چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۲
حاجی:
 تا زمانی که آمریکایی‌ها مستحق مرگ بر آمریکا باشند این شعار را سر می‌دهیم   

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: تا زمانی که آمریکایی‌ها مستحق مرگ بر آمریکا باشند این شعار را سر خواهیم داد و در ‌صورتی که از این‌ همه خدعه‌گری در منطقه علیه کشور دست بردارند ما نیز در سیاست خود تجدید نظر می‌کنیم.

به گزارش ندای اصفهان، حسینعلی حاجی امروز با اشاره به بزرگداشت ۱۳ آبان، روز ملی استکبارستیزی، گفت: ما در بحث روابط با دیگر کشورها مشکلی نداریم اما این روابط باید دوطرفه و مبنی بر عدالت و برابری باشد.

وی افزود: ما نمی‌توانیم بپذیریم که آمریکایی‌ها جهان را به دو قسمت سلطه‌گر و سلطه‌پذیر تقسیم کنند.

نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هر انسانی در دنیا جایگاه انسانی خود و هر خانواده و کشوری جایگاه خود را دارند و هیچ کشوری برتری به کشوری دیگر ندارد، اما آمریکایی‌ها که در رأس کشورهای مستکبر هستند خوی برتر‌بینی و مستکبری و استعمارگری دارند و ما با این خوی مخالف هستیم.

حاجی تأکید کرد: اگر یک روزی به فرض محال اتفاقی بیفتد و آمریکایی‌ها از رفتار خود دست‌ بردارند طبیعتاً ما هم مشکلی نداشته و رفتارمان را تغییر می‌دهیم.

وی ضمن اشاره به تصویب برجام، تصریح کرد: برجام و استکبارستیزی دو موضوع جدا هستند و با هم ارتباطی ندارند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس در ادامه خاطر نشان کرد: در روز ۱۳ آبان حضرت امام (ره) را تبعید کردند و دانش آموزان ما را به دست ایادی آمریکا به شهادت رساندند و از طرفی در این روز نقش جاسوس‌خانه آمریکا در ایران مشخص شد، بنابراین همه این‌ها نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها قبل و بعد از انقلاب همواره به دنبال نفوذ و سلطه بر ایران بوده‌اند بنابراین با آمریکایی‌ها تا تغییر رویه آنها مخالف هستیم.

حاجی با اشاره به رویه دولت در سیاست خارجی، ادامه داد: به میزانی که آمریکایی‌ها از مواضع استکباری خود کوتاه بیایند به همان میزان می‌توانیم ارتباط برقرار کنیم اما تابه‌حال هیچ‌گونه چراغ سبزی در عمل از سوی آمریکا مشاهده نکرده‌ایم.

وی گفت: تا زمانی که آمریکایی‌ها مستحق مرگ بر آمریکا باشند این شعار را سر خواهیم داد و در‌ صورتی که از این‌همه خدعه‌گری در منطقه علیه کشور دست بردارند ما نیز در سیاست خود تجدید نظر می‌کنیم.

نماینده مجلس شورای اسلامی در پایان تصریح کرد: اتفاقات کشور یمن، تجهیز داعش در عراق و سوریه، مشکلات به وجود آمده در عربستان و کشته شدن حجاج مظلوم در حرم امن الهی، هشت سال جنگ تحمیلی و سقوط هواپیمای مسافربری در خلیج‌فارس همگی از سیاست‌های آمریکا است و هنوز هم هیچ‌گونه عذرخواهی از طرف آمریکا مشاهده نشده است و تا این عذرخواهی و تغییر رفتار انجام نشود رفتار ما نیز تغییر نخواهد کرد.

انتهای پیام/

منبع: فارس

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز