جمعه ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۷:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان:

دانشگاه ها باید قوه عاقله کشور و پیش آهنگ تبدیل علم به ثروت باشند/تحقق طرح تثبیت ریزگردها توسط شرکت دانش بنیان دانشگاه آزاد اصفهان برای اولین باردر جهان

آذین با بیان اینکه رفتن به سمت تبدیل دانش به ثروت و تجاری سازی و تقویت و تحکیم اقتصاد دانش بنیان خواسته رهبری، مطالبه مسئولان و نیاز جامعه است گفت: دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان ۱۳ سال پیش به این سمت حرکت کرد و در حال حاضر ۹۷ هسته فناوری،۸۵ شرکت فناوری در مرکز رشدهای دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان مستقر هستند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیل ندای اصفهان، احمد آذین در نشست خبری خود با اصحاب رسانه در تشریح اقدامات دانشگاه آزاد اسلامی در طول سه دهه گذشته اظهار کرد: تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی یکی از ثمرات و برکات انقلاب اسلامی است  .

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بالغ بر 430  واحد  و مرکز دانشگاه آزاد اسلامی در سطح کشور وجود دارد  و به عنوان بزرگترین مجتمع آموزش عالی حضوری جهان محسوب می شود گفت:  در استان اصفهان 28 مرکز و واحد دانشگاه آزاد اسلامی فعالیت می کنند.

آذین تصریح کرد: از مجموع یک میلیون و 700هزار نفر دانشجویی که در سطح کشور در دانشگاه آزاد اسلامی تحصیل می کنند، قریب به 90 هزار   نفر دانشجو در مقطع  کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی  در دانشگاه های آزاد اسلامی استان فعالیت حضور دارند.

وی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی از دهه 60 فعالیت خود را رسما آغاز کرد  که ایجاد آن نه تنها باعث تشویق  و ترغیب جمع کثیری از جوانان کشور برای تحصیل  در مقاطع بالای تحصیلی شد بلکه مانع از خروج جوانان  و به تبع ارز کشور به خارج گشت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان افزود: میراث گذشتگان ما در دانشگاه آزاد اسلامی  این است که حدیث آفرینش  کرده اند  به نحوی که امروز شاهدیم دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) در بین 14 دانشگاه آزاد ویژه کشور و جز پنج دانشگاه برتر در بخش پژوهشی و فناوری در جشنواره فرهیختگان  کشور از بین 430 واحد دانشگاه آزاد انتخاب شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 211 رشته تحصیلی از مقطع کاردانی تا دکترای تخصصی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) وجود دارد که 19 هزار دانشجو در آن رشته ها مشغول به تحصیل هستند خاطرنشان کرد: در طول سه دهه گذشته بالغ بر 70 هزار دانشجو و جوان از این واحد دانشگاه آزاد اسلامی فارغ التحصیل شده اند .

وی در ادامه با تاکید براینکه اقتصاد دانش بنیان از موضوعات اصلی دانشگاه های معتبر جهانی در هزاره سوم و قرن بیستم و یکم هست افزود: دانشگاه ها در حقیقت پیش آهنگ تبدیل علم و دانش به ثروت و درآمد باید باشند، رهبر معظم انقلاب دانشگاه را قوه عاقله کشور قلمداد کردند.

آذین با بیان اینکه رفتن به سمت تبدیل دانش به ثروت و تجاری سازی  و تقویت و تحکیم اقتصاد دانش بنیان خواسته رهبری، مطالبه مسئولان و نیاز جامعه است گفت: دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان 13 سال پیش به این سمت حرکت کرد و در حال حاضر 97 هسته فناوری،85 شرکت فناوری در مرکز رشدهای دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان مستقر هستند.

وی ابراز کرد: در شرکت های دانش بنیان زیر مجموعه مراکز رشد دانشگاه آزا د اسلامی استان و خاصه دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) طرح های ملی و چه بسا جهانی برای اولین بار تحقق یافته است که جز همت دانشجویان و جوانان این کشور و تلاش شبانه روزی اساتید واعضای هیئت علمی نبوده است .

رئیس دانشگاه های آزاد اسلامی استان اذعان کرد: تثبیت ریز گرد ها به وسیله مالچ ماسه ای که در یکی از شرکت های دانش بنیان  ذیل دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان توسط جوانان و پروفسور جلالی تهیه شده است برای اولین بار در سطح جهان است و به عنوان یک پروژه ملی و با تایید و تشویق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  همراه بوده.

وی توضیح داد: این مالچ ماسه ای دارای شاخصه ها و وجوه تمایز فوق العاده ای نسبت به مالچ نفتی است به گونه ای که مدت ماندگاری آن روی مناطق ریزگرد خیز 5 سال، بدون هیچ گونه مواد نفتی است، محیط زیست دوست، از جنس خاک و با قیمت یک پنجم قیمت مالچ نفتی برای هر هکتار تهیه می شود.

آذین یادآور شد: توجه دانشجویان و اعضای هیئت علمی به مقتضیات و نیازهای زمانه افتخار دانشگاه آزاد اسلامی است، تولید بذرهای محصولات حیاتی کشور، پژوهش و تجاری سازی و حتی صادرات در حوزه های گیاهان دارویی ،مکمل های غذایی،  ویتامینی، آرایشی و بهداشتی  ، بیوتکنولوژی و ژنتیک  و حتی حوزه دام و طیور از جمله حیطه فعالیت شرکت های دانش بنیان ذیل دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان است.

وی با بیان اینکه ایجاد مراکز رشدو شرکت های فناورانه براساس توجه به کسب مهارت و تجاری سازی در کنار آموزش و تعلیم از سیاست های اصلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان بوده است  بیان کرد: شناسایی مشکلات جامعه و کشور، رصد و بررسی  برای پیدا کردن راه حل و راهکار از وظایف  دانشگاه آزاد اسلامی است.

رئیس دانشگاه های آزاد اسلامی استان در پایان  از سپرده شدن بحث امنیت غذا و آب کشور به دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) خبردادو گفت: این اعتمادها به این واحد دانشگاهی نشان از وجود ظرفیت بی بدیل جوانان  دانشجو، اعضای هیئت علمی و تلاش مسئولان برای خدمت به کشور است.

 

 

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام دبستان پسرانه تربیتی طاها
ثبت نام دبستان پسرانه تربیتی طاها
خرید کتاب «بخوانید، اراده کنید و ثروتمند شوید»
خرید کتاب «بخوانید، اراده کنید و ثروتمند شوید»
خرید کتاب «پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی» (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب «پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی» (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715