چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۱:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰

کوهکن:

به دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان اجحاف شده است

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان استان اصفهان جلسه‌ای با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی داشتند و دراین جلسه به مسائل مختلف از جمله اجحاف‌هایی که به دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان طی سالیان دراز انجام گرفته بود اشاره شد.

به گزارش ندای اصفهان، محسن کوهکن شامگاه جمعه در آئین افتتاح مرکز خیرساز جامع خدمات سلامت شهر ورنامخواست با تبریک ایام دهه فجر، اظهار داشت: فلسفه برگزاری اینگونه مراسم‌ها حضور مسئولان در کنار مردم و تقدیر از تلاش همه دست اندرکارانی است، که ثمره زحمات آنها ارایه خدمات شایسته و با کیفیت است و باید توجه داشت این مسئله مصداق امر به معرف و نهی از منکر است.

وی افزود: رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنجان با دلسوزی پروژه‌های حوزه بهداشت و درمان این شهرستان را دنبال کرده تا به بهره‌برداری برسند و در نهایت آثار بهره برداری از این پروژه‌ها شامل حال مردم شود و باید قدردان زحمات کارشناسان و پرسنل زحمتکش شبکه بهداشت و درمان بود که به عنوان کارگردانان پشت صحنه اینگونه فعالیت ها در حال تلاش و خدمت رسانی به مردم هستند.

نماینده مردم شهرستان لنجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: طی روزهای اخیر شاهد بهره‌برداری و افتتاح پایگاه ثابت انتقال خون که توسط خیرنیک اندیش ساخته شده بود، بودیم و تمرکز ما نیز به دلایل و حساسیت‌های که در شهرستان لنجان وجود دارد بر روی ارتقای این مرکز ثابت به مرکز جامع اهدا قرار داشت.

وی با بیان اینکه ارتقای مرکز ثابت انتقال خون به مرکز جامع اهدا درگرو به حد مطلوب رسیدن اهداء کنندگان خون است، خاطرنشان کرد: در آئین بهره‌برداری مطرح شد که اگر تلاش برای ترویج فرهنگ نذر خون و استقبال مردم برای حضور در این مرکز انجام نگیرد زحمات خیر و سرمایه‌گذاری انجام شده در این پروژه راکد خواهد ماند و هدف والایی که در احداث این مرکز دنبال می‌شود به نتیجه ختم نخواهد ‌شد.

کوهکن خاطرنشان کرد: خوشبختانه براساس گزارشات ارائه شده استقبال مردم شهرستان لنجان از روزهای آغاز بکار این مرکز برای اهدای خون به گونه‌ای بوده که ظرفیت فعلی این مرکز پاسخگوی مراجعات نبوده و این نشان از ایثار و گذشت مردم دارد که باید قدردان آن بود.

وی با اشاره به ﻧﻘﺶ ﭘﺰﺷﻜﺎن در ﻧﻈﺎم ﺳﻼﻣﺖ، بیان کرد: در فرهنگ عمومی کشور، نام پزشک زمانی بر زبان‌ها جاری می‌شود که دچار بیماری می‌شویم و این درحالیست که مراجعه به مراکز جامع خدمات سلامت و پزشک برای اطمینان و تداوم سلامت بوده و برهمین اساس باید با فرهنگسازی مردم را تشویق به استفاده از این مراکز و تکمیل پرونده سلامت کنیم.

بیشتر بخوانید

نماینده مردم شهرستان لنجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی هزینه سنگینی در سطح کشور حوزه بهداشت و درمان کرده است و این مهم هدفی جز ارایه خدمت و کاهش هزینه های درمان نداشته است اما بسیاری از مردم از آن بی اطلاع هستند و قطعا اطلاع رسانی در این زمینه می‌تواند منجر به کاهش هزینه های درمان و ارتقای سلامت آحاد مردم جامعه شود.

وی افزود: کشورهایی در دنیا وجود دارد که به نان و سوخت مردم کشور خود یارانه اختصاص نمی‌دهند اما بر روی بهداشت و درمان آنها یارانه پرداخت می‌کنند و این مهم نشان از اهمیت موضوع بهداشت و درمان دارد.

کوهکن با بیان اینکه یکپارچه شدن فعالیت‌های دو حوزه بهداشت و درمان، بسیار حایز اهمیت است، گفت: امروز بیمارستان‌های دولتی در کشور خدمات ارزنده‌ای به بیماران ارائه می‌کنند اما برخی تبلیغات سوء سبب شده اطمینان مردم از بیمارستان‌های دولتی سلب شود و این ظلمی بزرگ به اینگونه بیمارستان‌ها به شمار می‌آید، باید توجه داشت نظام مقدس جمهوری اسلامی اعتبارات سنگینی را هزینه کرده است و همه برنامه نظام آن است که اطلاعات درمانی هر فرد در قالب پرونده‌ای دیجیتال ایجاد شود.

وی اظهارداشت: با ثبت دیجیتال این اطلاعات فرد در زمان مراجعه به هر مرکز درمانی، اطلاعات او در این پرونده ثبت خواهد شد تا در نهایت مشخص شود بطور مثال آیا بیمار نیازمند سی تی اسکن بوده و یا با تشخیص بالینی می‌توانستند بیماری را تشخیص دهند که این مسئله به هدایت بیمار به سمت کسب نتیجه مطلوبتر و کاهش هزینه‌های درمان مردم ختم خواهد شد.

نماینده مردم شهرستان لنجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ثبت اطلاعات در سامانه سیب نیازمند حمایت و مراجعه همه جانبه مردم بوده که در نهایت منجر به ارجاع مناسب بیماران از حوزه بهداشت به درمان و کاهش هزینه‌ها می‌شود.

وی گفت: نمایندگان استان اصفهان جلسه‌ای با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی داشتند و دراین جلسه به مسائل مختلف از جمله اجحاف‌هایی که به دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان طی سالیان دراز انجام گرفته بود اشاره شد به گونه‌ای که امروز رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با ایثار و سختی این مجموعه مهم اداره می شود و امیدواریم این مسئله در آینده‌ای نزدیک برطرف شود.

انتهای پیام/

منبع:خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به همدیگر «همکلاسی» هدیه بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به همدیگر «همکلاسی» هدیه بدهیم!
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق