ندای اصفهان

تماس‌های گسترده «هنیه» با رهبران منطقه و جهان برای خنثی‌کردن تلاش‌های آمریکا

کدخبر: 107324
۱۲ آذر ۱۳۹۷ در ساعت ۱۱:۱۵ ق.ظ

به گزارش ندای اصفهان، اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس با هدف از بین بردن تلاش‌های آمریکا علیه مقاومت فلسطین و جنبش حماس در مجمع عمومی سازمان ملل و جلوگیری از پیشبرد پیش‌نویس قطعنامه‌ خصمانه این کشور علیه فلسطینی‌ها با شماری از رهبران و وزیران خارجه کشورهای منطقه و جهان رایزنی کرد.

هنیه در تماس تلفنی با احمد ابوالغیط دبیرکل اتحادیه عرب در جریان تلاش‌هایی که وی از طریق گروه‌های عربی و اسلامی برای مقابله با پیش‌نویس قطعنامه آمریکا انجام می‌دهد، قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری شهاب،‌ رئیس دفتر سیاسی حماس همچنین با مسئولان پرونده فلسطین در سازمان اطلاعات مصر و نیز با وزیر خارجه قطر گفت‌وگو کرد.

هنیه همچنین نامه‌های کتبی برای شماری از رهبران منطقه و جهان و نیز دبیرکل سازمان ملل متحد ارسال و در این نامه‌ها بر ضرورت اقدام جدی برای شکست تلاش‌های آمریکا علیه مقاومت و دفاع از حقوق مشروع فلسطینی‌ها تأکید کرد، هنیه خواستار مقابله با پیش‌نویس قطعنامه خصمانه آمریکا شد.

بیشتر بخوانید

وی در این نامه‌ها خشم ملت فلسطین را از تلاش‌های آمریکا که از رژیم صهیونیستی جانبداری می‌کند و حمایت‌های مالی و معنوی را در اختیار  اشغالگران برای ادامه تجاوزات علیه ملت فلسطین قرار می‌دهد، ابراز کرد.

هنیه خواستار محکومیت رفتارها و اقدامات رژیم صهیونیستی شد که به‌سبب نپذیرفتن ده‌ها قطعنامه بین المللی که اشغالگری، شهرک‌سازی و حمله به غیرنظامیان را محکوم می‌کند، همانند یک رژیم فراقانونی عمل می‌کند.

وی بر حق ملت فلسطین در دفاع از خویش و مقاومت در برابر اشغالگری با تمام راه‌ها و شیوه‌های موجود از جمله مقاومت مسلحانه تأکید کرد.

هنیه در پایان این نامه‌های خود بر ضرورت فعالیت جدی جامعه بین  المللی با تمام وسایل موجود و مشروع برای پایان دادن به اشغالگری اسرائیل و کمک به ملت فلسطین برای تحقق اهداف خود در آزادی و استقلال تأکید کرده است.

انتهای پیام/

منبع:خبرگزاری تسنیم 

برچسب‌ها: , , ,