شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۲
تکرار/مسئول وصول‌مطالبات وزارت‌نفت
 هیچ بخشی از بدهی بابک زنجانی تسویه نشده است/ کارشناسی قیمت اموال ادامه دارد   

مسئول کمیته وصول مطالبات وزارت نفت گفت: معاون دادستان چند روز پیش نامه‌ای به وکیل زنجانی و ما داده است و ما هم اعتراض خود را درباره کارشناسی اموال به دادستان اعلام کردیم و تا زمانی که از طرف دادستان تعیین تکلیف نشود، این مبلغ کارشناسی شده نمی‌تواند واقعی باشد.

به گزارش ندای اصفهان سید اصغر هندی اظهار داشت: آنچه وکیل زنجانی درباره اموال بابک زنجانی گفته است، حرف دقیقی نیست، چون این اموال هنوز در حال کارشناسی است.

وی تصریح کرد: معاون دادستان نامه‌ای را به وکیل زنجانی و ما داده است و ما هم اعتراض خود را درباره کارشناسی اموال به دادستان محترم اعلام کرده‌ایم و تا زمانی که از طرف دادستان تعیین تکلیف نشده و توسط کانون کارشناسان رسمی دادگستری رسیدگی نشود این مبلغ کارشناسی شده نمی‌تواند مبلغ واقعی باشد.

مسئول کمیته وصول مطالبات وزارت نفت افزود: ثانیاً آقای زنجانی اعلام کرده بود که من می‌خواهم مبلغ را بدهم و شما اموال را نفروشید و به همین دلیل ما اموال را نفروختیم تا اگر مبلغ را پرداخت کرد، ما اموال را به او بازگردانیم چرا که این اموال جز دردسر و بدهی چیزی ندارد.

وی توضیح داد: بسیاری از این شرکت‌ها به بانک‌ها و اشخاص بدهی‌های زیادی دارند و ما ترجیح می‌دهیم پول را دریافت کنیم و اموال را به خودش برگردانیم؛ ضمن اینکه اموال باز هم به نام خود زنجانی است و تنها یک وکالت به شرکت نفت داده شده است تا رقم دقیق کارشناسی مشخص شود.

*بدهی مربوط به پول پیمانکاران با بدهی ۲ میلیارد یورویی فروش نفت تفاوت دارد

هندی در ادامه گفت: پول‌هایی که بابت پیمانکارها داده‌اند متفاوت از بدهی ۲ میلیارد یورویی بابت فروش نفت است و آن مبالغ قبلاً محاسبه و اعلام شده است.

وی تصریح کرد: متاسفانه این دو بدهی با هم خلط شده‌‌اند ضمن اینکه نامه معاون دادستان نه امروز بلکه چند روز پیش آمده است و ما هم به این نامه اعتراض کرده و با دادستان ملاقات کرده‌ایم و قرار شده است این مساله کارشناسی شود.

مسئول کمیته وصول مطالبات وزارت نفت افزود: دلیل اینکه چرا امروز این نامه را مطرح می‌کنند و چند روز برای مطرح کردن آن دست نگه داشته‌اند، مشخص نیست.

وی تاکید کرد: هنوز نه قیمت کارشناسی اموال مشخص شده و نه اموال منتقل شده است و تا وقتی قیمت کارشناسی قطعی نشود، اموال را به صورت مبهم منتقل نمی‌کنند.

به گزارش فارس، رسول کوهپایه‌زاده وکیل بابک زنجانی گفته بود:« اتفاقی که امروز افتاده این است که معاون دادستان تهران که مسئول رسیدگی و انتقال اموال موکل من به شرکت نفت بوده طی یک نامه‌ای رسماً ارزش اموال موکل در داخل کشور را که به شرکت نفت منتقل شده  ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان اعلام کرده است.»/فارس

 

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
میدان نیوز
میدان نیوز
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات
تبلیغات
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق