پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۷:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۱

فرمانده هوانیروز ارتش:

حرکت انقلابی بعد از ۲۰ سال به داد پروژه شهید کشوری رسید

فرمانده هوانیروز ارتش گفت: پروژه واحدهای مسکونی شهید کشوری بیش از ۲۰ سال از عمر آن گذشته است و اگر حرکت انقلابی امروز انجام نمی‌شد به تاریخ می‌پیوست.

به گزارش ندای اصفهان،امیر یوسف قربانی پیش از ظهر امروز در آئین تحویل ۲۰۰۰ واحد از مجمتع مسکونی آبشار (پروژه شهید کشوری) اصفهان اظهار کرد: مقام معظم رهبری و فرمانده کل ارتش به اهمیت هوانیروز به خصوص در عملیات‌های انجام شده در زلزله کرمانشاه تاکید کردند.

فرمانده هوانیروز ارتش با بیان این که نخستین پرواز در شب بعد از انقلاب را شهید کشوری انجام داد، عنوان کرد: جایی نبوده که صدای یگان هوانیروز نبوده باشد و ۵۰۰ هزار ساعت پرواز در زمان جنگ یک آمار فوق العاده است؛ ۲۷۶ شهید تقدیم به انقلاب از این یگان شده است و ۷۹۹ نفر جانباز تقدیم به اسلام شده است.

قربانی مطرح کرد: در عملیات بیت‌المقدس و برخی عملیات‌های دیگر ۱۰۰ فروند هلیکوپتر در یک عملیات پرواز انجام دادند؛ هوانیروز یگان تجهیزات محور است و در عملیات نفر می‌تواند در سنگر کمین بگیرد یا نیروی هوایی می‌تواند با سرعت هواپیمایش از مهلکه بگریزد ولی هلی‌کوپتر این غول آهنی در مواجه دشمن هیچ راه فراری ندارد و خلبان آن باید دل شیر داشته باشد از همین‌رو خلبانی که می‌خواهد پرواز کند و بدرخشد، نیاز دارد تا با فکر باز پرواز کند.

فرمانده هوانیروز ارتش تاکید کرد: منهدم کردن بیش از ۴۰ تانک در یک روز توسط شهید کشوری کار ساده‌ای نیست و این بخشی از شجاعت و توانمندی نیروهای هوانیروز است.

وی بیان کرد: مطمئن هستم که عنایت ویژه خود شهید کشوری روی این پروژه بوده است و ۴۰ سال از عمر انقلاب می‌گذرد و درخت آن تنومندتر شده است.

قربانی تاکید کرد: سر و سامان دادن مرکز آموزش شهید وطن‌پور که بزرگترین مرکز آموزش خاورمیانه است و تکمیل پروژه شهید کشوری دو دغدغه من بوده است؛ زمانی که امیر موسوی در نخستین پروازش به سرپل ذهاب هلی‌کوپترش را به مردم داد تا از آن استفاده شود ما هم از همین روحیه درس می‌گیریم.

فرمانده هوانیروز ارتش اذعان کرد: بعد از ۳۳ سال خدمت جز پروژه شهید کشوری هستیم و آرزو می‌کردیم که این پروژه به سرانجام برسد و دیگر ناامید شده بودم از این پروژه و هرگاه به اصفهان می‌آمدیم خانواده‌ها مطالبه داشتند ولی امروز به دست فرماندهان ارتش لبخند بر لبان مردم ساری و جاری شده است.

وی در پایان گفت: این پروژه بیش از ۲۰ سال از عمر آن گذشته است و اگر حرکت انقلابی امروز انجام نمی‌شد، به تاریخ می‌پیوست و کار بزرگی انجام شده است که بخش‌های دیگر این پروژه هم در ادامه تکمیل می‌شود.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق