پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰

دستاوردها و تهدیدهای داخلی و خارجی انقلاب اسلامی در چهلمین فجر فاطمی

نگاهی به ماهیت معنوی، تاریخی و مادی انقلاب اسلامی خواهیم افکند تا با دستاوردهای انقلاب اسلامی اندکی بیشتر آشنا شویم و در پایان گوشه نگاهی نیز به تهدیدهای داخلی و خارجی انقلاب اسلامی خواهیم کرد.

ندای اصفهان- مهران آدرویش

برای فهم ارزش انقلاب اسلامی و دفاع جانانه تا پای شهات از انقلاب اسلامی لازم است ماهیت انقلاب اسلامی را بشناسیم. آنچه امروز از انقلاب اسلامی می شنویم بیشتر “ماهیت مادی” انقلاب است و از “ماهیت معنوی” و “ماهیت تاریخی” انقلاب اسلامی کمتر گفتگو می کنیم.

و این در حالی که ماهیت معنوی انقلاب اسلامی تنیده در مقاومت فاطمی و از ارزش ابدی برخوردار است و درک و شناخت ماهیت تاریخی انقلاب نیز مقدم بر ماهیت مادی آن است. لذا در ادامه مقاله گوشه نگاهی به ماهیت معنوی، تاریخی و مادی انقلاب اسلامی خواهیم افکند تا با دستاوردهای انقلاب اسلامی اندکی بیشتر آشنا شویم و در پایان این مقاله گوشه نگاهی نیز به تهدیدهای داخلی و خارجی انقلاب اسلامی خواهیم نمود.

هدف فاطمه سلام الله علیها از مبارزات نفس گیر چه بود؟

فریادهای فاطمه زهراء سلام الله علیها، گریه های شبانه روزی اش، مقاومتهایش، کتک خوردنهایش، سخنرانی ها و افشاگریهایش و … برای چه امری بود؟ آیا برای تصاحب قدرت و ثروت جهت همسرش بود؟.

واقعیت این است که نفس حکومت برای فاطمه و علی سلام الله علیهما پشیزی ارزش نداشت؛ کما این که علی علیه السلام در حالی که برای چندمین بار مشغول وصله زدن کفشش بود از ابن عباس سوال کرد این کفش چقدر می ارزد؟ ابن عباس گفت آقا! کسی نمی خرد! حضرت لنگه دیگر آن را هم کنارش گذاشت و فرمود حالا چند؟ عرض کرد آقا! فرقی نمی کند کسی نمی خرد.حضرت فرمود حالا یک قیمتی بگذار؟ ابن عباس گفت بَعضُ دِرهَم(زیر یک درهم).حضرت فرمود: ابن عباس! این کفش از حکومت بر شما نزد من عزیزتر است مگر اینکه به وسیله فرماندهی و حکومت بر شما بتوانم حق(یعنی قانون و نظام اسلام) را برقرار سازم؛ و باطل(یعنی قانون و نظامات ناروا و ظالمانه) را از میان بردارم(منهاج البراعه، ج۷، ص۲۱۳).

در خطبه ۳ نهج البلاغه می فرماید: أما وَ الَّذی فَلَقَ الْحَبَّهَ وَ بَرَأَ النَّسَمَهَ، لَوْ لا حُضُورُ الْحاضِرِ وَ قِیامُ الْحُجَّهِ بِوُجُودِ النّاصِرِ وَ ما أَخَذَ اللَّهُ عَلَی الْعُلَماءِ أَنْ لا یُقارُّوا عَلی کِظَّهِ ظالِمٍ وَ لا سَغَبِ مَظْلُومٍ، لأَلْقَیْتُ حَبْلَها عَلی غارِبِها وَ لَسَقَیْتُ آخِرَها بِکَأْسِ أَوَّلِها؛ وَ لَأَلْفَیْتُمْ دُنْیاکُمْ هذِهِ أَزْهَدَ عِنْدی مِنْ عَفْطَهِ عَنْزٍ؛

سوگند به آنکه بذر را بشکافت و جان را بیافرید، اگر حضور یافتن بیعت کنندگان نبود و حجت بر لزوم تصدی من با وجود یافتن نیروی مددکار تمام نمی شد، و اگر نبود که خدا از علمای اسلام پیمان گرفته که بر پرخوری و غارتگری ستمگران و گرسنگی جانکاه و محرومیت ستمدیدگان خاموش نمانند، زمام حکومت را رها می ساختم و از پی آن نمی گشتم. و دیدید که این دنیاتان و مقام دنیایی تان در نظرم از نمی که از عطسه بزی بیرون می پرد ناچیزتر است.

پس فاطمه سلام الله علیها برای چه امری آن قدر غصه خورد که نَـاحِلَهَ الْـجِسْم، منهده الرکن و کاخیال شد؟ آن قدر جسم شریفش آب شد که سلمان ره گفت: من پیرمرد نیز می توانستم به تنهایی تابوت او را بلند کنم! خیرالنساء برای چه می جنگید؟

پاسخ این است که حضرت زهرا با آن بصیرت الهی خود می دید که با کنار زدن امیرالمومنین “حکومت الله” به “حکومت بشر” تنزل می کند.حق کنار زده می شود و باطل به جای آن می نشیند.روز می رود و شب می آید(و اللیل اذا یغشی).عدالت می رود و ظلم می آید.حق می رود و باطل می آید.اتحاد می رود و اختلاف می آید.خدا می رود و شیطان می آید.کوخ می رود و کاخ می آید.صلح می رود و جنگ و خونریزی می آید.نور می رود و ظلمت می آید(الله ولی الذین آمنوا یخرجهم من الظلمات الی النور و الذین کفروا اولیائهم الطاغوت یخرجونهم من النور الی الظلمات…).ایمان می رود و کفر می آید.

حضرت زهرا تغییر احکام نورانی اسلام را می دید. حجاج بن یوسف ثقفی ها را می دید. کربلا را می دید. حق وتو را می داد. حاکمیت قانون جنگل را می دید. داعش را می دید. آل سعود را می دید. حکومت شیطان را می دید. سقوط انسان و خروجش از بهشت امامت و ولایت و انسانیت و بندگی خدا را می دید. او تمام آینده بشر را می دید و برای کلید خوردن همه بدبختی های بشر فریاد می زد، اشک می ریخت، می سوخت و روز به روز ذوب می شد.

او می دید که درب خانه علی؛ همان دری که باب الله بود، مَثَلَ نُورِهِ بود، بُیُوت اَذِنَ الله أَنْ تُرْفَعَ وَیُذْکَرَ فِیهَا اسْمُهُ بود، دری که تنها راه سعادت انسان بود دارد بسته می شود و جهان در تاریکی مطلق فرو می رود(وَاللَّیْلِ إِذَا یَغْشَى / …کَظُلُمَاتٍ فِی بَحْرٍ لُجِّیٍّ یَغْشَاهُ مَوْجٌ مِنْ فَوْقِهِ مَوْجٌ مِنْ فَوْقِهِ سَحَابٌ ظُلُمَاتٌ بَعْضُهَا فَوْقَ بَعْضٍ إِذَا أَخْرَجَ یَدَهُ لَمْ یَکَدْ یَرَاهَا وَ مَنْ لَمْ یَجْعَلِ اللَّهُ لَهُ نُورًا فَمَا لَهُ مِنْ نُورٍ.نور ۴۰) او می دید…. پس برای این که آن ظالمان از خدا بی خبر، آن غنی شدگان در هوای نفس موفق نشوند، باب الله را به طور کامل ببندند و حداقل روزنه ای برای یافتن هدایت طالبان باقی بماند در حرکتی شجاعانه، غریبانه و مظلومانه جسم باردار خویش و تمام شخصیت معنوی و اجتماعی خویش را لای در قرار داد تا درب بهشت برای همیشه تاریخ باز بماند و نور اهل بیت نبوت، روشنی بخش راه آیندگان باشد.

انقلاب فاطمی؛ ماهیت معنوی انقلاب اسلامی(رابطه بین انقلاب اسلامی و مبارزات سیاسی فاطمه زهراء)

در دنیایی که انسان جایگزین خدا شده بود (اومانیسم) و ارزش انسان از سگ امریکایی کمتر و نفسها در سینه ها حبس و نفسانیت در قالب لیبرالیسم می رفت تا پایان تاریخ را اعلام نماید مردی از نسل زهرای اطهر، از قم قیام نمود و انقلابی را رقم زد که حقیقتا “انفجار نور” بود. آن نور از پس چهارده قرن در دنیایی پر از ظلمت و جنگ و خونریزی و ظلم و ستم و نفسانیت و حیوانیت، بار دیگر تلاءلوء نمود و “جانشینی انسان برای خداوند” را بر سر “جایگزینی انسان به جای خداوند” فریاد کشید.

حرف امام ره همان حرف خیرالنساء بود.آن روز فاطمه گفت “حکومت الله” اما کسی او را یاری نکرد و امروز امام ره گفت حکومت از آن خداست(لا حکم الا لله) و مردم شریف ایران روح خدا را یاری کردند.

آنها که حکومت را حسب آیات و روایات بسیار؛ تنها حق خدا و رسول و امام و در زمان غیبت حق فقیه جامع الشرایط می بینند و بر سر پنجمی(طاغوت)  فریاد می کشند و به او کفر می ورزند(فمن یکفر بالطاغوت و یومن بالله) به ریسمانی محکم و مورد وثوق درآمیخته اند(فقد استمسک بالعروه الوثقی).اینان هم دنیای خود را و هم آخرت خود را بعد از امتحاناتی سخت، حسنه خواهند یافت

( أَ حَسِبَ النَّاسُ أَنْ یُتْرَکُوا أَنْ یَقُولُوا آمَنَّا وَ هُمْ لا یُفْتَنُونَ/ وَلَقَدْ فَتَنَّا الَّذِینَ مِن قَبْلِهِمْ فَلَیَعْلَمَنَّ اللَّهُ الَّذِینَ صَدَقُوا وَلَیَعْلَمَنَّ الْکَاذِبِینَ / مَن کَانَ یَرْجُو لِقَاء اللَّهِ فَإِنَّ أَجَلَ اللَّهِ لَآتٍ وَهُوَ السَّمِیعُ الْعَلِیمُ / وَمَن جَاهَدَ فَإِنَّمَا یُجَاهِدُ لِنَفْسِهِ إِنَّ اللَّهَ لَغَنِیٌّ عَنِ الْعَالَمِینَ / وَالَّذِینَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ لَنُکَفِّرَنَّ عَنْهُمْ سَیِّئَاتِهِمْ وَلَنَجْزِیَنَّهُمْ أَحْسَنَ الَّذِی کَانُوا یَعْمَلُونَ / و العاقبه للمتقین)

انقلاب اسلامی مردم ایران را با فاطمه سلام الله علیها گره زد و آنان را تحت ولایت خیرالنساء درآورد.انقلاب اسلامی محبان فاطمه را شیعیان فاطمه کرد. انقلاب اسلامی از مردم ایران “مومنانی مجاهد” ساخت، انقلاب اسلامی کفر به طاغوت را زنده کرد و به آن جلوه ای اجتماعی سیاسی بخشید(یکفر بالطاغوت).انقلاب اسلامی دست در دهان ابرقدرتها کرد و لبنان و سوریه و عراق و فلسطین و یمن و … را از حلقوم آنان بیرون کشید و به آن هضم شدگان در ذلت، عزت داد، مقاومت داد، هویت داد و آنان را بعد از این که مرده بودند با دم مسیحائی خود حیاتی دوباره بخشید.

در دنیای اسلام که در برابر ظلم و ستم احدی نُطُق نمی کشید انسانهایی همچون شهید حججی ها تربیت شدند که خدا را دوست دارند و خدا نیز آنها را دوست دارد.آنها در برابر مومنین خاضع و در برابر کافران ستمگر عزیزاند و در راه خدا جهاد می کنند و از سرزنش کفار ترسی به دل راه نمی دهند و این فضل خداوند است که به هر کس بخواهد می دهد.

آنچه انقلاب اسلامی می تواند بسازد و بقیه نمی توانند بسازند “انسان” است. اگر دیگران هم می توانند جوانان پاک و مومن و شجاعی مثل همت ها، بروجردی ها، کاظمی ها، خرازی ها، باکری ها، حججی ها بسازند بسم الله.

راستی! چه خوب است که ایرانیان، نظر خداوند را درباره خود بشنوند و از آن تخطی نکنند.یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنوا مَن یَرتَدَّ مِنکُم عَن دینِهِ فَسَوفَ یَأتِی اللَّهُ بِقَومٍ یُحِبُّهُم وَیُحِبّونَهُ أَذِلَّهٍ عَلَى المُؤمِنینَ أَعِزَّهٍ عَلَى الکافِرینَ یُجاهِدونَ فی سَبیلِ اللَّهِ وَلا یَخافونَ لَومَهَ لائِمٍ ذلِکَ فَضلُ اللَّهِ یُؤتیهِ مَن یَشاءُ وَ اللَّهُ واسِعٌ عَلیمٌ(مائده ۵۴)

آری! این آیه در حق ایرانیان نازل شده و قرآن کریم از پس چهارده قرن پیش ایرانیان را به این اوصاف توصیف نموده؟(حدیث امام صادق ع ذیل آیه ۵۴ مائده). بنا بر روایت رسول خدا، مردم ایران کسانی هستند که اگر علم و دین و ایمان در ثریا هم باشد به آن دست پیدا خواهند کرد.مردم ایران دوست دار خدا و خدا دوست دار آنان است، در برابر مومنین خاضع و در برابر کفار عزیز و شکست ناپذیراند، مجاهد فی سبیل الله و از سرزنش دنیای کفر ترسی به دل راه نمی دهند و این فضل خداست که به ملت شریف و جوانمرد ایران عنایت شده است.

اوصافی که اوج شکوفایی و ظهور آنها را در انقلاب اسلامی شاهدیم.در دنیایی که همگان سر در آخورش دارند اما مردم جوانمرد و غیور ایران بعد از ۴۰ سال هزینه های سنگین و طاقت فرسا، محکم و استوار “پرچم حاکمیت الهی” را بر دوش می کشند و از مظلومان جهان تمام قد دفاع می نمایند و اجازه نمی دهند نور خدا و انسانیت و صراط مستقیم در زمین خاموش گردد.

اینها ارزش واقعی انقلاب اسلامی است.ارزشهایی که هیچ قیمتی جز بهشت و رضایت خدا برای آن نخواهید یافت.این ماهیت معنوی انقلاب اسلامی است.اگر مردم ایران بابت این انقلاب و مقاومت و هزینه هایی که در قبال حفظ آن صرف نموده اند می دانستند چه پاداشی در دنیا و آخرت نصیب آنها خواهد شد بیش از پیش قدر این انقلاب و فجر فاطمی را می دانستند و برای حفظ آن از هیچ فداکاری دریغ نداشتند.(اربعین انقلاب ما بهار فاطمه است).

در پایان این بخش باید بگویم انقلاب مردم ایران نه تنها فاطمی و حسینی که مهدوی نیز می باشد و مقدمه و نقطه شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام به پرچمداری حضرت حجت – ارواحنا فداه – است که خداوند بر همه مسلمانان و جهانیان منت نهد و ظهور و فرجش را در عصر حاضر قرار دهد؛ چرا که انقلاب اسلامی همچون مانوری اجتماعی سیاسی از سوی شیعیان جهت آمادگی برای ظهور است.

در این مانور شیعیان بسیاری از آنچه را که در زمان حکومت مهدی عج رخ خواهد داد تجربه می کنند تا در انقلاب مهدوی که در ابعاد جهانی خواهد بود از آمادگی های لازم برخوردار باشند.شیعیان در انقلاب اسلامی، جنگ را، خیانت دوستان و دشمنان را، تحریمها را، امدادهای غیبی را، صبر را، برکات تبعیت از ولایت را، نکبت تبعیت نکردن از ولی را، رویش ها و ریزش ها و … را تجربه کردند و اینها، شیعیان را آب دیده و آماده ظهور و یاری نمودن امامشان در آن انقلاب عظیم الهی و گردنه های سخت و سهمگین مبارزه با سلطنت شیطان خواهد نمود. انقلاب اسلامی شیعیان را برای درک بهتر و تصمیمات درست تر در آزمایش های دوران قیام مهدی آماده می سازد و لذا انقلاب اسلامی زمینه ساز و مقدمه ظهور منجی عج است.

آری! انقلاب اسلامی پرچم دار حاکمیت خداوند و گوهری بسیار ذی قیمت است که گرچه عده ای معدود آن را به شهوات و نادانی ها و کم کاری ها و بی غیرتی های خود ملوّث ساخته اند اما همچنان نزد خدا و انسانهای بصیر از سکه نیفتاده و دریایی است که بزودی کف های باطل را کنار خواهد زد و زلال کوثر خویش را آشکار خواهد نمود(جاء الحق و زهق الباطل ان الباطل کان زهوقا).

ماهیت تاریخی انقلاب اسلامی

اگر کتابی را از وسط بخوانیم و ندانیم مطالب قبلی آن چه بوده آن کتاب برای ما جذابیتی نخواهد داشت و به پایان نخواهد رسید اما اگر از اول خوانده شود به ادامه آن علاقه بیشتری نشان خواهیم داد.

اگر کسی از اول ثروتمند نباشد و به مرور پله های ترقی را بپیماید با اطلاع از گذشته خود لذت بیشتری از ثروت خود خواهد برد.همینطور اگر ما ندانیم در گذشته بر شیعه چه گذشته و از کجا به کجا رسیده ایم، هرگز موقعیت عالی و استثنایی را که امروز انقلاب اسلامی و تشکیل حکومت شیعی اثنی عشری(با تمام مبانی عقیدتی شیعه) در اختیار ما گذاشته درک نخواهیم کرد و مثل ثروتی خواهد بود که مفت به چنگ آورده باشیم و قدر آن را ندانیم.اما اگر بدانیم بر شیعیان چه گذشته موقعیت استثنایی و بی نظیر خود را(که شیعیان در خواب هم نمی دیدند) تشخیص خواهیم داد و هرگز حاضر نخواهیم شد گوهر گرانبهای انقلاب اسلامی را به خاطر گرد و غباری که روی نشسته، کنار بگذاریم بلکه ضمن حفظ آن در رفع آلودگی های آن تلاش خواهیم نمود.

بعد از حکومت رسول خدا و حکومت ۵ ساله علی و حسن علیهما سلام تا انقلاب اسلامی هرگز حکومت اسلامی نداشته ایم.بله حکومت مسلمانان داشته ایم اما حکومت اسلامی که محور آن حاکمیت ولی خداست نداشته ایم. و امروز بعد از ۱۴ قرن به برکت انقلاب اسلامی می توانیم در حکومت اسلامی زندگی کنیم و از برکات ابدی و دنیوی آن بهره مند باشیم و این حرف برای مومنین و انسانهای معناگرا ارزش خاص خود را دارد.

برای این که بدانیم “انقلاب اسلامی موقعیت بی نظیر و استثنایی شیعه است” و درک درستی از این موقعیت پیدا کنیم پیشنهاد می کنم کتاب”چهارده قرن تلاش شیعه برای ماندن و توسعه” تالیف حجت الاسلام روح الله حسینیان را مطالعه کنید.این کتاب تاریخ شیعه را از زمان رسول اکرم صل الله علیه و آله تا انقلاب اسلامی بررسی نموده است.

ماهیت مادی انقلاب اسلامی

یکی دیگر از اموری که در ادامه راه موجب دلگرمی و دفاع تمام قد از انقلاب اسلامی است توجه به دستاوردهای مادی انقلاب است.دستاوردهایی که متاسفانه به خوبی و هنرمندانه منعکس نمی شود.و دشمنان نیز در کنار این ضعف خودیها با بزرگ نمایی و سیاه نمایی مشکلات در تخریب چهره انقلاب، ناکارآمد نشان دادن انقلاب و نا امید کردن مردم سعی بلیغ دارند.

دستاوردهایی که رتبه ایران را جزء ده کشور اول دنیا قرار داده، دستاوردهایی که ایران را جزء چهار ابر قدرت دنیا قرار داده، دستاوردهایی که بومی و داخلی هستند نه وارداتی و قابل تحریم.دستاوردهایی که دشمن را منکوب و رعب و وحشت را به جان آنها انداخته.دستاوردهایی که ما می توانیم را در زمینه های گوناگون سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، علمی، صنعتی، نظامی، پزشکی، کشاورزی، ورزشی، هوا فضا، نانو تکنولوژی، زیردریایی، اختراعات و تولید علم و … زنده و پویا نموده.دستاوردهایی خلاقانه، نو و مبتکرانه و … به عنوان نمونه؛

رتبه جهانی ایران قبل از انقلاب در صنعت رتبه ۶۴ بوده در حالی که بعد از انقلاب رتبه ۱۹ جهان است.

رتبه جهانی ایران قبل از انقلاب در امور نظامی وابستگی کامل به امریکا بوده در حالی که بعد از انقلاب رتبه ۶ جهان است.

رتبه جهانی ایران قبل از انقلاب در پزشکی رتبه ۴۳ بوده در حالی که بعد از انقلاب رتبه ۱۰ جهان است.

رتبه جهانی ایران قبل از انقلاب در کشاورزی رتبه ۳۰ بوده در حالی که بعد از انقلاب رتبه ۱۰ جهان است.

رتبه جهانی ایران قبل از انقلاب در ورزش رتبه ۷۰ بوده در حالی که بعد از انقلاب رتبه ۱۳ جهان است.

رتبه جهانی ایران قبل از انقلاب در هوا و فضا رتبه ۰ بوده در حالی که بعد از انقلاب رتبه ۸ جهان است.

رتبه جهانی ایران قبل از انقلاب در نانوتکنولوژی رتبه ۰ بوده در حالی که بعد از انقلاب رتبه ۳ جهان است.

رتبه جهانی ایران قبل از انقلاب در زیردریایی رتبه ۰ بوده در حالی که بعد از انقلاب رتبه ۶ جهان است.

رتبه جهانی ایران قبل از انقلاب در اختراعات ۹۵ بوده در حالی که بعد از انقلاب رتبه ۲ جهان است.

رتبه جهانی ایران قبل از انقلاب در تولید علم ۰ بوده در حالی که بعد از انقلاب رتبه ۴ جهان است.

پیش از انقلاب سهم زنان از کرسی استادی دانشگاه ۱٫۴ درصد بود که این رقم اکنون به ۲۰ درصد رسیده است.

تعداد فارغ التحصیلان زن دانشگاهی در سال ۵۵ حدود ۶ درصد از کل آنها بوده است در حالی که اکنون ۴۴ درصد از فارغ التحصیلان دانشگاهی را زنان تشکیل می دهند. همچنین تعداد پزشکان زن قبل از انقلاب اسلامی ۳ هزار و ۵۰۰ نفر بوده که در سال ۹۵ به حدود ۶۰ هزارنفر رسیده است. آمار پزشکان متخصص زن نیز از ۵۹۷ نفر قبل از انقلاب با افزایش ۵۰ برابری به ۳۰ هزار نفر در حال حاضر رسیده است.

جمعیت دارای تحصیلات عالیه از ۳۱۰۰۰۰ نفر به ۵۴۷۴۰۰۰ نفر در سال ۹۰ رسیده است. تعداد دانشجویان از ۱۷۰۰۰۰ نفر به ۴۰۰۰۰۰۰ نفر افزایش یافته است. تعداد دانشجویان دکتری تخصصی با رشد ۶۰ برابری از ۹۴۵۸ نفر به ۵۸۰۶۳۸ نفر افزایش یافته است. ایران در سال ۵۵ در هیچ عرصه‌ای قطب علمی نبوده؛ در حالیکه تا سال ۹۰ در ۱۴۲ حوزه به قطب علمی رسیده است. در سال ۵۵ رشد رتبه علمی ایران ۵۲ جهان بوه و در سال ۹۰ به رتبه ۱۷ جهان رسیده است.

ایران در سرعت رشد علمی از رتبه ۴۰ به رتبه اول رشد علمی جهان رسیده و در رتبه‌های المپیادهای علمی، انرژی هسته‌ای، هوافضا، سلول‌های بنیادین و نانو تکنولوژی، جزو ۱۰ کشور اول جهان است. همچنین سهم ایران در کمیّت تولید علم در جهان از سه صدم درصد در قبل از انقلاب، به پنجاه و دو صدم درصد در بعد از انقلاب رسیده است.

نویسندگان زن قبل از انقلاب کمتر از ۱۰ نفر بوده که اکنون به حدود ۴۰۰۰ نفر رسیده است.

در سال های قبل از انقلاب که حضور بی حجاب زنان اجباری بود، تعداد حضور زنان در مسابقات خارجی ۶ مورد بود اما اکنون این میزان به ۱۲ هزار مورد رسیده است. کل مدال آوری زنان قبل از انقلاب نیز ۵ مورد و عمدتا آسیایی بوده است، اما پس از انقلاب ۱۶۰ مدال که بسیاری از آنها جهانی است توسط زنان کسب شده است. امید به زندگی زنان در سال های قبل از انقلاب نیز ۵۴ سال بوده که اکنون به ۷۸ سال افزایش یافته است.

تعداد فیلم های تولیدی سینمای ایران در یک سال بعضا از ۱۵۰ فیلم فراتر می رود و بی شک ایران یکی از ۱۰ کشور بزرگ تولید فیلم در دنیا است.

در زمینه پزشک متخصص نیز از جمعیت ۷۰۰۰ نفر در سال ۵۷ به جمعیت ۷۲٫۷۹۲ پزشک متخصص در حال حاضر رسیده‌ایم و از ۵۲ کشور دنیا برای درمان به ایران مراجعه می کنند.

ایران بعد از انقلاب در زمینه چشم پزشکی و در مغز و اعصاب رتبه ۱ خاورمیانه و در جراحی قلب کودکان رتبه ۱ دنیاست.

تعداد جمعیت تحت پوشش بیمه ۱٫۸۰۰٫۰۰۰ نفر بوده و امروز ۶۵٫۰۰۰٫۰۰۰ نفر است.

افزایش ١٠٠ برابری سرمایه‌گذاری در بخش بهداشت و درمان بعد از انقلاب اسلامی منجر به رشد ۴٠٠ درصدی شاخص‌های بهداشتی و درمانی طی سال‌های پس از پیروزی انقلاب شده است که شاخص “امید به زندگی” نیز در مقایسه با قبل از انقلاب از ۵٠ به ٧۵ سال رسید.

تعداد ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی از حدود ۶٠٠ نفر قبل از پیروزی انقلاب به حدود ۶ هزار نفر در سال افزایش یافت. سال ۵۷،  تعداد کل پزشکان دارای کارت نظام پزشکی حدود ١٧ هزار نفر بود،  در حالی که طی سال‌های گذشته، حدود۱۴۰هزار پزشک در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور تربیت شده‌اند. در حال حاضر حدود ٩٧ درصد داروهای مورد نیاز در داخل کشور تولید می‌شود و در بیمارستان‌های کشور حدود ٩٠ هزار تخت وجود دارد، در حالی که قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، تعداد تخت‌های بیمارستانی در کشور در مجموع ١۵ تا ٢٠ هزار تخت بود.

(موارد فوق به نقل از رضا سراج از فعالان رسانه ای، مهندس ضرغامی رییس اسبق صدا و سیما، باشگاه خبرنگاران جوان)

برای مطالعه بیشتر دستاوردهای مادی انقلاب اسلامی در ابعاد گوناگون می توانید به کتابهایی که در این زمینه تالیف شده مراجعه نمایید.

تهدیدهای داخلی و خارجی انقلاب اسلامی

تهدیدهای خارجی:

شبیخون فرهنگی از طریق ماهواره ها، کانال های اجتماعی، هالیوود، عناصر خودفروخته غربگرا در دانشگاه ها و دولت و سیلبریتی ها و… در راستای تضعیف اعتقادات جوانان و راه‌اندازی جنگ نرم و باورسوزی و باورسازی توسط دشمنان.

تحریمهای اقتصادی و تضعیف قدرت نظامی

جنگ روانی و ایجاد رعب و وحشت در عرصه های نظامی و سیاسی و اقتصادی

ناکارآمد نشان دادن نظام و ایجاد یاس و نا امیدی از طریق رسانه ها

 تهدیدهای داخلی:

فراموش کردن خدا

خودباختگی و ترسیدن از دشمن

بی بصیرتی

نفوذ نفوذیها

نا امیدی

عدم تشخیص اولویتها

در دست گرفتن انقلاب توسط نامحرمان

اشرافی گری و شکل گیری طبقات اجتماعی و جدایی و از دست دادن مردم

فرار مغزها

فقر و فساد و تبعیض

عدم حضور به موقع در صحنه

تضعیف ولایت فقیه

سوالات بی پاسخ

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق