سه شنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۶:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۹

به مناسبت روز هوای پاک،

از سه طرح جديد سازمان تاكسيراني رونمايي شد؛رانندگان تاكسي مظهر اقتدار فرهنگي شهر هستند

شهردار اصفهان گفت: رانندگان تاکسی سفیران فرهنگی شهر هستند و می توانند گردشگران را از شهر فراری دهند، اما به لحاظ تعهد و وجدانی که دارند و به لحاظ شغلی که انتخاب کرده‌اند در گردش روزانه خود در شهر و سخن با مردم، به جای مدیران، امید را در دل مردم زنده می‌کنند؛ اگر رانندگان تاکسی راهنمای خوبی برای مسافران باشند در واقع سفیران خوب فرهنگی در شهر بوده‌اند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ندای اصفهان، با حضور شهردار اصفهان و مدیران شهری، در روز_هوای_پاک از طرح های جدید سازمان تاکسیرانی شامل سند جامع آموزشى گردشگرى تاكسيرانان، بسته حمایتی رانندگان و سامانه مرخصى آنلاين رونمایی کردند.

بسته حمایتی تاکسیرانان شامل ٧ هزار فیلتر هوا و ١۵ هزار حلقه لاستیک است که در مرحله اول بین ٧۵٠٠ راننده تاکسی دارای تاکسیمتر توزیع می شود. توزیع این بسته به صورت رایگان، برای اولین بار در کشور انجام می شود. در دیگر شهرها توزیع این بسته به تعداد بسیار محدودتر و به صورت اقساطی انجام شده است.

در این مراسم که در صبح روز شنبه در سالن حکمت شهرداری اصفهان در باغ غدیر برگزار شد؛قدرت الله نوروزى، شهردار اصفهان در آيين افتتاح و رونمايى از طرح های جدید سازمان تاکسیرانی شامل سند جامع آموزشى گردشگرى تاكسيرانان، بسته حمایتی رانندگان و سامانه مرخصى آنلاين الكترونيك به مناسبت روز هوای پاک گفت: جهان شهری مانند اصفهان که میزبان رویدادها و عناوین مهمی مانند شهر دوستدار کودک و شهر خلاق است، باید در همه بخش ها مصداق داشته باشد. از جمله رانندگان آن باید در برخورد با گردشگران داخلی و خارجی، بیانگر اوصاف پسندیده مردم و معرف شهر باشند. وظیفه ما هم حمایت از این قشر است تا آن ها هم امید را به جامعه بیاورند.*رانندگان تاکسی در واقع آنچه که ما در شعارهایمان می‌گوییم را عمل می‌کنند

رانندگان تاکسی با تمام سرمایه و امکانات مادی خود به عرصه آمدند تا بتوانید رزق حلالی به دست آورند و در اداره شهر نقش داشته باشند؛ در این میان مردمی که به دلیل شرایط اقتصادی مشکل دارند و دچار رنج شده‌اند ، ممکن است گاهی بداخلاقی کنند، اما رانندگان به عنوان سفیران فرهنگی با خوش خلقی، سیمای باز و سخنان زیبا می توانند آبی بر آتش آنها باشند.

وی تأکید کرد: رانندگان تاکسی می‌توانند بیانگر اوصاف پسندیده مردم اصفهان باشند و میراث این شهر را به همگان معرفی کرده و آن را به جایگاه واقعی خود که شهری تاریخی، فرهنگی، خلاق و دوستدار کودک است، برسانند؛ رانندگان تاکسی در واقع آنچه که ما در شعارهایمان می‌گوییم را عمل می‌کنند، با مهمانان خارجی مواجه می شوند و شهر را معرفی کرده و در واقع چرخه اقتصادی شهر را رونق می بخشند.

شهردار اصفهان با بیان اینکه فعالیت رانندگان تاکسی، گردشگری را در شهر رونق می بخشد، اظهار کرد: نقش رانندگان تاکسی با سایر نقش‌ها در جامعه تفاوت دارد چرا که آن ها عضو خانواده شهرداری هستند و ما به آن‌ها تفویض اختیار کرده‌ایم تا در مواجه با مردم و گردشگران با آن‌ها سخن بگویند.

نوروزی ادامه داد: رانندگان تاکسی سفیران فرهنگی شهر هستند و می توانند گردشگران را از شهر فراری دهند، اما به لحاظ تعهد و وجدانی که دارند و به لحاظ شغلی که انتخاب کرده‌اند در گردش روزانه خود در شهر و سخن با مردم، به جای مدیران، امید را در دل مردم زنده می‌کنند؛ اگر رانندگان تاکسی راهنمای خوبی برای مسافران باشند در واقع سفیران خوب فرهنگی در شهر بوده‌اند، رانندگان، زیبایی‌های شهر را نشان می دهند و به همین دلیل است که باید برای حمایت بیشتر از آنها تلاش کنیم.

وی گفت: اگر شهر اصفهان امروز زبانزد خاص و عام شده است و همه جا گفته می شود که مردم اصفهان مهمان نواز هستند به دلیل آن است که با رانندگان تاکسی شهر ارتباط داشته‌اند، یک راننده تاکسی از فرودگاه، هتل یا دیگر مراکز اقامتی همراه مسافر و گردشگر است؛ بنابراین آنها می توانند با روی گشاده با آن ها سخن بگویند.

شهردار اصفهان اظهار کرد: طی سفر با تاکسی با مشکلات تاکسیرانان آشنا شدم که مهمترین آنها نصب تاکسی‌متر بود؛ این چالش باعث شد چاره ای برای آن اندیشیده شود، ما باید به رانندگان تاکسی سوبسید بدهیم و امکان خوبی فراهم کنیم؛ حضور در تاکسی و گفت‌وگو با رانندگان تاکسی بسیار اثرگذار است و هرچه باب این گفتگوها باز شود، به نفع جامعه خواهد بود.

نوروزی رانندگان تاکسی را سنگ صبور مسافران دانست و گفت: هرچه تعامل با رانندگان تاکسی افزایش پیدا کند، آرامش و آسایش در شهر رواج پیدا خواهد کرد.

* ناوگان تاکسیرانی شهرداری اصفهان ۲۲ هزار خودرو

درادامه هادی منوچهری در آیین طرح سفرهای فیروزه ای در قالب افتتاح و رونمایی از طرح های سازمان تاکسیرانی اظهار کرد: ناوگان تاکسیرانی شهرداری اصفهان ۲۲ هزار خودرو را شامل می شود که از این تعداد ۹ هزار و ۱۰۰ تاکسی پلاک «ت» و ۱۲ هزار و ۲۰۰ خودرو سرویس مدارس هستند که سهم ۱۴ درصدی در سفرهای روزنامه شهروندان دارند.

وی افزود: با توجه به اینکه تاکسی سهم بالایی در انجام سفرهای روزانه شهر دارد و فعالیت آن کمتر از مترو و اتوبوس نیست باید به مباحث بودجه ریزی برای این سازمان بیشتر توجه شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری اصفهان با اشاره به ارائه بسته حمایتی به رانندگان تاکسی گفت: از سال ۸۹ سامانه هوشمندی در اصفهان اجرایی و بر روی تعداد زیادی از تاکسی‌های شهر نصب شد، اما در سال ۹۴ این طرح بنا به دلایلی متوقف شد؛ از آن زمان تاکنون سه دوره مدیریت شهری تغییر پیدا کرده و حالا پس از سه نسل مدیریت شهری، شورا و شهرداری فعلی به این موضوع ورود کردند و در فاز اول بسته‌های حمایتی به افرادی که به نوعی بابت نصب سامانه متضرر شده بودند، ارائه می‌شود.

* کاهش ۵۱ درصدی میزان شکایات از سرویس مدارس اتفاق خوشایندی بود

وی ادامه داد: این بسته حمایتی در دل رانندگانی که روزانه حداقل ۷۰ نفر را سوار و پیاده می‌کنند، امید ایجاد کرده است، البته باید نوید دهم که فازهای بعدی بسته تشویقی ادامه خواهد داشت.

منوچهری با بیان اینکه در سال جاری چهار هزارو ۵۰۰ نفر از رانندگان مرد از ابتدای مهرماه فرم متحدالشکل دریافت کرده اند، اظهار کرد: کاهش ۵۱ درصدی میزان شکایات از سرویس مدارس اتفاق خوشایندی بود که امسال شاهد بودیم و دلیل آن افزایش بازرسی‌ها و آموزش‌ها بوده است؛ از ابتدای مهرماه سال جاری تاکنون ۱۲ هزار نفر- ساعت آموزش به ۱۴۸۳ نفر از رانندگان تاکسی ارائه شده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری اصفهان با اشاره به تدوین سند جامع آموزشی گردشگری تاکسیرانی گفت: برای نخستین بار این سند با هدف افزایش رضایت مندی گردشگران در حوزه حمل ونقل، امکان افزایش درآمد پایدار رانندگان در حوزه گردشگری و معرفی مطلوب شهر اصفهان به عنوان شهر خلاق و پایتخت فرهنگی ایران اسلامی تدوین شده است.

وی به چاپ و نشر مجله فرهنگی، آموزشی و رفاهی رانندگان اشاره و خاطرنشان کرد: در این مجله بیان مباحث آموزشی و فرهنگی ویژه رانندگان تاکسی، ارائه دیدگاه مدیریت شهری در حوزه حمل و نقل مسافر درون شهری و امور رفاهی ویژه ناوگان تاکسیرانی با تخفیف های ویژه اطلاع رسانی می‌شود.

منوچهری گفت: به زودی از سامانه مرخصی آنلاین رانندگان تاکسی نیز رونمایی خواهد شد چرا که در گذشته رانندگانی که در روزهای تعطیل درخواست مرخصی داشتند با مشکل مواجه می شدند، اما باحمایت پلیس راهور امکان مرخصی آنلاین فراهم شده است.

وی افزود: پروژه کیف پول الکترونیکی در راستای حل مشکل پول خرد، سهولت در پرداخت کرایه، پرداخت به وسیله تلفن همراه و عدم نیاز به کارت بانکی تا پایان بهمن ماه سال جاری رونمایی خواهد شد.

*شهروندان اصفهانی تا نوروز 98 تحولات را در بدنه تاکسیرانی شهر لمس خواهند کرد

در بخش دیگری از این برنامه، علیرضا صلواتی در آیین طرح سفرهای فیروزه ای در قالب افتتاح و رونمایی از طرح های سازمان تاکسیرانی اظهار کرد: از ۲۶ آذرماه سال جاری تا ۲۹ دی ماه به مدت ۳۳ روز تعداد ۱۰۰ برنامه در قالب رویداد «قصه آدم و هوا» اجرا شد تا کارها از حالت شعاری و فرمایشی خارج شود و اقدامات زیرساختی انجام شود.

وی با اشاره به ارائه بسته حمایتی تاکسیرانی اصفهان تأکید کرد: در تاریخ تاکسیرانی ارائه چنین بسته حمایتی سابقه نداشته و امیدواریم رانندگان تاکسی تا نوروز امسال از برکات این اتفاق خوشایند بهره‌مند شوند، تا نوروز امسال شهروندان و گردشگران تفاوت را در تاکسی های شهر خواهند دید و تحولات در این حوزه ملموس خواهد شد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار اصفهان با بیان اینکه به لحاظ حجم زیاد برنامه‌ها، برخی از رویدادها همزمان با ایام الله دهه فجر برگزار خواهد شد، گفت: «قصه آدم و هوا» به سر رسید، اما آگاه باشیم که قصه آدم و هوا را باید از سر بنویسیم چرا که شهروندان اصفهان قهرمانان این قصه خواهند بود، در حالی‌که سال های گذشته در روز ۲۹ دی ماه که روز هوای پاک نام‌گذاری شده، هوای آلوده داشتیم، خوشبختانه امروز هوای پاک را نفس می‌کشیم.

 

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715