جمعه ۰۴ مهر ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۶:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۷

سالک در جمع صادرکنندگان:

بانک‌ها پا روی گلو تولیدکنندگان گذاشته‌اند/ وزیر صمت در وزارت‌خانه‌اش پالایش داشته باشد

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: بانک‌ها که پا روی گلو تولیدکنندگان گذاشته‌اند؛ پرداخت تسهیلات به تولیدکنندگان ملی در تهران به سختی است در اصفهان که دیگر هیچ!

به گزارش ندای اصفهان،حجت‌الاسلام احمد سالک پیش از ظهر امروز در مراسم تجلیل از صادر کنندگان برگزیده استان اصفهان در اتاق بازرگانی، اظهار کرد: آمریکا یک گروه 400 نفره برای تحریم ایران آماده کرده است وزیر بگوید آیا در ایران یک گروه 4 نفره برای دور زدن تحریم ایجاد شده است یا خیر؟

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: خواهش می‌کنم بین وزرا در تنظیم بخشنامه برای کشاورزان و صنعتگران هماهنگی داشته باشید، تصمیمات جزیره‌ای کار را برای صنایع دشوار می‌کند.

وی عنوان کرد: بخشنامه‌ها را پایدار کنید و بخشنامه‌های 3 ماهه و 1 ماهه ضربه می‌زند و صنعت‌گر باید با یک نرخ ارز ثابت کارش را تنظیم کند؛ مواد اولیه پتروشیمی‌ها باید در داخل کشور هماهنگ شود، بسیاری از صنعتگران ما گرفتار چند چیز هستند، مواد اولیه، حجم نقدینگی که باید به سمت رشد ملی برود و اگر به سمت تولید برود، بسیاری از مشکلات حل می‌شود.

سالک ادامه داد: اصفهان سرمایه‌گریز است و بروکراسی اداری بسیار بالاست که باید این موانع صادرات برداشته شود؛ اصفهان ظرفیت بالایی داشته و نرخ بیکاری در کشور بیش از 11 درصد است که استان اصفهان 2.4 درصد بیشتر از میانگین کشوری است.

نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد: نرخ بیکاری جوانان استان 29 درصد وتعداد بیکاران استان 215 هزار نفر است که 106 هزار نفر آن‌ها تحصیل کرده‌اند؛ مادر شهیدی می‌گفت سه فرزند فوق لیسانس من بیکار در خانه هستند.

وی ادامه داد: 28 هزار نفر آمار تعدیل در صنایع است و رشد ریزش نیروی کار 27 درصد بوده است؛ تعداد واحدهای مشکل‌دار استان 120 واحد است و نزدیک 200 واحد قطعه سازی داریم که به واسطه طلبی از خودروسازان دارند و مشکلات نقدینگی نمی‌توانند حقوق کارگران خود را بدهند.

سالک با بیان اینکه پلی اکریل مادر 200 کارخانه است و امروز مشکل دارد، بیان کرد: وای بر بانک‌ها که پا روی گلو تولیدکنندگان گذاشته‌اند؛ پرداخت تسهیلات به تولیدکنندگان ملی در تهران به سختی است در اصفهان که دیگر هیچ!

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید زیرساخت‌های پذیرش شغل در روستاها را ایجاد کنیم و در این موضوع باید از شعارها دور شویم.

وی در پایان با بیان اینکه قبل از پیروزی انقلاب در اصفهان 36 شهید داشتیم، اظهار کرد: محرمانه به وزیر می‌گویم که پالایش در وزارت خانه خود داشته باشید.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


نمایشگاه مجازی/ نوشت افزار جذاب ایرانی اسلامی/ کلیک کنید
نمایشگاه مجازی/ نوشت افزار جذاب ایرانی اسلامی/ کلیک کنید
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715