یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: ورزشي
چاپ خبر
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۱

فرکی از سپاهان رفت/ مدافع عنوان قهرمانی لیگ، همچنان در بیم و امید

با توافق دو جانبه، همکاری باشگاه فولاد مبارکه سپاهان و حسین فرکی به پایان رسید.

به گزارش نداي اصفهان به نقل از صاحب نيوز، در جلسه امروز   اصغر باقریان مدیر عامل باشگاه و حسین فرکی سرمربی تیم فوتبال بزرگسالان سپاهان، با توافقات  انجام شده همکاری دو جانبه به پایان رسید.

مدیر عامل باشگاه  فولاد مبارکه سپاهان از زحمات  حسین فرکی تقدیر نمود و برای این مربی شایسته و پرتلاش فوتبال ایران  آرزوی موفقیت کرد.

مدیرعامل و هیئت مدیره باشگاه به زودی در مورد انتخاب سرمربی جدید تصمیم گیری می کنند.

آن چیزی که از واکنش اطرافیان حسین فرکی کاملا مشخص است عدم تمایل سرمربی سپاهان برای رسیدن به مرز جدایی است که نشان می دهد او تمامی تلاش خودش را برای برطرف کردن مشکلات انجام داده ولی این موضوع چیزی را حل نکرده و امروز فرکی باید به دنبال تیم دیگری باشد تا کار مربیگری را ادامه دهد.
یک تساوی دیگر در مقابل یکی از ضعیف ترین تیمهای لیگ برتر کافی بود تا مدیران سپاهان حسین فرکی را بر پای میز مذاکره مجدد بکشانند و در نهایت سرمربی قهرمان فصل گذشته فوتبال ایران راهش از سپاهان جدا شد.

فرکی در حالی از اصفهان رفت که در طی این چند ماه گذشته به واسطه بروز مشکلات مختلف به شدت تحت فشار قرار گرفته بود و این موضوع باعث شد تا شرایط این باشگاه به شدت دچار بحران شود.

البته بدون شک بزرگترین بحران سرمربی سپاهان در هفته های گذشته لیگ کمبود بازیکن باکیفیت و آماده بر روی نیمکت تیمش بود که باعث شد سپاهان برای چند هفته متوالی رنگ برد را نبیند و از طرف دیگر بازیکنانی مثل مهدی شریفی،هادی عقیلی و محمدرضا خلعتبری هم آن کیفیت قبلی خودشان را به نمایش نگذاشتند تا مدافع عنوان قهرمانی لیگ امروز بر روی پله ششم جدول لیگ قرار گرفته باشد.

اعتراض تماشاگران سپاهان که بعد از باخت در مقابل صبای قم به اوج خودش رسید و در بازی های بعدی هم ادامه پیدا کرد کادر فنی سپاهان را به شدت تحت فشار قرار داد و هوادارانی که از بابت دیدن نتایج بد تیمشان تحریک شده بودند هیچ دیواری کوتاه تر از سرمربی تیم پیدا نکردند و سرانجام کار به مرحله جدایی رسید.
اما آن چیزی که از واکنش اطرافیان حسین فرکی کاملا مشخص است عدم تمایل سرمربی سپاهان برای رسیدن به مرز جدایی است که نشان می دهد او تمامی تلاش خودش را برای برطرف کردن مشکلات انجام داده ولی این موضوع چیزی را حل نکرده و امروز فرکی باید به دنبال تیم دیگری باشد تا کار مربیگری را ادامه دهد.

فرکی که در مراسم انتخاب بهترین های لیگ چهاردهم در رقابت با مربیانی مثل یحیی گل محمدی و علیرضا منصوریان موفق شده بود عنوان برترین سرمربی لیگ فصل گذشته را بدست آورد در ابتدای فصل با قراردادی میلیاردی و سنگین تصمیم گرفت کارش را در اصفهان ادامه دهد و شرایط فنی سپاهان هم به صورتی بود که او تصمیم گرفت دست به ترکیب اصلی تیمش نزند و به همین خاطر سپاهان فقط دو سهمیه لیگ برتری خودش را به لئوناردو پادوانی و حبیب گردانی اختصاص داد تا نشان دهد که از عملکرد فصل گذشته تیمش راضی بوده است.

در زمینه جدایی بازیکنان هم اتفاق خاصی نیفتاد و آنها که از این تیم جدا شدند همه در لیست مازاد حسین فرکی قرار گرفته بودند.
ولی بدون شک مشکلات حسین فرکی درست از زمانی آغاز شد که محرم نویدکیا تصمیم گرفت به خاطر اختلافاتش با هیات مدیره باشگاه سپاهان تمرینات را تحریم کند و همین وضعیت شرایط سپاهان را در همان ابتدای فصل دچار التهاب کرد. البته نویدکیا از حسین فرکی هم دلخوری هایی داشت اما این موضوع انقدر بزرگ نبود که باعث جدایی سرمربی سپاهان بشود اما سپاهان بعد از جدایی احسان حاج صفی آنقدر بد نتیجه گرفت که حسین فرکی مجبور شد خودش برای جدایی از سپاهان وارد مرحله تصمیم گیری شود.

اما فرکی در این یازده هفته گذشته رقابتهای لیگ برتر روزهای متفاوتی را پشت سر گذاشت و بعد از اینکه در پنج هفته ابتدایی تیمش با پیروزی در مقابل تمامی حریفان در صدر جدول رده بندی لیگ قرار گرفته بود شاید بسیاری از هواداران سپاهان خودشان را برای دیدن ششمین عنوان قهرماین این تیم در تاریخ مسابقات لیگ آماده کرده بودند اما تیم به یکباره دچار افت شد و سپاهانی که مدعی اول قهرماین در لیگ بود امروز حتی جایی در بین  پنج تیم ابتدایی جدول لیگ هم ندارد.

در هر صورت با توجه به شرایط فعلی سپاهان و بازیکنانی که در اختیار دارد بعید به نظر می‌رسد که شوک سرمربی جدید بتواند اوضاع را بر وفق مراد سپاهان کند ولی با این وجود فرکی به نوعی قربانی شد تا تمامی تقصیرات بر گردن او انداخته شود وگرنه در این میان هیچکس این سوال را نپرسید که چرا بازیکن یک میلیاردی لیگ در دفع یک توپ ساده عاجز است و بازیکنی که در ابتدای فصل ابتدای رفتن به فوتبال اروپا را داشت از دو قدمی دروازه توپ را به بیرون میزند؟

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715