جمعه ۰۳ خرداد ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۷:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۷

صحن علنی شورای شهر اصفهان

ناامیدی لیست امید از درآمدهای سال آینده/تکلیف شهردار برای ثبت روز اصفهان در تقویم

امروز شورای اسلامی شهر اصفهان، طرح و لوایح و نطق و تذکرات اعضای شورا گزارش می‌دهد.

به گزارش ندای اصفهان،صبح امروز پنجاه و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان در تالار شورای ساختمان دروازه دولت شهرداری اصفهان برگزار شد.

اسلام کامل شده همه ادیان الهی است

طبق روال همیشگی جلسات علنی شورا، فتح‌اله معین در نطق پیش از دستور خود، اظهار کرد: دین اسلام تکامل همه ادیان الهی است و ما نیز مفتخریم که از پیروان حضرت محمد(ص) هستیم و افتخار می‌کنیم که کامل‌ترین و جامع‌ترین دین را داریم.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به فوت تاج‌الدین، معاون پارلمانی سازمان تامین اجتماعی، بیان کرد: بخشی از آرامش جامعه کارگری مرهون تلاش وی است چرا که همیشه منافع ملی را بر سایر امور ترجیح داده است که از جمله اقدامات وی توسعه مراکز بهداشتی سازمان تامین اجتماعی و تلاش برای احقاق حقوق کارگران بوده است.

 وی در پایان نطق خود گفت: پیگیری برای حل بخشی از مشکلات خط یک متروی اصفهان و پیگیری برای ساخت بیمارستان تامین اجتماعی در اصفهان بخش دیگر اقدامات تاج‌الدین برای اصفهان بوده است.

معین که بیشتر از چند دقیقه در صحن علنی نماند بلافاصله پس از پایان نطق خود جلسه را ترک کرد.

از همان ابتدای آغاز به کار صحن علنی شورای شهر اصفهان به نظر می‌رسید جلسه امروز به دلیل حضور اعضای شورا در جلسه ختم تاج‌الدین با سرعت بیشتری به پایان برسد.

برون‌سپاری بخشی از فعالیت‌های سازمان فرهنگی-ورزشی

اولین مصوبه شورای شهر امروز برون‌سپاری بخشی از فعالیت‌های سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری به بخش خصوصی بود که با اکثریت آرا اعضا تصویب شد.

مصوبه بعدی نیز که به سرعت تصویب شد تعیین روز اول آذر به روز اصفهان است، این در حالی است که هفته اول نخست اردیبهشت ماه نیز به عنوان هفته فرهنگی اصفهان باقی خواهد ماند.

تکلیف شهردار برای ثبت روز اصفهان در تقویم رسمی

همچنین براساس این مصوبه، شهردار اصفهان موظف است تا ثبت ملی یکم آذر ماه در تقویم رسمی کشور را در دستور کار قرار دهد.

گفتنی است که یکم آذرماه مصادف با سالروز میلاد شیخ بهایی است هم چنین نماد برج قوس یکی از نقوش سر در بازار قیصریه نیز به عنوان نماد رسمی اصفهان تصویب شد.

لایحه بعدی نیز که آن هم بدون هیج حرف و حدیث و بحثی تصویب شد سرمایه‌گذاری ۳ میلیارد ریالی در شرکت در حال تاسیس «تامین و احیای منابع آبی صنایع فلات مرکزی ایرانیان» است که فعلا ۳۵ درصد قدرالسهم آن به میزان یک میلیارد و ۵۰ میلیون ریال به تصویب شورا رسید.

لایحه بعدی نیز پیشنهاد اهدا ۵۰ درصد از هزینه خسارت حفاری انشعابات فاضلاب متقاضیان اهالی محله محمودآباد واقع در منطقه ۱۲ بود که این لایحه پس از استماع نظرات مخالف و موافق به تصویب رسید.

براساس نظر کمیسیون امور اقتصادی با توجه به وضعیت مالی اهالی این منطقه، شهردار اصفهان در صورت صلاحدید لایحه‌ای جایگزین بدین ترتیب که متقاضیان از پرداخت هزینه‌های خسارت حفاری‌های انشعابات فاضلاب معافیت داشته باشند ولی هزینه‌های ترمیم حفاری‌ها به طور کامل بر اساس فهرست بها مربوطه توسط شهرداری از شرکت آب و فاضلاب دریافت شود و یا ترمیم حفاری‌ها توسط شرکت آب و فاضلاب با نظارت شهرداری به انجام برسد.

نظر کمیسیون مبنی بر معافیت کامل اهالی منطقه محمودآباد رای نیارود و اعضای شورا تصمیم گرفتند به لایحه شهرداری مبنی بر معافیت ۵۰ درصدی اهالی این منطقه رای مثبت دهند.

در حین تصویب همین لایحه بود که معین مجددا به صحن علنی بازگشت.

عباسعلی جوادی در نطق میان‌دستور خود به جای پرداختن به یک موضوع اساسی و مهم به بررسی زندگینامه سید محمدتقی نوربخش پرداخت و در ادامه هم ترجیح داد فوت تاج‌الدین را تسلیت بگوید.

فریده روشن نیز به عنوان ناطق دوم با اشاره به هفته وحدت اظهار کرد: اختلاف میان مسلمانان جهان اسلام را چند تکه کرده است که آتش جنگ میان آن‌ها برافروخته است، اصفهان محل زیست ادیان و مذاهب مختلف بوده است و جز با شناخت همه حقوق افراد ساکن در شهر نمی‌توان به شهر زیست‌پذیر دست پیدا کنیم.

رییس کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اخلاق نیک پیامبر(ص) بیان کرد: همه ما باید رفتار پیامبر اسلام را الگوی عملی خود قرار دهیم و از کسانی که نمی‌توانند صدای مخالف را بشنوند گلایه می‌کنم.

وی ادامه داد: شهرداری این امکان را دارد با بسترسازی، زمینه آموزش و ورود جوانان مستعد را به بازار کار فراهم آورد که این مهم از طریق کارآفرینی محقق می‌شود، شهروندان برای افزایش مهارت‌های کارآفرینی تلاش کنند، راه‌اندازی دهکده کارآفرینی نیز برای بهبود فضای کسب و کار لازم و ضروری است، برنامه‌های شبانه نیز به مناسبت روز اصفهان برگزار خواهد شد.

تذکر جدی شورای شهر به شهردار و بازنشسته‌های شهرداری

امیراحمد زندآور نیز در تذکر خود تصریح کرد: نصب سامانه هوشمند در تاکسی‌ها از چالش‌های سازمان تاکسیرانی بوده است که در اکثر تاکسی‌ها خاموش است و موجب اعتراض رانندگان شده است و بهتر است هزینه‌ای که بابت نصب این سامانه پرداخت شده است به رانندگان بازگردد.

پورمحمد شریعتی‌نیا نیز تصمیم گرفت تذکر امروز خود را متوجه اعضای شورای شهر اصفهان کند که چرا هنوز بیش از ۲۰ مصوبه شورای شهر اجرا نشده است، بیان کرد: مصوبه شهرداری در خصوص عدم به کارگیری بازنشستگان در شهرداری و سازمان‌های وابسطه علیرغم تذکرات متعدد به شهردار هنوز اجرا نشده است و امروز روز آخر و مهلت آخر به این افراد است و شهردار اصفهان که خود حقوقدان است این موضوع را بهتر می‌داند.

علیرضا نصر اصفهانی نیز در تذکر خود با اشاره به تذکر هفته پیش خود به مشکلات خط یک متروی اصفهان، خاطرنشان کرد: شهردار بلافاصله جلسه‌ای برای حل این مشکلات ترتیب داد هم چنین از شهردار می‌خواهم اسامی افراد بازنشسته را طی یک سال اخیر اعلام کند.

کوروش محمدی نیز در تذکر خود با اشاره به آغاز فصل سرما، یادآوری کرد: در روز نکوداشت اصفهان افرادی هم هستند که سرپناه نداشته و آواره هستند و دستگاه‌های مختلف که متعهد شدند کارتن‌خواب‌ها را ساماندهی کنند به وظایف خود عمل کنند، شهرداری اصفهان نیز قرار بوده تا نیمه اول سال ۹۷ مرکز جامع آسیب‌های اجتماعی را احداث کند و هنوز این اتفاق نیفتاده است.

در انتهای جلسه نیز نظر کمیسیون امور اقنصادی، حقوقی و گردشگری رقم ۳هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان را سقف بودجه ۹۸ شهرداری قرار داده بود، در صحن علنی مطرح شد.

نصیر ملت با بیان این که تا ماه مهرماه تنها ۳۲ درصد بودجه عملیاتی شهر محقق شده است، بیان کرد: باتوجه به شرایط اقتصادی هزینه‌های شهر افزایش خواهد یافت، شرایط فعلی مطلوب اصفهان نیست و مورد پذیرش شهروندان نیز نیست.

ناامیدی لیست امید از درآمدهای سال آینده شهرداری

علیرضا نصراصفهانی در مخالفت با رقم ۳۳۰۰ میلیارد تومان برای بودجه سال ۹۸ شهرداری، معتقد بود باید به دور از جو زدگی به سراغ تعیین بودجه رفت، تاکید کرد: شرایط اقتصادی کشور به نحوی نیست که امید به آینده داشته باشیم و وضع سال آینده بهتر از امروز نخواهد بود، پیشنهاد می‌دهم این نظر به کمیسیون بازگردد.

نهایتا نظر کمیسیون اقتصادی مبنی بر رقم ۳۳۰۰ میلیارد تومان برای بودجه سال ۹۸ مورد تایید شورای شهر قرار گرفت تا این نظر به کمیسیون تلفیق رفته و مورد بررسی جزییات قرار بگیرد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق