پنج شنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۶:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۵

بازگشت به انقلاب اسلامی مهمترین نیاز جمهوری اسلامی در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی

راه درمان مشکلات جمهوری اسلامی بازگشت به «انقلاب اسلامی» است؛ یعنی بازگشت به قرآن کریم، نگاه امام ره، تغییر رویکرد از نگاه به بیرون و نگاه به داخل، فعال سازی استعدادها و اعتماد به نیروهای داخلی با توکل بر خدا، کنار زدن مسئولین خودباخته و اشرافی و جایگزینی نیروهای انقلابی...

ندای اصفهان- مهران آدرویش

مساله اول؛ انقلاب اسلامی، “اندیشه ای” است بر مبنای منقلب شدن و حرکت مستمر و تدریجی به سوی ارزشهای اسلام است؛ ارزشهایی چون استقلال، آزادی، جمهوریت، وجدان کاری، انضباط کاری، کار مضاعف، نوآوری، مبارزه با فقر و فساد و تبعیض، مبارزه با اشرافی گری، خودباوری، دفاع از مظلوم و… و بالطبع هیچ مسلمانی با این اندیشه که برای تک تک آرمانهایش ده ها و صدها آیه و روایت وجود دارد مخالفتی ندارد.

مساله دوم؛ انقلابیون “افرادی” هستند که در ایجاد انقلاب اسلامی نقش داشته اند. برخی از این افراد پس از پیروزی انقلاب اسلامی بر اصول و ارزشهای انقلاب ثابت قدم مانده اند و نسل های بعدی را هم با خود همراه کرده اند(رویشها) و برخی زاویه پیداه کرده اند و خود و برخی از نسلهای بعدی را از انقلاب جدا کرده اند(ریزشها).

در ارتباط با انقلابیون دو نکته مهم وجود دارد؛

نکته اول؛ اینکه نباید شخص محور باشیم و ملاک باید حق باشد. چه اینکه اشخاص قابل تغییراند اما ملاک حق و باطل، ثابت است.

نکته دوم؛ اینکه انقلابیون به سه دسته قابل تقسیم اند؛

دسته اول انقلابیونی که دیگر ارزشهای انقلاب را قبول ندارد؛ یعنی با نهج البلاغه قیام کرده و بدون آن می خواهند حکومت کنند. خوی اشرافی گری در آنها زنده شده و به دنبال سهم خواهی هستند(و اگر دوست داری بگو یقه سفیدها، منافقین جدید، طلحه و زبیرها و…). و وظیفه مردم این است که اینگونه افراد را از طریق حرفها، موضع گیریها و سبک زندگیشان تشخیص داده و از طریق اعتراض در فضای مجازی و نهایتا صندوق های رای کنار بزنند.

دسته دوم افراد انقلابیونی که گرچه با انقلاب زاویه پیدا نکرده اند اما توان مدیریت کشور را ندارند و با ندانم کاری هزینه های بی خود برای انقلاب می تراشند.ضمن التماس دعا از اینگونه افراد، آنها نیز نباید از صندوق رای پُست و مسئولیتی دریافت کنند.

دسته سوم که باید مورد حمایت آرا اکثریت مردم باشند انقلابیونی هستند که پای ارزشها ایستاده اند و مدیر و مدبر هستند. البته اینگونه افراد در مقیاس عصمت نایابند اما در حدی که با کمی اغماص قابل قبول باشند وجود دارند.

مساله سوم؛ انقلاب اسلامی در چهل سالگی و ورود به دهه پنجم خود بحمدالله از تلاءلوء و درخشندگی خیره کننده ای برخوردار است. به گونه ای که لیست افتخارات آن از حد و حصر خارج است؛ به عنوان نمونه کشوری که ۴۰ سال پیش محتاج اطبای پاکستانی و هندی بود امروز در پیچیده ترین و غامضترین عملیاتهای پزشکی از ۵۲ کشود دنیا یعنی بیش از یک چهارم دنیا پذیرش و درمان دارد.

در صنایع نظامی(مثل صنایع موشکی، پهباد، زیردریایی و …) جزء سه کشور پیشرفته دنیاست و به قدری پیشرفت کرده که گزینه های نظامی یک میلیمتر هم از روی میز ابرنکبتها، به آسمان و زمین و دریاهای جمهوری اسلامی جرات نزدیک شدن ندارند. در کامل بودن زنجیره صنایع فضا و هوا جزء ۹ کشور پیشرفته دنیاست. در تکمیل زنجیره هسته ای جزء معدود کشورهای پیشرفته دنیاست.

تاثیرگذاری انقلاب اسلامی در منطقه خاورمیانه حرف اول را می زند و به اعتراف دشمنان انقلاب اسلامی یکی از ۴ ابرقدرت دنیاست(آمریکا، روسیه، چین و ایران).در رشد و تولید علم در ۱۹۰ کشور دنیا رتبه ۱۶ را دارد، و از همه مهمتر تربیت میلیونها انسان مومن مجاهد و نیز زنده کردن روحیه مقاومت و ایستادگی ملت ها در برابر ابرنکبتها و …و جا دارد که بگوییم دوران انقلاب اسلامی دوران استثنایی تشیع است.

مساله چهارم؛ انقلاب اسلامی با تمام زیبایی ها و تلاءلوء خود اما همچون آب زلالی است که مگس هایی نیز در آن دیده می شوند و امروز در پختگی خود انتظار می رود تا خود را از شر این آلودگی ها پاک کند؛ آلودگی هایی مثل اشرافی گری برخی از مسئولان، آقازادگی، خودباختگی و نگاه به بیرون برخی از مسئولان عالی رتبه نظام، تبعیض، دروغ، ضعف در مدیریت و نظارت، تورم و فقر ، بیکاری و مشکل ازدواج جوانان و …که متاسفانه کارآمدی نظام را خدشه دار کرده.

مساله پنجم؛ دو سوال مهم؛ آیا مشکلات اقتصادی، بزرگترین مشکلی است که تا کنون نظام با آن مواجه شده است؟ سوال دوم؛ برای حل مشکلات اقتصادی چه باید کرد؟

پاسخ سوال اول این است که مشکلات اقتصادی ساده ترین مشکل جمهوری اسلامی است؛ چه این که مردم انقلابی ایران مشکلاتی را پشت سر گذاشته اند که این مشکل در برابر آن شکلات است؛ مثلا مردم ایران در انقلاب اسلامی با دست خالی در برابر شاه تا دندان مسلح و مورد حمایت ابرنکبتها ایستادند و اعجازگونه او را ساقط کردند.در جنگ تحمیلی نیز در شرایطی کاملا نابرابر پیروز میدان شدند.

اما در مشکلات اقتصادی بر خلاف مشکلات سیاسی و نظامی ماضی، دست ما پر است؛ مواد درآمدزا مثل نفت و گاز و سنگ های قیمتی و جغرافیای استراتژیک نداریم؟ که داریم. علم و صنعت و دانشمند نداریم؟ که داریم. نیروی کار نداریم؟ که داریم. پس سوال مهم این است که علت آن پیروزیها و عزت در بدترین شرایط و دستان خالی چه بود؟ و علت این ذلت و شکستها در بهترین شرایط و دستان پر چیست؟!

 پاسخ این است که دلیل آن پیروزیهای اعجازگونه “رویکرد انقلابی” مسئولان ایران بود؛ یعنی خودباوری، ما می توانیم، قطع امید از بیرون و تکیه به استعدادهای خود و توکل بر خداوند متعال.و این امری است که خداوند در قرآن کریم آیه ۳۵ محمد از ان خبر داده(فَلَا تَهِنُوا وَتَدْعُوا إِلَى السَّلْمِ وَأَنْتُمُ الْأَعْلَوْنَ وَاللَّهُ مَعَکُمْ وَلَنْ یَتِرَکُمْ أَعْمَالَکُمْ؛

پس(شما ای اهل ایمان) سستی روا مدارید و (از ترس جنگ، کافران را) دعوت به صلح مکنید، که شما غالب و بلند مقام‌تر خواهید بود و خدا با شماست و از(ثواب) اعمال شما هیچ نمی‌کاهد. و علی ع در خطبه ۱۶۶ نهج البلاغه فرمود: أَیُّهَا النَّاسُ لَوْ لَمْ تَتَخَاذَلُوا عَنْ نَصْرِ الْحَقِّ وَ لَمْ تَهِنُوا عَنْ تَوْهِینِ الْبَاطِلِ لَمْ یَطْمَعْ فِیکُمْ مَنْ لَیْسَ مِثْلَکُمْ وَ لَمْ یَقْوَ مَنْ قَوِیَ عَلَیْکُمْ؛ ای مردم! اگر در یاری حق کوتاهی نمی‌کردید و در خوار کردن باطل سستی نمی‌ورزیدید، کسانی که مثل شما نیستند [= دشمن شما که دین شما را ندارند] در شما طمع نمی‌کردند و کسانی که بر شما قدرت پیدا کرده‌اند، چنین قوی نمی‌شدند).

آری! علت این ذلت و شکست در حوزه اقتصاد رویکرد کدخدامنشی و غرب زده مسئولان غربگرایی هستند که بر خلاف نصایح رهبری با آرا حداکثری مردم برای بار دوم و به دست خود بر گرده نظام و خود و مردم حاکم نموده ایم. مسئولانی که ما را حتی در آب خوردمان محتاج غرب می بینند و سالهاست که جز میز مذاکره و بررسی نسخه های تعطیل امنیت در برابر غذا و دارو و معطل گذاشتن استعدادهای داخلی، راه حل دیگری نمی شناسند.

مساله ششم؛ چه باید کرد؟ راه حل تقویت درخشندگی گوهر انقلاب اسلامی و برون رفت از ناکارآمدیهای نظام در برخی از حوزه ها چیست؟

راه درمان مشکلات جمهوری اسلامی بازگشت به “انقلاب اسلامی” است؛ یعنی بازگشت به قرآن کریم، سیره چهارده معصوم علیهم السلام، نگاه امام ره، تغییر رویکرد از نگاه به بیرون و نگاه به داخل، فعال سازی استعدادها و اعتماد به نیروهای داخلی با توکل بر خدا، کنار زدن مسئولین خودباخته و اشرافی و جایگزینی نیروهای انقلابی مدبر و مدبر و دلسوز، کار مضاعف، وجدان کاری و انضباط کاری، اصلاح الگوی مصرف، حمایت از تولید داخلی و سایر رهنمودهای معظم له.

مساله هفتم؛ سوال بعدی این است که این تغییر رویکرد را چگونه باید ایجاد کرد؟

باید برخی از نگاه ها را تغییر داد؛ یک نگاه غلط این است که بسیاری منتظر اند رهبری همه مشکلات را حل کن(یعنی یک نفر را مسئول و پاسخگوی همه امور کردند!). این نگاه بسیار سخیفی است که رسانه های دشمن در صدد نهادینه کردن آن هستند.نگاه منفعلانه و غیر منصفانه و مسئولیت ناپذیر و راحت طلبی که موسی و علی علیهما سلام از آن رنج می بردند.خداوند در سوره مائده می فرماید یاران موسی علیه السلام به بنی اسراییل گفتند به فلسطین حمله کنید و قوم جبار را از آنجا بیرون کنید اما یهودیان گفتند موسی با خدای خودت برو و آنجا را بگیر ما اینجا نشسته ایم

(قَالُوا یَا مُوسَى إِنَّ فِیهَا قَوْمًا جَبَّارِینَ وَإِنَّا لَنْ نَدْخُلَهَا حَتَّى یَخْرُجُوا مِنْهَا فَإِنْ یَخْرُجُوا مِنْهَا فَإِنَّا دَاخِلُونَ / قَالَ رَجُلَانِ مِنَ الَّذِینَ یَخَافُونَ أَنْعَمَ اللَّهُ عَلَیْهِمَا ادْخُلُوا عَلَیْهِمُ الْبَابَ فَإِذَا دَخَلْتُمُوهُ فَإِنَّکُمْ غَالِبُونَ وَعَلَى اللَّهِ فَتَوَکَّلُوا إِنْ کُنْتُمْ مُؤْمِنِینَ / قَالُوا یَا مُوسَى إِنَّا لَنْ نَدْخُلَهَا أَبَدًا مَا دَامُوا فِیهَا فَاذْهَبْ أَنْتَ وَرَبُّکَ فَقَاتِلَا إِنَّا هَاهُنَا قَاعِدُونَ/ مائده ۲۲ تا ۲۴)پاسخ خداوند به این مفت خوری و آماده خواهی و مایه گذاشتن از ولایت، ۴۰ سال سرگردانی در بیابان بود(قَالَ فَإِنَّهَا مُحَرَّمَهٌ عَلَیْهِمْ أَرْبَعِینَ سَنَهً یَتِیهُونَ فِی الْأَرْضِ فَلَا تَأْسَ عَلَى الْقَوْمِ الْفَاسِقِینَ؛

خدا گفت: شهر را بر آنها حرام کرده، چهل سال بایستی در بیابان حیران و سرگردان باشند، پس تو بر این گروه فاسق متأسف و اندوهگین مباش/ مائده ۲۶). مسلمین نیز در دوران حکومت حضرت امیر با تنبلی و سستی و راحت طلبی گرما و سرمای هوا را بهانه می کردند و از حضرت می خواستند که کلک معاویه را با اعجاز و کرامات امامت بکند اما حضرت در پاسخ می فرمود شما به اطاعت و سرپیچی از امر ما امتحان می شوید.یعنی قرار نیست برقراری عدالت و برچیده شدن ظلم با اعجاز راه به مقصود ببرد بلکه دنیا دار بلا و آزمون است و کمال جز از راه اختیار و تلاش نخواهد بود(لیس للانسان الا ما سعی/ نجم ۳۹).

راه حل دیگر اتحاد و حضور فعال خواص سالم(عمارها) است.خواص سالم با تشکیل حزب و آگاهی بخشی به مردم و مبارزه مستمر و جدی با فقر و فساد و تبعیض(نه در حرف که در عمل) و معرفی نامزدهای مومن و متعهد باید زمینه انتخاب درست مردم در پای صندوقهای رای را فراهم سازند.(که متاسفانه اینگونه نیست؛این العمار؟)

و از همه مهمتر حوزه ها و دانشگاه ها باید با تلاش علمی مستمر به تامین نرم افزارهای سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و … همت گذاشته و نیروهای مورد نیاز نظام اسلامی را تربیت کنند(که در بیانات معظم له تحت عناوین تولید علم، جنبش نرم افزاری، الگوی اسلامی ایرانی، نظام سازی، دولت و ملت اسلامی، جهانی سازی نظام اسلام و …مطرح شده)

مساله هشتم؛ اگر خدای ناخواسته حوزه ها و دانشگاه ها و خواص مومن و متعهد و متخصص و عموم مردم هر کدام به سهم خود مسائل و نکات مذکور را نادیده بگیرند و برای تحقق آنها احساس مسئولیت نکنند آن وقت باید بدانند که خداوند با هیچ ملت و حکومتی قوم و خویش نبوده و نخواهد بود و قانون تغییر ناپذیر خدا لیس للانسان الا ما سعی است.قانون إِنَّ اللَّهَ لا یُغَیِّرُ ما بِقَومٍ حَتّى یُغَیِّروا ما بِأَنفُسِهِم است(رعد ۱۱).واقعیت این است که اگر دیر بجنبیم این خانواده منسجم برادر و متحد، جای خود را به خانواده ای که اعضاش با هم قهر خواهند بود خواهد داد و ای چه بسا رفته رفته تجربه تلخ پایان دولت صفویه کاممان را تلخ کند و خدای ناخواسته اسلام سیلی بخورد که تا صد سال دیگر نیز نتواند سر بلند کند.

در عین حال هدایت های خردمندانه رهبر فرزانه انقلاب، صبر انقلابی مردم، تجربه چهل ساله انقلاب، تحولات حوزه های علمیه، ورود نیروهای تازه نفس و تربیت شده مومن و متخصص انقلاب اسلامی به عرصه مدیریت کشور، موفقیت های چشمگیر جمهوری اسلامی در حوزه های گوناگون، طراحی الگوی پیشرفت اسلامی ایرانی، دعای مادران و پدران شهداء، عنایات امام زمان عج، نادانی و حماقت دشمنان و امدادهای غیبی و … همه و همه بارقه های امید انقلاب اسلامی هستند و انشاءالله این انقلاب اسلامی با قوت و قدرت بیش از پیش راه خود را تا ظهور مهدی موعود عج ادامه خواهد داد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
لیست مورد تایید مجمع نیروهای انقلاب اصفهان ویژه انتخابات مجلس
لیست مورد تایید مجمع نیروهای انقلاب اصفهان ویژه انتخابات مجلس
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
وعده صادق
وعده صادق