شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۱
 قیمت ۵۰۰ تومانی بلیط مترو در انتظار تایید فرمانداری   

سخنگوي شوراي اسلامي شهر اصفهان از تصويب قيمت بليط مترو خبر داد و گفت: مصوبه قيمت بليط مترو پس از تاييد فرمانداري از دو هفته آينده اجرايي مي شود.

به گزارش ندای اصفهان به نقل از ایمنا، ندا و اشیانی پور صبح امروز در جمع خبرنگاران گفت: لایحه ای با قید یک فوریت در خصوص بلیت قطارشهری اصفهان دو هفته گذشته به شورای شهر ارائه شد که این موضوع در کمیسیون‌های تلفیق و حمل و نقل،‌ محیط زیست و فناوری اطلاعات مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وی با اشاره به اینکه پس از بررسی لایحه بلیت مترو روز گذشته در صحن علنی شورا مطرح و به تصویب رسید، افزود: بر اساس این مصوبه بلیت مترو تک سفره سکه ای ۶۰۰ تومان، دو سفره سکه ای هزار تومان و اعتباری مبلغ دار تک سفره پانصد تومان است.
سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: بلیت های اعتباری برای مدت محدود ۳۰، ۹۰ ، ۱۸۰ و ۳۶۵ روز تولید می شود و افراد در مدت اعتبار کارت می توانند به صورت نامحدود از شبکه مترو استفاده نمایند.
واشیانی پور خاطرنشان کرد: بر این اساس اعتبار ۳۰ روز ۱۰هزار تومان،‌ اعتبار ۹۰ روز ۲۰و دو هزار تومان ، اعتبار ۱۸۰ روز ۴۰هزار تومان و اعتبار ۳۶۵ روز ۷۰هزار تومان است.
وی اظهار کرد:  قیمت تمام شده بلیت قطار شهری دو هزار و۴۱۵ تومان می باشد که بخشی از آن به عنوان سهم شهرداری و بخشی به عنوان سهم دولت و مبلغ اعلام شده به عنوان سهم مسافر است.
سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: همچنین مقرر شد قیمت موقت فعلی برای مدت ۶ ماه تا پایان سال درج گردد و در سه ماهه آینده عملکرد این مدت را به خصوص در رابطه با سرمایه گذاری های بخش خصوصی و درآمدهای جانبی و تبلیغات به شورای اسلامی شهر اصفهان اعلام کنند.
واشیانی پور اضافه کرد:قرار است در مورد اقشار آسیب پذیر و افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی هم تسهیلاتی ایجاد شود.

دفن رایگان والدین،‌ همسر و فرزندان شهدا در قطعه ایثارگران باغ رضوان
وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به لایحه اصلاح روش اعمال تخفیف ها به ورثه و متقاضیان دریافت پیش مجوز دفن در سازمان آرامستان‌های شهرداری گفت:  لایحه اصلاح روش اعمال تخفیف ها به ورثه متوفی و متقاضیان دریافت پیش مجوز دفن در سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان که در کمیسیون بهداشت،‌ سلامت و خدمات شهری مورد بررسی قرار گرفته بود، در صحن علنی شورا مطرح و مقرر گردید دفن والدین،‌ همسر و فرزندان شهدا در قطعه ایثارگران رایگان انجام شود.
سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به لایحه اهداء ۳۵۸ میلیون تومان عوارض صدور پروانه ساختمانی جهت توسعه و افزایش زیربنای مرکز پزشکی حضرت امیرالمومنین (ع) در خیابان احمدآباد افزود: این لایحه پس از طرح در جلسه کمیسیون بهداشت، سلامت و خدمات شهری و جلسه علنی مورخ بیست سوم خردادماه امسال
شورای اسلامی شهر مصوب گردیده که عوارض محاسبه شده مذکور با تنظیم صورت جلسه بین شهرداری اصفهان و دانشگاه علوم پزشکی به حساب بدهی دولت منظور و پروانه ساختمانی صادر گردد.
واشیانی پور ادامه داد: این مرکز پزشکی با ارسال نامه ای اعلام کرده که این مرکز بیمارستانی عام المنفعه (وقف عام) است و به صورت خودگردان اداره می شود و در زمره مراکز درمانی دولتی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیست و نمی تواند از کمک های دولت بهره گیری نماید.
وی اضافه کرد: بر این اساس پس از بررسی لایحه شهردار اصفهان مبلغ پیشنهادی طبق مفاد بند ۱۰ از ماه ۵۵ قانون شهرداری باید به عنوان هدیه به مرکز پزشکی امیرالمومنین(ع) قلمداد شود.
سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: با توجه به اهمیت موضوع،‌ اعضای پیشنهاد دهنده طرح در صحن علنی شورا ،‌ طرح خود را پس گرفتند و قرار شد شهرداری لایحه ای را در این رابطه تنظیم نموده و به شورا تقدیم کند.
واشیانی پور به طرح تشکیل رصدخانه شهری اصفهان تحت هدایت شورای شهر اشاره و تصریح کرد: بر اساس ماده ۲۴ آیین نامه داخلی شورا،‌ طرح «تشکیل رصدخانه شهری اصفهان تحت هدایت شورای اسلامی شهر»  با هدف ارتقای کیفیت سیاستگزاری و نظارت شورا،‌ افزایش هماهنگی میان نهادهای تصمیم گیر در حوزه شهر و رشد روز افزون تصمیم گیری نهادها و دستگاه های مختلف بر اساس داده ها و اطلاعات واقعی با امضای ۴ نفر از اعضای شورا ارائه شد.
واشیانی پور اضافه کرد: در واقع امضا کنندگان طرح خواستار تشکیل رصدخانه شهری اصفهان توسط شورای شهر اصفهان به عنوان هدایتگر و هماهنگ کننده با مشارکت تمامی نهادهای دست اندرکار در حوزه مدیریت شهری اعم از عمومی، غیر انتفاعی مردم نهاد به ویژه شهرداری اصفهان شدند که جهت بررسی تخصصی و کارشناسی به کمیسیون های مربوطه ارجاع داده شد.
واشیانی پور با اشاره به دستور جلسه روز دوشنبه کمیسیون تلفیق  اظهار کرد: گزارش عملکرد مالی و اجرایی شهربازی رویاها و وضعیت موجود آن فردا در کمیسیون تلفیق بررسی خواهد شد.

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


فوری: استخدام مربی بینش مطهر (کلیک کنید)
فوری: استخدام مربی بینش مطهر (کلیک کنید)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز