یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۷:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۱
فرمانده پلیس‌راه اصفهان ـ شیراز تاکید کرد
 ضرورت تجهیز خودروها به زنجیر چرخ و ضدیخ در محور اصفهان ـ شیراز   

فرمانده پلیس‌راه اصفهان ـ شیراز گفت: رانندگان باید نسبت به تجهیز نمودن خودرو‌های خود به وسایل زمستانی از جمله زنجیر چرخ، لاستیک یخ‌شکن و ضدیخ اقدام کنند.

به گزارش ندای اصفهان محمدحسین پوربافرانی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای ترافیک شهرستان، اظهار کرد: در حال حاضر حدود ۱۰۰ دستگاه ناوگان در سطح استان برای توزیع آماده است که ۵۵ میلیون تومان تسهیلات با کارمزد چهار درصد و بازپرداخت ۶ ساله آغاز شده است.

وی با بیان این که لیست این خودروها باید به این اداره ارجاع شود، تصریح‌کرد: شیوه‌نامه‌ای در راستای حمل‌ونقل روستایی داریم که شرح وظایف ادارات در آن آمده است؛ این اداره هماهنگی‌های لازم با پلیس‌‌راه برای ساماندهی‌های خودروهای روستایی را انجام می‌دهد.

مسئول امور روستایی اداره کل حمل‌ونقل پایانه‌های استان با بیان این‌که آمادگی جایگزنی پلاک «ت» با «ع» هستیم، گفت: بخشداری‌ها و دهیاری‌ها موظف هستند برای تأمین زیرساخت‌ها و نظارت بر حمل‌ونقل روستایی با سازمان شهرداری‌ها، دهیاری‌ها وسازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور همکاری کنند.

پوربافرانی با بیان این که در کل استان اصفهان سه دفتر نمایندگی در کاشان، مبارکه و گلپایگان است، اظهار کرد: مدیریت و نظارت بر زیرساخت‌های روستاهایی که از حریم شهرضا خارج هستند، از وظایف سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور است.

وی ادامه‌داد: در روستاهای حریم شهرها نیز این مسؤلیت برعهده سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور است که با استفاده از ظرفیت بخش غیردولتی و با اولویت اشخاص حقوقی انجام می‌شود.

عبدالرضا میرزایی دیگر سخنران این جلسه با اشاره به کشته شدن تعدادی بر اثر برخورد موتورسیکلت با کامیون گفت: کمربندی شهرضا نیاز مبرم به روشنایی دارد و در آن تصادفات و عبور عابر پیاده داریم.

فرمانده پلیس‌راه اصفهان- شیراز با بیان این که برای طرح زمستانی برنامه‌ریزی خوبی انجام شده‌است، افزود: طرح زمستانی پلیس‌راه از ۱۵ آبان آغاز می‌شود که در این طرح پلیس راه با هماهنگی و همکاری سایر سازمان‌ها تمام تلاش خود را برای ایمن‌سازی محور‌های مواصلاتی انجام می‌دهد.

وی افزود: رانندگان باید نسبت به تجهیز نمودن خودرو‌های خود به وسایل زمستانی از جمله زنجیر چرخ، لاستیک یخ‌شکن و ضدیخ اقدام کنند.

میرزایی با اشاره به ایجاد ورودی‌های غیرمجاز در پمپ بنزین امین‌آباد، اظهار کرد: در قالب اجرای طرح زمستانی و با همکاری، هماهنگی و تعامل بیشتر با دستگاه‌های خدمات رسان در تلاش برای کاهش صدمات و تصادفات و افزایش رضایت‌مندی مردم هستیم.

وی با اشاره به حضور کم‌رنگ دستگاه‌های امدادی در زمان وقوع بحران، بیان‌کرد: در گردنه‌های محور شهرضا در فصل زمستان با یخ‌زدگی و واژگونی خودرو‌ها مواجه هستیم و باید دپوی شن و نمک در زمستان در این مناطق ایجاد شود./فارس

 

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز