شنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۲
تکرار/مسئول وصول‌مطالبات وزارت‌نفت
 هیچ بخشی از بدهی بابک زنجانی تسویه نشده است/ کارشناسی قیمت اموال ادامه دارد   

مسئول کمیته وصول مطالبات وزارت نفت گفت: معاون دادستان چند روز پیش نامه‌ای به وکیل زنجانی و ما داده است و ما هم اعتراض خود را درباره کارشناسی اموال به دادستان اعلام کردیم و تا زمانی که از طرف دادستان تعیین تکلیف نشود، این مبلغ کارشناسی شده نمی‌تواند واقعی باشد.

به گزارش ندای اصفهان سید اصغر هندی اظهار داشت: آنچه وکیل زنجانی درباره اموال بابک زنجانی گفته است، حرف دقیقی نیست، چون این اموال هنوز در حال کارشناسی است.

وی تصریح کرد: معاون دادستان نامه‌ای را به وکیل زنجانی و ما داده است و ما هم اعتراض خود را درباره کارشناسی اموال به دادستان محترم اعلام کرده‌ایم و تا زمانی که از طرف دادستان تعیین تکلیف نشده و توسط کانون کارشناسان رسمی دادگستری رسیدگی نشود این مبلغ کارشناسی شده نمی‌تواند مبلغ واقعی باشد.

مسئول کمیته وصول مطالبات وزارت نفت افزود: ثانیاً آقای زنجانی اعلام کرده بود که من می‌خواهم مبلغ را بدهم و شما اموال را نفروشید و به همین دلیل ما اموال را نفروختیم تا اگر مبلغ را پرداخت کرد، ما اموال را به او بازگردانیم چرا که این اموال جز دردسر و بدهی چیزی ندارد.

وی توضیح داد: بسیاری از این شرکت‌ها به بانک‌ها و اشخاص بدهی‌های زیادی دارند و ما ترجیح می‌دهیم پول را دریافت کنیم و اموال را به خودش برگردانیم؛ ضمن اینکه اموال باز هم به نام خود زنجانی است و تنها یک وکالت به شرکت نفت داده شده است تا رقم دقیق کارشناسی مشخص شود.

*بدهی مربوط به پول پیمانکاران با بدهی ۲ میلیارد یورویی فروش نفت تفاوت دارد

هندی در ادامه گفت: پول‌هایی که بابت پیمانکارها داده‌اند متفاوت از بدهی ۲ میلیارد یورویی بابت فروش نفت است و آن مبالغ قبلاً محاسبه و اعلام شده است.

وی تصریح کرد: متاسفانه این دو بدهی با هم خلط شده‌‌اند ضمن اینکه نامه معاون دادستان نه امروز بلکه چند روز پیش آمده است و ما هم به این نامه اعتراض کرده و با دادستان ملاقات کرده‌ایم و قرار شده است این مساله کارشناسی شود.

مسئول کمیته وصول مطالبات وزارت نفت افزود: دلیل اینکه چرا امروز این نامه را مطرح می‌کنند و چند روز برای مطرح کردن آن دست نگه داشته‌اند، مشخص نیست.

وی تاکید کرد: هنوز نه قیمت کارشناسی اموال مشخص شده و نه اموال منتقل شده است و تا وقتی قیمت کارشناسی قطعی نشود، اموال را به صورت مبهم منتقل نمی‌کنند.

به گزارش فارس، رسول کوهپایه‌زاده وکیل بابک زنجانی گفته بود:« اتفاقی که امروز افتاده این است که معاون دادستان تهران که مسئول رسیدگی و انتقال اموال موکل من به شرکت نفت بوده طی یک نامه‌ای رسماً ارزش اموال موکل در داخل کشور را که به شرکت نفت منتقل شده  ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان اعلام کرده است.»/فارس

 

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز