سه شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۶:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۷

موسوی‌لارگانی:

قیمت روزانه ارز تولیدکننده و صنعتگر را فلج می‌کند

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان گفت: اخیرا اعلام شد که قیمت ارز روزانه تعیین می‌شود، تغییر روزانه قیمت ارز تولید کننده را فلج می‌کند.

به گزارش ندای اصفهان، حجت‌الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی ظهر امروز در همایش تجلیل از صادرکنندگان برتر استان اصفهان اظهار داشت: دوستان در این برنامه‌ فیلمی از گذشته صنعت اصفهان نمایش دادند، ما زمانی صنعت و اشتغالمان نمونه بوده و اینگونه گزارش‌ها و برخوردها سبب می‌شود که من هم نتوانم از حق استان اصفهان در مجلس دفاع کنم، میانگین بیکاری در استان اصفهان بالاتر از کشور است.

وی افزود: باید در دفتر نمایندگان بیاید و ببینند که روزانه چند نفر برای اشتغال به ما مراجعه می‌کنند، به طور قطع وزیر صمت هم در هیئت دولت گزارش سفر خود را می‌دهد و می‌گوید در اصفهان وضعیت بسیار عالی بود و صنعت فعال است اما بدانید همه شهرستان‌ها این مشکل را دارند.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان خاطرنشان کرد: شهرک صنعتی فلاورجان مصوبه شورای انقلاب را دارد و در سال 90 حدود 12 هزار 500 نفر در این شهرک کار می‌کردند و الان 4 هزار و 500 نفر در آن شاغل هستند، اینکه عاجزانه درخواست کردم که بازدید کنید دلیلش این است که ببینید چه بلایی بر صنعت‌گران ما آمده و نباید در این شرایط فشار بر صنعت‌گران افزایش یابد.

وی تصریح کرد: کسانی در این جلسه هستند که 30 تا 40 روز است که مواد اولیه آن‌ها در گمرک مانده و ترخیص نشدن آن سبب مشکلات و تعطیلی کارخانجات می‌شود، در زمانی که مشکل و تحریم است باید بروکراسی اداری را کاهش دهیم، برخی صادرکنندگان با عراق و افغانستان کار می‌کنند که به آن ها ریال می‌دهند و از آن‌ها ارز سامانه نیما می‌خواهند، اگر شرایط خراب شود چینی‌ها بازار عراق را می‌گیرند.

حجت‌الاسلام موسوی لارگانی بیان کرد: بروکراسی موجود در کشور و فشاری که به تولید کننده وارد می‌شود سبب شده بازار کشورهای همسایه را از دست دهیم، از شما که درد صنعت را می‌دانید تقاضا دارم که در عمل نشان دهید و در عمل از صنعت‌گر دفاع کنید.

بیشتر بخوانید

وی گفت: صنعت‌گر ما سرمایه گذاری کرده و دلسوز کشور، کارگران و نظام است، هر جایی که ما تعدیل نیرو داشتیم و تعطیل شده دزدی افزایش یافته و در برخی مواقع همان‌هایی که در آن جا کار می‌کردند دزد منطقه شده چون نیازمند نان شب خود هستند، باید فکری به این حال کنیم که مشکلات رفع شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان اظهار داشت: با بخش نامه دادن کار درست نمی‌شود، در رابطه با ارز بیش از 20 تا 30 بخش‌نامه صورت گرفته که این بخش نامه‌ها تولید کننده را فلج می‌کند، چند روز گذشته همتی گفت روزانه ما قیمت ارز را مشخص می‌کنیم که این برای صنعتگر مشکل ایجاد می‌کند، با یک بخش نامه و جا به جاییقیمت ارز صنعتگر ما از بین می‌رود.

وی افزود: باید برنامه‌ریزی کنیم که در این جنگ اقتصادی تمام عیار سربلند باشیم، خودمان نباید خودمان را تحریم کنیم و با تشدید فشارها برای کشور مشکلات ایجاد کنیم، در سال 90 و نوسانات بازار ارز در بحث مسائل ارزی گفتند که بانک‌ها باید در گشایش ال سی اجرا کنند، اما هنوز اجرا نشده است.

‌موسوی لارگانی خاطرنشان کرد: کسانی بودند که با ارز 3 هزار و 500 قطعات آوردند و تولید کرده و با ارز 3 هزار 500 فروخته اما ارز هم اکنون به 11 هزار تومان رسیده، چگونه این تولید کننده می‌تواند تفاوت این قیمت را بدهد، باید زمینه را برای صادرات فراهم کنید و اجازه دهید صادر کنندگان ما راحت صادر کنند.

وی تصریح کرد: در استان اصفهان زمینه فراهم شده و استاندار همکاری لازم را با مدیران دارند و شما نیز کمک کنید، زمانی که بحث آب پیش آمد انتظار داشتم هم همکارانم در مجلس و هم دولت همراهی کنند، اصفهان اگر فلج شود 11 استان فلج می‌شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان خاطرنشان کرد: آنگونه که پیش بینی شده اصفهان تا 2025 خالی از سکنه می‌شود و دیگر صنعتی در اصفهان نیست، شما باید مدافع آب استان اصفهان باشید.

انتهای پیام/

منبع:خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شرکت قارچ یکتای سپاهان بزرگترین تولید کننده در صنعت قارچ ایران
شرکت قارچ یکتای سپاهان بزرگترین تولید کننده در صنعت قارچ ایران
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715