پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۰۷:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۷

در گفتگو با دکتر حامد فروزان؛

برخورد دوگانه رسانه های غربی با حوادث پاریس و حمله به اتوبوس پاسداران انقلاب/ این رسانه ها برای منافع خود به راحتی دروغ می گویند

این کارشناس رسانه با اشاره به استانداردهای دوگانه برخی رسانه های وابسته به غرب در برابر مفهوم تروریست گفت: این رسانه ها در هیچ زمینه ای به هیچ ارزش اخلاقی پایبند نیستند و صرفاً منافع خودشان مهم تر است حتی اگر برای رسیدن به منافع خود صد درصد دروغ بگویند.

به گزارش ندای اصفهان، دکتر حامد فروزان با اشاره به حادثه تروریستی انجام شده در جاده خاش به زاهدان و شهادت 27 تن از حافظین مرزهای میهن اسلامی اظهار کرد: قطعا این اتفاق در پیشرفت انقلاب اسلامی مؤثر است، خون این شهدا در تاثیرگذاری بیشتر انقلاب چه در خارج از کشور و چه در داخل، نقش آفرین خواهد بود.

این استاد سواد رسانه تصریح کرد: فضای رسانه فضایی است که تلاش می کند این موضوع را به هر مفهومی که خودش دنبال آن است القا کند؛ ما رسانه خنثی نداریم اگر این ادعا وجود داشته‌ باشد که رسانه بدون هیچ مبنای ایدئولوژیک صرفاً برای رسانه و اطلاع رسانی است یک ادعای کذبی است و اساساً در دانش ارتباطات این ادعا رد می شود به خاطر اینکه هر رسانه‌ مبانی فکری و ایدئولوژی خاص خودش را دارد و از آن منظر مباحث خود را انتخاب و پوشش می دهد.

وی افزود: یکی از کارکردهای رسانه برجسته سازی اخبار و موضوعات مرتبط بر مبنای نگاه ایدئولوژی است، البته اگر بخواهیم یک نگاه جهانی داشته‌ باشیم انتظار می رود در همه رسانه ها یک سری ارزش های حرفه ای رعایت شود و از آن ارزش ها عدول نکنند؛ انتظار حداقل از رسانه ای که در مسیر رسانه‌ ها و در جریان و شبکه های رسانه ای دنیا قلمداد می شود رعایت اصول اخلاق حرفه ای رسانه ای است فارغ از اینکه ایدئولوژی آن ها چیست.

فروزان با اشاره به رعایت نکردن اصول اخلاقی برخی از رسانه ها افزود: متاسفانه بعضی از رسانه ها مثل شبه رسانه «آمدنیوز» به دلیل وابستگی شدیدی که به جریان سلطه دارند آن جایی که متناسب با منافع خود باشد تمامی اصول اخلاقی و ارزش های حرفه ای را زیر پا می گذارند.

وی در ادامه بیان کرد: برخی از رسانه ها در پردازش مفهوم تروریسم به گونه ای عمل می کنند که گاهی اوقات اعتراضات به حق یک صنف مورد توجه قرار نمی گیرد و آن ها را هم تروریسم تلقی می کنند؛ متاسفانه گاهی دیده می شود اعمال وحشیانه و خشنونت بار کسانی که علیه عامه مردم آتش می گشایند در تعریفی که خودشان از تروریسم دارند هم به عنوان پدیده تروریستی قلمداد نمی شود چون متناسب با منافع آن رسانه ها هستند.

فروزان خاطر نشان کرد: پوشش اخبار اعتراضات جلیقه زردها در فرانسه که در همین ایام در حال رخ دادن است به عنوان گروه های تروریستی قلمداد می شود اما برخی از آشوب های میدانی که در برخی مواقع در داخل ایران رقم خورده و یا حوادث تروریستی مثل اهواز و جاده خاش که کاملا تروریستی و جزء ترورهای کور بوده است از منظر این رسانه های مدعی که هیچ بار اخلاق حرفه ای را رعایت نمی کنند متأسفانه ترور تلقی نمی شود بلکه یک فعالیت آزادی خواهانه است.

وی اذعان کرد: عملکرد این رسانه ها اولا دارای تناقض آشکار است ثانیاً با اصول اخلاق حرفه ای کار رسانه ای در سراسر دنیا تناسب ندارد و پیامی که برای دوستان آن ها در داخل دارد این است که در هیچ زمینه ای به هیچ ارزش اخلاقی پایبند نیستند و صرفاً منافع خودشان مهم تر است حتی اگر برای رسیدن به منافع خود صد درصد دروغ بگویند و یک واقعه را کاملا برعکس جلوه بدهند.

انتهای پیام/ صاحب نیوز

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

  1. نوری گفت:

    سلام. از مردم اصفهان بخاطر حضور در مراسم تشییع شهدا تشکر میکنم عرض کنم من خواستم بگم شهادت این عزیزان از بی تدبیری مدیران در […] میباشد چرا افرادی که ولایت فقیه رو قبول ندارند[…] به مسئولین بگویید اگر میخواهید. دیگه شهید ندیم طرح شهید شوشتری که خود آنان بهتر میدانند از بیخ بردارند آنوقت اگر کسی شهید شد به من لعنت کنید. پاسدار بازنشسته نوری

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715