جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۷:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۲

فقدان نظارت حاکمیت بر عملکرد شورای شهر و شهرداری ها؛

نفوذ جبهه ملی ایران در مدیریت شهر اصفهان

شهرداریها تنها سیستم مدیریتی در حاکمیت است که کمترین نظارت بر روی آن از سوی نهادهای نظارتی وجود ندارد و همین امر سبب بوجود آمدن فساد سیستماتیک درحوزه های مختلف اقتصادی، فرهنگی و تصمیم گیری در مدیریت شهری است.

به گزارش ندای اصفهان، شهرداری ها که از آنها به عنوان دولت های محلی تعبیر می شود، تنها سیستم مدیریتی در حاکمیت است که کمترین نظارت بر آنها از سوی نهاد های نظارتی وجود ندارد و همین امر سبب بوجودآمدن فساد سیستماتیک و غیر سیستماتیک درحوزه های مختلف اقتصادی، فرهنگی و تصمیمگیری در مدیریت شهری است.

ریشه بوجود آمدن این فساد را بایستی در نظارت ضعیف بر انتخابات شورای شهر از سوی مجلس دانست، در جایی که گرایشات سیاسی وتحزب جایگزین انتخاب افراد شایسته در طراز نظام اسلامی می گردد.

گردش مالی بسیار زیاد و درآمد بالای شهرداری ها که عموما از مردم  به بهانه های مختلف توسط شهرداری اخذ می گردد و تخصیص درصدی از مالیات بر ارزش افزوده  آن هم از جیب مردم به شهرداری ها و نگاه  قبیله ای حاکم بر انتخابات که ملاک انتخاب را وابستگی به فلان قبیله و جریان سیاسی تعیین می نماید و خروجی آن راه یافتن افراد نالایق و لاابالی و فاقد تقوای لازم است همچنین فقدان سیستم‌های شفاف و پاسخگو به منظور رساندن خدمات باکیفیت به شهروندان از عوامل اصلی بوجود آمدن فساد سیستماتیک و عمیق در حوزه مدیریت شهری است.

مع الاسف در ماههای اخیر شاهد شکل گیری جریانی سکولار ،ملی گرا و غیر معتقد به مبانی اصیل اسلام ناب محمدی و انقلابی در مدیریت شهر اصفهان هستیم که  دغدغه اصلی خود را شاد بودن مردم می داند و برای نیل به آن به هر وسیله ای چنگ می زند و با صرف هزینه های هنگفت برای سفر به کشورهای اروپایی بدنبال الگو برداری از ایده های مدیریت شهری غربی و پیاده سازی این ایده ها در شهر اصفهان است.

شهری که روزگاری به عنوان پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی شناخته می شد، امروز شاهد دریوزگی مدیران و تصمیم گیران دلباخته غرب برای اجرای مدل های غربی غیرمنطبق با الگوی ایرانی اسلامی و مدیریت در طراز نظام اسلامی است.

شهری که مدال افتخار شهر شهیدان را بر سینه دارد و مهد پرورش  فاتحان عرصه جهاد و رزم فی سبیل ا… ونام آورانی چون خرازی و ردانی پور و کاظمی و هزاران شهید گلگون کفنی است که سند افتخار و حقانیت ملت ایران اند، امروز شاهد برپایی مراسم عیاشی وخوشگذرانی، اختلاط زن و مرد و رقص و پایکوبی و کشف حجاب به بهانه شاد بودن در گذر چهار باغ ومیدان امام خمینی(ره) است که زمانی شاهد تشییع ۳۷۰ نفر از عزیزان و پاره های تن این ملت بر دوش مردم اصفهان بوده است.

مشاهده فیلم (به علت رعایت شؤنات اسلامی از پخش کامل ویدئو معذوریم)

شهری که تخت فولادش دومین قبرستان شیعه نام گرفته ومدفن علما و بزرگانی همچون میر فندرسکی ، بابا رکن الدین، جهانگیر خان قشقایی، آخوند کاشی، پروفسور فلاطوری و بانو مجتهده امین و  صدها شخصیت علمی جهان تشیع است و وجود مقبره  استوانه های علم و تقوا همچون مجلسی ومرحوم شفتی که سرمنشاء خدمات و تحولات بزرگی بوده اند و امام زادگان واجب التعظیمی که زینت شهرند،باید نظاره گر  اهدای نشان امیر قلی امینی از اعضای حزب دموکرات ایران و نهضت آزادی به فرهیختگان اصفهان! باشد.

شهری که به شهر گنبندهای فیروزه ای معروف است و اوج ظرافت و هنر در معماری بنا های تاریخی آن دیده میشود و بخشی از معماری بناهایی همچون مسجد عتیق و حمام شیخ بهایی ومقبره بابا رکن الدین و مدرسه چهارباغ از شاهکار های فقیه نامدار عصر صفوی مرحوم شیخ بهائی است  و تا چندی پیش زاد روز این فقیه و مهندس جهان اسلام به عنوان روز اصفهان ثبت گردید، امروز به پیشنهاد  علی حیدری با نام مستعار شاهین سپنتا یکی از اعضای جبهه ملی ایران، به بهانه شباهت کاشی های سر در بازار قیصریه به صورت فلکی قوس(آذر) به هفته اول آذر ماه منتقل  وتحمیل گردید.

جای تاسف است که در سکوت و بی خبری نهاد های نظارتی و امت حزب الله شاهد تغییر ذائقه فرهنگی و هویت دینی و محو نمادها وافتخارات دینی و ملی شهراصفهان هستیم.

آنچه به ذهن متبادر میگردد جریان حاکم بر مدیریت شهری اصفهان در شرایط حساس کنونی به جای پررنگ نمودن مولفه های قدرت وعزت ملت ایران وخدمت صادقانه و جهادی در مرتفع کردن نیاز های مردم  بخصوص مناطق حاشیه ای شهر ، با این اقدامات موهوم و اجرای برنامه های سبک، مبتذل، غیر شرعی ودور از شان نظام اسلامی،  بدنبال انحراف افکار عموی از بی تدبیری همفکران و همقطاران خود در عرصه تصمیم گیری و تصمیم سازی کلان کشور است.

اقتضا دارد مسؤلان امر هوشمندانه تحرکات این جریان مرموز را رصد و جلوی این قبیل اقدامات را که هدفی جز تغییر باورهای مردم متدین و انقلابی اصفهان و استحاله فرهنگی ندارد رابگیرند.

در پایان در آستانه میلاد  پیامبر رحمت حضرت ختمی مرتبت(صلی ا… علیه و آله) به مدیران تازه به دوران رسیده شهر این مطلب را متذکر میشوم که طبق فرمایش نبی مکرم اسلام(علیه آلاف التحیه و الثناء) «الإسلام یَعْلوا و لایُعْلی (علیه) و قال تعالی: و کلمهُ اللهِ هِیَ الْعُلْیا بَیانُه: و جَعَلَها کلِمَهً باقیهً فی عَقِبِهِ»(۱): اسلام شأن و منزلتش والاتر و بالاتر است و چیزی با آن برابری نمی‌کند. همچنان که کلمه مبارک «الله» مافوق تمام اسامی است و بیان آن این است که خداوند این شأن و منزلت  را کلمه توحید خود دانسته که همیشه باقی و پابرجاست.”در شهر علم و ایثار وشهادت مبنای عملکرد مدیران اسلام عزیز است و اصفهان، شهر شهیدان و مهد علم و  فقاهت حیاط خلوت و جولانگاه عناصر لیبرال و جبهه ملی نیست.

پاورقی:

۱٫ ابی جعفر رشید الدین محمد بن علی بن شهر آشوب، مناقب آل ابی طالب(ع)، بیروت، انتشارات دارالاضواء، ۱۴۱۲ق، ج۳، ص۲۷۹٫

عبد الحمید یزدانپرست

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

 1. اباصالح گفت:

  عالی بود
  حرف دل ما
  دست نویسنده طلا

 2. موسئ رمضانی گفت:

  از زمانی که دولت فریدون رآی آوورد اینا شروع شد

 3. یا مهدی گفت:

  […] کسانی که باپول بیت المال وازجیب مردم برعلیه دین وهویت فرهنگی مردم این شهرکارمی کنند.شایدکمی بصیرت درانتخابات جلوی این همه مشکل رامی گرفت.

 4. فاطمه دهقان گفت:

  عالیییییییی

 5. داریوش مجلسی گفت:

  همشهریان گرامی،من از نواده های علامه مجلسی هستم. کدام قانون گفته که شما بدلایل دینی باید از جشن و سرور مردمی که هیچ آزار و اذیتی به کسی میکنند جلوگیری کنید. مگر آنها بشما میگویند که چرا به ضرب شلاق و مجازات مردم را مجبور به اطاعت از اعتقادات خودتان میکنید؟

 6. محمد هوشمند گفت:

  نویسنده کم مانده که وضو گرفته الله و اکبر گویان دل برای آثار تاریخی اصفهان بسوزاند، چهل سال دروغ و ریا و نان بنرخ روز خوردنتان کم نیست ؟

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق