دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۹

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت

۱۲ هزار نفر در قالب سفرهای ارزان‌قیمت به عتبات مشرف می‎‌شوند

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت با اشاره به راه‌اندازی طرح «ابرار» ویژه سفرهای ارزان‌قیمت به عتبات، گفت: در این طرح از اول تا پایان بهمن‌ماه ۱۲ هزار نفر در قالب ۳۰۰ کاروان به عتبات مشرف می‌شوند.

به گزارش ندای اصفهان،سازمان حج و زیارت با اشاره به اعزام‌های ارزان‌قیمت به عتبات از اول بهمن‌ماه اظهار داشت: با توجه به اهمیت سفر به عتبات، سازمان حج و زیارت سفرهای ارزان‌قیمت به عتبات را در دور جدید ثبت‌نام متقاضیان سفر به عتبات از سر گرفته است.

وی با بیان اینکه در این اعزام‌ها زائران همچون سفرهای عادی به عتبات مشرف می‌شوند، افزود: تفاوت خاصی در ارائه خدمات به زائرانی که با سفرهای ارزان‌قیمت به عتبات مشرف می‌شوند، با سایر زائران حسینی وجود ندارد و ما سعی کردیم با ارائه طرح «ابرار» امکان تشرف زائران کم‌برخوردار به این سفر معنوی را فراهم سازیم.

آقایی درباره ظرفیت اعزام‌های ارزان‌قیمت به عتبات، خاطر نشان کرد: در مجموع از اول تا پایان بهمن‌ماه ۳۰۰ گروه یا کاروان زیارتی در طرح ابرار به عتبات مشرف می‌شوند که هر کاروان ظرفیت مختلفی دارد. به طوری که در طول یک ماه ۱۲ هزار نفر در قالب سفرهای ارزان‌قیمت به عتبات تشرف خواهند یافت.

 هزینه‌های سفر به عتبات همراه با کاروان‌های ارزان‌قیمت در طرح ابرار یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است. پس از بالا رفتن هزینه‌های سفر به عتبات، خبرگزاری فارس در قالب سلسله گزارش‌هایی به انعکاس مشکلات زائران حسینی برای تأمین هزینه‌های سفر به عتبات پرداخت که برای مشاهده برخی از این گزارش‌ها می‌توانید به اینجا و اینجا مراجعه کنید.

البته درست است که سازمان حج و زیارت با راه‌اندازی مجدد سفرهای ارزان‌قیمت به زائران گامی به سوی تحقق آرزوی زیارت برخی از مشتاقان حسینی برداشته است؛ اما با توجه به هزینه‌های بالا و درآمدهای پایین اقشار مختلف جامعه، باز هم با چنین تدابیری امکان تشرف بسیاری از عاشقان حسینی وجود ندارد و بهتر استمسؤولان با اخذ تصمیم‌های کلی برای کاهش هزینه‌های این سفر معنوی، تسهیلات لازم را برای زائران مهیا سازند.

انتهای پیام/

منبع:سازمان حج و زیارت

برچسب‌ها: ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به همدیگر «همکلاسی» هدیه بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به همدیگر «همکلاسی» هدیه بدهیم!
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق