شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۱
رئیس اطلاعات ارتش اسرائيل:
 ما مدتی است در جنگ با ایران هستیم   

رئیس اطلاعات ارتش اسرائيل گفته است که ایران و اسرائيل مدتهاست در "جنگ فن‌آوری" با یکدیگر هستند و ایران توانسته فاصله خود با اسرائيل را کاهش دهد.

به گزارش ندای اصفهان سایت دویچه وله، گزارشی از روزنامه هاآرتص را منتشر کرده که در آن ادعا شده مدت هاست میان ایران و اسرائیل “جنگ فن‌آوری” به وقوع پیوسته که البته تاکنون تفوق با اسرائیل بوده اما ایران توانسته با اتکا به جوانان خود و پیشرفت علمی، فاصله خود با رژیم صهیونیستی را کاهش دهد. در این گزارش آمده است:

روزنامه اسرائیلی “هاآرتص” روز یکشنبه (اول نوامبر/۱۰ آبان) نوشت ژنرال هرتزل هالوی، رئیس اطلاعات ارتش اسرائیل، طی سخنرانی‌ در یک نشست خصوصی در روز پنج‌شنبه گذشته (۲۹ اکتبر) گفته است که اسرائیل و ایران مدتی است در جنگ فن‌آوری با یکدیگر به سر می‌برند و ایران به سرعت در حال کاهش شکافی است که میان این کشور و اسرائیل وجود دارد.

هالوی درباره جنگی که به نظر او مدتی است میان ایران و اسرائیل شروع شده، گفته است: «اگر از من سؤال کنید که آیا ما در عرض ده سال آینده با ایران خواهیم جنگید یا نه، جوابی غافلگیرکننده به شما خواهم داد. ما مدتی است در جنگ با ایران هستیم. جنگ ما با ایران جنگ فن‌آوری است. امروز مهندسان ما دارند با مهندسان ایرانی می‌جنگند و این موضوع در آینده قابل توجه‌تر خواهد شد.»

رئیس اطلاعات ارتش اسرائیل در توضیح بیشتر درباره جنگ فن‌آوری میان ایران و اسرائیل گفته است که این جنگ بر سر “جمع‌آوری اطلاعات درباره تسلیحات و توان نظامی طرف مقابل است”.

هالوی درباره چشم‌انداز این جنگ گفته است: «امروز ما تفوق داریم اما ایران کم کم در حال بستن این شکاف است.»

او گسترش تحصیلات عالی در ایران را عاملی برای رشد فن‌آوری در این کشور دانسته است: «از سال ۱۹۷۹، سال انقلاب اسلامی در ایران، شمار دانشگاه‌ها و دانشجویان در ایران بیست برابر اما در اسرائیل[سرزمین های اشغالی] فقط سه برابر شده است.»

رئیس اطلاعات ارتش اسرائیل در نطق خود به بحران امنیتی اخیر اسرائیل و مشکلات دستگاه‌های اطلاعاتی نیز پرداخته است.

او از جمله گفته است که اگر یهودیان در سال ۱۹۴۸ [۱۴ مه ۱۹۴۸ تاریخ تاسیس رژیم جعلی اسرائیل] ویدئوهایی مشابه ویدئوهای اخیر را می‌دیدند که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده‌ و حمله‌های چاقوزنی را نشان می‌دهد، به یقین “اسرائیل در جنگ استقلال پیروز نمی‌شد”. اشاره او به موارد اخیر حمله با چاقو توسط فلسطینیان علیه شهروندان اسرائیلی است.‌

هالوی گفته که دستگاه اطلاعاتی ارتش اسرائیل روز به روز با وظایفی سنگین‌تر روبه رو می‌شود. او اشاره کرده به اینکه زندگی و فناوری به سرعت در حال تغییر است و هر اندازه هم تلاش ‌و ریسک ‌صورت می‌گیرد نمی‌تواند پابه‌پای تغییرات حرکت کند.

هالوی به عنوان نمونه به فن‌آوری‌ پیشرفته‌ای که در اختیار گروه تروریستی داعش قرار گرفته اشاره کرده و گفته است که این فن‌آوری هر روز تغییر می‌کند و جمع‌آوری اطلاعات درباره این گروه را دشوار می‌سازد.

او همچنین اشاره کرده به اینکه فن‌آوری‌های جدید باعث شده که سربازان و افسران ارتش بتوانند تاثیر بیشتری بر روی تصمیم‌گیری‌های فرماندهان ارتش داشته باشند. او مثالی را ذکر می‌کند که در آستانه تصمیم‌گیری درباره یک عملیات نامه‌ای از یک افسر به دست او رسیده که در آن نوشته بوده عملیاتی که می‌خواهد صورت گیرد اشتباه است./جام

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز