چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۵

حجت الاسلام راشد یزدی : 

پنج چیزی که باید در خانواده باشدو سه چیزی که نباید باشد

کارشناس دینی گفت: خانواده محل امن است و نباید تحکم در خانه باشد، بلکه خدامحوری باید وجود داشته باشد؛ پنج چیز باید در خانه وجود داشته باشد، اولین مورد عشق و محبت بین اعضای خانواده و مورد دیگر دوستی و مودت بین زن وشوه، احترام متقابل افرادخانواده با یکدیگر و در آخر گذشت و انصاف است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ندای اصفهان، حجت الاسلام والمسلمین کاظم راشد یزدی، شامگاه یکشنبه در بین محبین حضرت زهرا سلام الله علیها در دارالقرآن اهلبیت خمینی شهر ، اظهار کرد: مرکز زندگی خانه است، خانه پناهگاه و مأمنی است برای اهل خانه و ترمیم گاه انسانی است.

وی با اشاره به اینکه اگر خانه ای بر وفق عقل و شرع نباشد کسی که از این درگاه بیرون می آید موفق نیست، ادامه داد: هرچه خرج منزل کنید یک سرمایه گذاری است و این سرمایه گذاری در زمینه تامین  آرامش و طرز زندگی خواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمین راشد یزدی افزود: همه اسباب و علل نمی تواند باعث خوشبختی ما بشود، برخی فکر می کنند ثروت می تواند تمام خوشبختی را برای آنها فراهم کند، به طور نمونه مهریه های سنگینی که برای ازدواج در نظر می گیرند بر اساس این طرز تفکر است.

این سخنران مذهبی با توضیح روایتی از پیامبر(ص) گفت: دختران و پسران باید خواهان یکدیگر باشند و به زور خانواده ها به ازدواج یکدیگر در نیایند، زوجین بایدب ا یکدیگر ترکیب شوند نه مخلوط، چون مخلوط را می توان ازی کدیگر جدا کرد، اما ترکیب را جز با زور نمی شود .

حجت الاسلام والمسلمین راشد یزدی توصیه کرد: خانواده ها در تعیین مهریه به صورتی باشند که به داماد فشار اقتصادی وارد نشود؛ بهترین زنان امت حضرت رسول(ص) کسانی هستند که مهریه آنان کم باشد.

وی در ادامه بیان کرد: سه چیر نباید در خانه ها باشد، نخست ضرب و شتم و ترس؛ برخی فرزندان خود را تنبیه بدنی می کنند تا فرزندشان نماز بخواند یا درس بخواند، والدین نمی دانند که چقدر باید بابت این تنبیه ها دیه پرداخت کنند؛ خانواده ها باید عفت کلام داشته باشند همان طور که مسجد و حسینیه قداست دارد خانه هم قداست دارد .

وی ابراز کرد: خانواده محل امن است و نباید تحکم در خانه باشد، بلکه خدامحوری باید وجود داشته باشد؛ پنج چیز باید در خانه وجود داشته باشد، اولین مورد عشق و محبت بین اعضای خانواده و مورد دیگر دوستی و مودت بین زن وشوه، احترام متقابل افرادخانواده با یکدیگر و در آخر گذشت و انصاف است.

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به همدیگر «همکلاسی» هدیه بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به همدیگر «همکلاسی» هدیه بدهیم!
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق