاقیاتی(مثل انضباط، وجدان کاری و …) نیز در آن لحاظ می شود ناظر به حفظ و رشد زندگی مادی است و نه اصالت اخلاق (چنانچه برای سرمایه داری و تکنولوژی، از هیچ جنایتی حتی کودک کشی در کشورهای دارای انرژی دریغ ندارند)، انقلاب اسلامی ضمن موافقت با تکنولوژی اما اصالت را به تربیت انسان داد.

هنر انقلاب اسلامی و دستاورد اعظم آن تربیت انسان است.انسانهایی که جهان بینی آنان تا نوک بینیشان نیست.انسانهایی که یحبهم و یحبونه(خدا را دوست دارند و او نیز آنان را دوست دارد)، انسانهایی که اذله علی المومنین اعزه علی الکافرین(در برابر خوبان متواضع و خدمتگزارند و در برابر ظالمین همچون پاره های آهن مستحکم اند)، یجاهدون فی سبیل الله(امر به معروف و نهی از منکر می کنند و در برابر جنایات ظالمان در هر جای دنیا جبهه مقاومت تشکیل می دهند)، لایخافون لومه لائم(از هوچی گریها و تهدیها و سرزنش ها و قوانین من درآوردی ظالمانه هراسی به دل راه نمی دهند و در راه آن از پرداخت هزینه هایی مثل جنگ، ترور، فتنه، تحریم و تهدید و … دریغ ندارند). و این مساله آن قدر مهم است که خداوند از آن به فضل خویش یاد می کند(ذالک فضل الله یوتیه من یشاء والله واسع علیم).

انسان های الهی که به دنبال تحقق اسماءالله در جان خویش هستند تا هدف خلقت که همان عبودیت خداست محقق شود(ما خلقت الجن و الانس الا لیعبدون). انسانهایی که ایمان به غیب، خودسازی، خدمت مخلصانه به خلق، امر به معروف و نهی از منکر، معنویت، آمادگی برای ابدیت، بندگی خدا، مبارزه با ظلم و ستم و ابر نکبتها، پاکی و طهارت روح، وحدت، آزادی از بند هوای نفس، شهادت، تحقق ظهور و … دغدغه های اصلی آنهاست.

و  به برکت انقلاب اسلامی، امروز میلیونها نفر انسان تربیت شده هستند که در نسلهای اول و دوم و سوم انقلاب اسلامی حضور فعال دارند.افرادی مثل همت ها، بروجردی ها، خرازی ها، کاظمی ها، همدانی ها و در نسلهای بعدی انقلاب مدافعان حرم؛ شهید حججی ها، بیضایی ها، صدرزاده ها و … در اینجا از باب مشت نمونه خروار بخشی از وصیت نامه شهید مدافع حرم محمودرضا بیضایی را مرور می کنیم؛

” باید به خودمان بقبولانیم که در این زمان به دنیا آمده‌ایم و شیعه هم به دنیا آمده‌ایم که مؤثر در تحقق ظهور مولا باشیم و این همراه با تحمل مشکلات، مصائب، سختی‌ها، غربت‌ها و دوری‌هاست و جز با فدا شدن محقق نمی‌شود حقیقتاً…. مسئولیت سنگینی بر دوشمان گذاشته شده است و اگر نتوانیم از پسش برآییم، شرمنده و خجل باید به حضور خداوند و نبی‌اش و، ولی اش برسیم چرا که مقصریم.
کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا و بقول سید مرتضی آوینی این یعنی اینکه همه ما شب انتخابی خواهیم داشت که به صف عاشورائیان بپیوندیم و یا از معرکه جهاد بگریزیم و در خون، ولی خدا شریک باشیم. انشاء الله در پناه حق و تا (تحقق) وعده الهی و یاری دولت ایشان خواهیم جنگید”.

ج. استقلال

استقلال از ابرنکبتهای شرق و غرب و تصمیم ساز بودن ملت ایران در باره سرنوشت خود و حتی منطقه حساس خاورمیانه از بالاترین، محسوس ترین و جذاب ترین و اسلامی ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است(لَنْ یَجْعَلَ اللَّهُ لِلْکافِرِینَ عَلَى الْمُؤْمِنِینَ سَبِیلًا/ نساء ۱۴۱).

استقلال، یکی از محوری ترین خواسته های امام ره بود؛ بیشترین اعتراض امام به رژیم شاه درباره فساد و شراب و بی حجابی و سایر هجمه های فرهنگی غرب نبود بلکه امام ره عدم استقلال رژیم را نوک پیکان حملات خود به رژیم قرار داده بود به طوری که مردم ایران آن را در راس شعارهای انقلابی و پایه ثابت شعارهای خود قرار دادند(استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی). و این مساله در پیوستن ارتش به انقلاب اسلامی نقش موثری داشت.

جشن پیروزی انقلاب اسلامی در چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در حالی برگزار می گردد که انقلاب اسلامی علیرغم تمام فشارهای نظامی و سیاسی و اقتصادی و فرهنگی ابرنکبتها و نیروهای خودباخته و نفوذی اما تمامیت ارضی خود را حفظ کرده، نیروهای انقلابی خود را در آمار گسترده کمی و کیفی تربیت نموده، از حیث تاثیر گذاری در منطقه حساس خاورمیانه حرف اول را می زند، در امنیت کامل است، از مشروعیت و مقبولیت لازم در بین مردم برخوردار است، به اعتراف دشمنان یکی از چهار ابرقدرت دنیاست، و به اعتراف مجامع بین المللی رتبه ایران در شاخصه های جهانی رشد علمی، صنعت و معدن، انرژی، کشاورزی، طب، تولیدات نانو، سلولهای بنیادین، هوا فضا، فن آوری هسته ای، موشکی، زیردریایی، تانک و هواپیما و … جزء ده کشور اول دنیاست.

جشن شکوهمند پیروزی انقلاب اسلامی در چهلمین سال پیروزی خود حامل این پیام مهم است که مقاومت در برابر ابرنکبتها جواب می دهد و ملتها می توانند روی پای خود و بدون نیاز به تبعیت از شرق و غرب آقایی و عزت و شرافت و کرامت خود را حفظ کنند و حتی جزء ده کشور برتر دنیا نیز باشند.این پیام مهم به معنی شکسته شدن ابّهّت پوشالی سلطنت شیطان بزرگ، شکل گیری جنبش های انقلابی منطقه، تقویت جبهه مقاومت و فروریختن خوف و یاس از ایستادگی در برابر ابرنکبتها و مُهر پایانی بر سلطه امریکا در دنیا خواهد بود.و از همین لحظه می توان صدای خرد شدن سلطه شیطان بزرگ و فروپاشی لیبرالیزم در سالهای نه چندان دور را شنید.

از همین رو امریکا و اذنابش تلاش بسیار نمودند تا انقلاب اسلامی چهل سالگی خود را نبیند اما به کوری چشم دشمن و با عنایات حضرت ولی عصر عج، رهبری های خردمندانه رهبر انقلاب، بصیرت و حضور مردم در صحنه و همت و تلاش و پشت کار مردم، انقلاب اسلامی چهل سالگی خود را جشن گرفته و سال شمار سقوط ابرنکبتها حداکثر در بیست و اندی سال آینده کلید خورده است.

اقتدار، وضعیت تثبیت شده انقلاب اسلامی

اقتدار، تنها کلمه ای است که شایسته “وضعیت فعلی انقلاب اسلامی” است؛ انقلاب اسلامی با دستان خالی، رژیم وابسته و منحوس شاه را که از سوی ۱۹۰ کشور دنیا حمایت می شد به زانو درآورد و امریکا و اذنابش را از ایران و بعدها از منطقه بیرون انداخت(و انشاءالله حداکثر کمتر از ۲۵ سال آینده از نقشه جهان حذف خواهد کرد). با دستان خالی از ۸ سال جنگ تحمیلی سربلند و پیروز بیرون آمد.و امروز تحریمها و مشکلات اقتصادی، شاید به عنوان آخرین امید دشمن، کوچکترین مشکل جمهوری اسلامی است؛ چرا که اینبار دستان نظام خالی نیست؛ منابع انرژی، مناطق استراتژیک، نیروی کار، دانشمندان، بازارهای منطقه و …باندازه کافی در دسترس نظام وجود دارند.

اما سوال مهم این است که چرا با این وجود در تحریمها احساس خطر می کنیم؟ و از شادابی و انگیزه لازم در پشت سر گذاشتن آن برخوردار نیستیم؟ پاسخ این است که مشکلات قبلی(رژیم پهلوی، جنگ، ترور، فتنه) را با خودباوری مسئولان و نگاه به داخل و توجه به فرامین رهبری و نوآوری و توکل بر خدا پشت سر گذاشتیم اما امروز با دستان پُر، گرفتار برخی مسئولانی خودباخته ایم که منتظراند تا دشمنان قسم خورده این نظام بیایند و مشکلات را حل کنند! مسئولانی که “ما می توانیم” را قبول ندارند.شجاعت ایستادگی در برابر ابرنکبتها را ندارند.نگاهشان به بیرون دوخته شده. و اشرافی گری، آنان را از بدنه امت جدا نموده و برابری و برادری را لکه دار نموده است.

ملت ایران فرزندان خود را در راه دفاع از انقلاب تقدیم کردند و هیچ یک از خانواده های معظم شهدا از فرماندهان جنگ نپرسیدند که فرزند من چرا و چگونه کشته شد؟ آیا عملیات درست برنامه ریزی شده بود و…؟ چرا؟ چون خود فرماندهان نیز به شهادت رسیده بودند؛ و این یعنی بین فرزندان آنها و فرماندهان آنها تبعیض نبوده.اگر نا امنی بوده برای همه بوده. فرماندهان صادق بودند و خلوص نیت داشتند.بنابراین مردم حاضراند جوانان خود را برای انقلاب اسلامی تقدیم کنند و اعتراضی هم نداشته باشند اما بشرط آن که تبعیض نباشد.

امروز در کوچکترین آزمایش نظام، اعتراض مردم به گرانیها نیست بلکه به تبعیض هاست.به حقوق های ۱۹ میلیونی حضرات و دفاع دوستان دیروز از آن. به اشرافی گری تعداد زیادی از مسئولان است. امروز در جمهوری اسلامی نامحرمان نفوذ کرده اند.اینهاست که پای مردم را در ادامه راه سست می کند.فراموش نکنیم که امام ره فرمود: من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید انقلاب به دست نامحرمان بیفتد. فراموش نکنیم که امام ره فرمود: “آن روزى که دولت ما توجه به کاخ پیدا کرد، آن روز است که باید ما فاتحه دولت و ملت را بخوانیم. آن روزى که رئیس جمهور ما خداى نخواسته، از آن خوى کوخ‏نشینى بیرون برود و به کاخ‏نشینى توجه بکند، آن روز است که انحطاط براى خود و براى کسانى که با او تماس دارند پیدا مى‏شود. آن روزى که مجلسیان خوى کاخ‏نشینى پیدا کنند خداى نخواسته، و از این خوى ارزنده کوخ‏نشینى بیرون بروند، آن روز است که ما براى این کشور باید فاتحه بخوانیم. ما در طول مشروطیت از این کاخ‏نشینها خیلى صدمه خوردیم.”

عجب است که امام ره می فرمود حفظ اصل نظام اوجب واجبات است و فرمود آن روزى که دولت ما توجه به کاخ پیدا کرد، آن روز است که باید ما فاتحه دولت و ملت را بخوانیم. اما هنوز جرات نمی کنیم بگوییم اشرافی گری حرامترین حرامها است!

علی علیه السلام می فرماید: ان اللّه فرض على أئمه الحق ان یتصفوا باوصاف رعیتهم أو بافقر رعیتهم لئلا یزدری الفقیر بفقره و لیحمد اللّه الغنی على غناه؛ خداوند بر پیشوایان حق واجب کرد که بسان زیر دستان و یا فقیرترین زیردستان خود زندگی کنند تا فقیر به سبب فقرش خوار نشود و دارا برای آنچه دارد خدا را حمد کند(تذکره الخواص،۱۰۶)

واقعیت این است که ما جنگ را برده ایم و دشمن به سرعت رو به افول است و نباید اجازه بدهیم که دشمن با ایجاد یاس و نا امیدی جنگ برده را به نفع خود مصادره کند.اینبار دشمن می خواهد جنگ را از طریق جدا کردن جمهوری اسلامی از انقلاب اسلامی ببرد.انقلاب اسلامی سند بالا دستی جمهوری اسلامی است و جمهوری اسلامی برای پیروزی راهی جز تبعیت از آن ندارد.انقلاب اسلامی یعنی استقلال، آزادی، جمهوریت، اسلام، نه شرقی نه غربی، عدالت، معنویت، عقلانیت، برابری و برادری، ساده زیستی مسئولان و …

چه باید کرد؟

۲۵ سال پیشرو سرنوشت ساز خواهد بود؛ چه برای جبهه حق و چه برای جبهه باطل.جبهه حق برای ماندن و توسعه به اقدامات ذیل با سرعت بالا(جهادی و انقلابی)نیازمند است:

الف. جنبش نرم افزاری؛ متاسفانه حوزه ها و دانشگاه ها پا به پای رهبری و مردم به وظیفه خود عمل نکرده اند.و بار سنگین انقلاب بیشتر بر دوش رهبری و مردم بوده و هست(این العمار). از بعد از انقلاب تا کنون(۴۰ سال) جوانان ما در دانشگاه ها علوم گوناگونی را که فرا می گیرند، ترجمه علوم غربی است.عجیب است که ما انتظار داریم جوانان ما علوم غربی را بیاموزند و سپس مسئول جمهوری اسلامی بشوند و اسلامی بیندیشند و انقلابی عمل کنند! انقلاب اسلامی سخت نیازمندان مسئولانی است که تربیت شده و پرورش یافته علوم اسلامی باشند تا بتوانند اسلامی بیندیشند و انقلابی عمل کنند. و تا این اتفاق مبارک نیفتد انقلاب عمیقا اسلامی نخواهد شد. لذا بر حوزه ها و دانشگاه هاست که با تولید علم و به خصوص در علوم انسانی به نهضت ننگین ترجمه، مُهر پایان بزنند و مسئولان آتی جمهوری اسلامی را خود تربیت کنند.

ب. تشکیل حزب الله؛ متاسفانه خواص سالم انقلاب اسلامی دچار تفرقه هستند.بر خواص سالم انقلابی لازم است که با تشکیل حزب و تجمیع و جهت دهی نیروهای انقلابی و تبیین اولویت های نظام به سرعت جبهه عمارها را تشکیل بدهند و مبارزه جدی و موثر با فقر و فساد و تبعیض را در دستور کار خود قرار بدهند.

ج. به قدرت رساندن نیروهای انقلابی؛ بر مردم فهیم و بصیر ایران لازم است تا نیروهای انقلابی با سه شاخصه عقلانیت، ساده زیستی و نگاه به داخل(ما می توانیم) را در انتخابات آتی مجلس، ریاست جمهوری و شوراهای شهر به قدرت برسانند و انقلاب را از شر افراد فشل و خودباخته آزاد کنند.

و. تبیین درست دست آوردهای انقلاب اسلامی؛ رسانه ها و هنرمندان موظف هستند با تبیین درست و هنرمندانه دستاوردها و ماهیت معنوی، تاریخی و مادی نظام اسلامی انگیزه لازم و نور امید را برای ادامه راه در دلهای مردم زنده بدارند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق