یکشنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۱:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۲
آیت‌الله جوادی آملی:
 قیام جامعه اسلامی آل سعود را به درک واصل می‌کند   

مفسر قرآن کریم ضمن محکومیت تصمیم آل سعود برای اعدام شیخ نمر گفت: قیام جامعه اسلامی می‌تواند آل سعود را به درک واصل کند.

به گزارش ندای اصفهان آیت الله جوادی آملی امروز در جمع اعضای جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه لرستان در قم با بیان اینکه اگر کسی مومنی را مظلومانه به قتل برساند، کیفر جهنم از یک سو و قیام جامعه اسلامی را نیز در پی دارد، گفت: تصمیم نابخردانه حکومت عربستان برای اعدام شیخ نمر به این علت است که شیخ نمر حرف حق را زده است و با این حال آل سعود بداند که اگر با این اقدامات جامعه اسلامی قیام کند آنها را به درک واصل می کنند.

وی با اشاره به اتفاقات عراق، سوریه و یمن افزود: اگر کسی حکومت ظلم را ببیند و کاری نکند حق است که خداوند او را با ظالمان به جهنم ببرد؛ کسی که حکومت ظالم را ببیند و قیام نکند جرمش برابر کفار است.

مفسر قرآن کریم با بیان اینکه قیام سیدالشهدا آغاز قیام علیه حاکمان ظالم و احیای دین بود، گفت: وقتی وجود مبارک حضرت زینب (س) را به عمارت بن زیاد بردند و برای اینکه به حضرت زخم زبان بزند گفت که کاری که خدا با برادرت کرد را چگونه دیدی؟ ایشان فرمودند: این کاری بود که دودمان اموی کردند؛ اما هر چه بود کار خوبی بود و ما  جز زیبایی چیزی ندیدیم.

آیت الله جواد آملی به نقش حضرت زینب(س) در رساندن پیام عاشورا اشاره کرد و گفت: قیام مختار نتیجه روشنگری های حضرت زینب (س) بود./دانشجو

 

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق