شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۳

تقویت سه‌پله‌ای شاخص بورس/ دلار در کانال ۱۱ هزار تومان باقی ماند

بازارهای مالی شهر در سومین روز معاملاتی هفته با داد و ستدهای مثبت در بازار بورس همراه شدند و بازار ارز و سکه نیز با اندکی رشد قیمت روبرو شدند.

به گزارش ندای اصفهان،بازارهای مالی شهر در سومین روز معاملاتی هفته با داد و ستدهای مثبت در بازار بورس همراه شدند و بار دیگر رنگ سبز بر پیکره بازار نمایان شد؛ بازار ارز و سکه نیز با اندکی رشد قیمت در سومین روز معاملاتی هفته روبرو شدند.

در این میان مهم‌ترین اخباری که از گوشه و کنار بازارهای مالی شنیده شد و بر نوسانات این بازارهای تأثیر گذاشت به ترتیب به افزایش انس طلا در بازارهای جهانی، تداوم معاملات دلار در کانال ۱۱ هزار تومان، افت قیمت یورو و درهم در بازار ارز، ارسال لایحه بودجه ۹۸ به مجلس در ۱۵ آذر، نرخ ارز ۵ هزار و ۸۰۰ تومانی در بودجه سال آینده، حمایت حقوقی‌ها از بازار بورس، افزایش ۵ درصدی قیمت نفت، پیش‌بینی صادرات ۱٫۵ میلیون بشکه نفت در سال ۹۸، غیرقابل خریدوفروش شدن چک تضمینی اختصاص داشت.

شاخص بورس بر فراز ۱۶۶ هزار ایستاد

بازار بورس درنتیجه دادوستدهای این روز با افزایش ۳ هزار و ۱۶۶ واحدی نماگر این بازار روبرو شد و درنهایت این شاخص بر سکوی ۱۶۶ هزار و ۳۰۴ واحد تکیه زد.

معاملات این روز برای دومین روز پیاپی به رنگ سبز درآمد و رشد ارزش سهام اکثر شرکت‌ها در این روز کاری رقم‌زده شد؛ در این میان مهم‌ترین نمادهایی که در افزایش ۳ کاناله شاخص بورس نقش مؤثر را ایفا کردند به ترتیب فولاد، فملی و تاپیکو بودند. حجم دادوستدهای این روز در بازار بورس به یک میلیارد و ۳۸۲ میلیون سهم و ورقه بهادار رسید که ارزش این میزان سهام معامله‌شده ۳ هزار و ۸۱۷ میلیارد ریال برآورد شد.

۳ نماد خساپا، و تجارت و غدیر در صدر جدول پرحجم‌ترین نمادهای بازار قرار گرفتند و همچنین نمادهای فولاد، فملی و تاپیکو نیز با ثبت دادوستدهای مثبت در این روز، بیشترینت افزایش ارزش بازار را رقم زدند.

معاملات گروه پالایشی بار دیگر به رنگ سبز درآمد و افزایش تقاضا به‌صف خرید شدن اکثر نمادهای بازار منجر شد؛ نمادهایی نظیر شپنا، شتران و شاوان در این روز کاری با صف خرید همراه شدند.

عرضه‌ها در نمادهای خودرویی شدت گرفت و اکثر نمادها در حوالی صفر قیمتی و در محدوده منفی نوسان کردند؛ در این میان می‌توان به نمادهای خساپا، خودرو و خپارس اشاره کرد.

بانکی‌ها همچنان سبزپوش باقی مانند و برای دومین روز متوالی با افزایش ارزش سهام خود روبرو شدند؛ هرچند معاملات این روز با شدت رشد ارزش سهام در روز گذشته دنبال نشد، اما نمادهایی نظیر وبملت، وتجارت و وبصادر روند مثبتی را طی کردند.

در گروه دارویی نیز اکثر نمادها با افزایش ارزش سهام خود روبرو شدند که در این میان می‌توان به نمادهای دفارا، ریشمک و داوه اشاره کرد.

گروه فلزات با جو مثبت بازار همراه شد و افزایش ارزش سهام در نمادهایی نظیر فولاد، فملی، ذوب و فاسمین مشاهده شد؛ اکثر نمادهای این گروه با رشد ارزش سهام خود روبرو شدند.

در معاملات بازار فرابورس نیز روند صعودی رقم‌زده شد و همین امر به افزایش ۴۹ واحدی شاخص فرابورس منجر شد. این نماگر در انتهای بر سکوی یک هزار و ۸۴۲ واحد ایستاد.

در ثبت رشد شاخص بورس نقش نمادهایی نظیر ذوب، میدکو، زاگرس و مارون پررنگ‌تر از سایر نمادها بود؛ دو نماد تازه وارد مادیرا و شبصیر نیز در این روز معاملات سبزی را به تصویر کشیدند، افزایش تقاضا در نماد مادیرا به تشکیل صف خرید منجر شد.

دلار در میانه کانال ۱۱ هزار تومان

معاملات دلار در بازار ارز نسبت به روز کاری قبل با رشد اندک همراه شد که این امر ارزش این بخش را تا میانه کانال ۱۱ هزار تومان پیش برد. هر چند شدت رشد در معاملات ابتدایی روز بیشتر بود؛ اما این روند از اواسط روز تعدیل شد تا درنهایت ارزش هر دلار آمریکا در قیمت ۱۱ هزار و ۶۰۰ تومان بر تابلوی معاملات نقش ببندد.

ارزش یورو نیز در پایان بازار با افت ۳۵۰ تومانی همراه شد و فعالان این حوزه از بازارهای مالی آخرین دادوستدها را در قیمت ۱۳ هزار و ۱۵۰ تومان به ثبت رساندند.

درهم امارات نیز دیگر ارزی بود که تا پایان این روز ۴۰ تومان از ارزش خود را از دست داد و درنهایت به عدد ۳ هزار و ۱۸۰ تومان رسید.

افت سکه در نوسانات پایانی

سکه تمام بهار آزادی در انتهای این روز کاری به ارزش ۳ میلیون و ۸۲۰ هزار تومان رسید و در نهایت ۸۰ هزار تومان از موضع ابتدایی خود در این روز کاری عقب‌نشینی کرد.

ارزش هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز ۳ میلیون و ۸۰۷ هزار تومان تعیین شد نیم‌سکه و ربع‌سکه بهار آزادی نیز به ترتیب در قیمت‌های یک‌ میلیون و ۹۶۰ هزار تومان و یک‌ میلیون و ۲۰۳ هزار تومان دادوستد شدند. تغییرات قیمت این بخش‌ها به ترتیب ۴۰ هزار تومان منفی و ۶۰ هزار تومان مثبت به ثبت رسید.

درحالی‌که قیمت سکه در بازار داخل در معاملات پایانی افت کرد، ارزش انس طلا در محیط بین‌الملل با روند صعودی همراه شد و درنتیجه رشد ۷٫۷ دلاری این بخش، ارزش یک هزار و ۲۲۹ دلار به دست آمد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق